Zobacz pełną wersję : pojemnik na baterie
Denerwowaly mnie walajace sie po plecaku akumulatorki i do tego nigdy nie wiedzialem,
ktore sa naladowane, a ktore puste, dlatego niedawno w moim plecaku zagoscil taki oto gadzet:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/iBJT98o8dEXwE.JPG)
Pojemniczki produkuje amerykanska firma Powerpax (http://powerpax.3dcartstores.com/), ja swoj kupilem na allegro.
Zrobiony jest calkiem solidnie, z wytrzymalego plastiku.
Baterie mozna w nim umieszczac zarowno plusami jak i minusami do gory,
dzieki czemu latwo podzielic na puste i naladowane.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/i5pWm8X7IfIlh.JPG)
Akumulatorki latwo daja sie wyjac z pojemnika, ale same z niego nie wypadaja :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/iyrWfHSc2dFDg.JPG)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/i5pWm8X7IfIlh.JPG)
Kolor pomaranczowy ulatwia znalezienie calosci w zaladowanym placaku:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.minus.com/iNLKzfs3XSrVL.JPG)
Moze sie komus przyda, taka mala recenzja ;)
Jesli beda jakies pytania - walcie smialo.
krolewicz
06-02-2012, 21:35
fajny bajer, ale 12 to trochę dużo, ale widziałem że na alledrogo są też po 4, szkoda, że nie ma ósemek :(
mateo912
06-02-2012, 21:45
ciekawy patent, ale 12 to takie nie wiadomo co:|
daliby 8 albo 16 to by było fajnie :)
Co sie czepiliscie 12??
Dla mnie akurat 12ka najbardziej przypasowala.
3 komplety po 4 aku :)
Poza tym sprawdzcie na stronie producenta - ma rozne pojemniki :P
chemik227
06-02-2012, 22:07
Super sprawa takie pojemniki. Ja kupilem o pojemności czterech baterii, polecam.
mateo912
06-02-2012, 22:35
Co sie czepiliscie 12??
Dla mnie akurat 12ka najbardziej przypasowala.
3 komplety po 4 aku :)
Poza tym sprawdzcie na stronie producenta - ma rozne pojemniki :P
to że 12 to 2x 4 to wiem ale popatrz na to z innej strony.
Byłoby 8 to:
a) komplet paluchów do gripa
b) 2 komplety do lamp
c) komplet paluchów do sd-8
itp itd
przejrzałem to co jest na allegro i jest 4/12x aa 8/16 nie ma.
to że 12 to 2x 4 to wiem ale popatrz na to z innej strony.
Byłoby 8 to:
a) komplet paluchów do gripa
b) 2 komplety do lamp
c) komplet paluchów do sd-8
itp itd
przejrzałem to co jest na allegro i jest 4/12x aa 8/16 nie ma.
co kto lubi ;)
a) nie uzywam paluchow w gripie ;)
b) 12 to 3! komplety do lamp 8-)
c) nie uzywam sd-8
faktycznie nawet na stronie producenta nie ma pojemniczka na 8 sztuk
ale zawsze mozna zastapic jeden "osmiobateryjkowy" dwoma "czterobateryjkowymi"
edit:
juz nic nie mowie, bo zostane posadzony o reklamowanie tego ustrojstwa...
to że 12 to 2x 4 to wiem ale popatrz na to z innej strony.
napewno wiesz??
hłe hłe hłe :PP
dla mnie koszyczek rewelacja - na pewno sprawie sobie taki ;)
mateo912
06-02-2012, 23:02
patent bardzo fajny. gdyby były 8 to bym brał 3 od razu ;)
a tak sam nie wiem :D
RobertMiernik
06-02-2012, 23:10
Ja polecam coś homemade:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img856.imageshack.us/img856/5812/baterypack.jpg)
Baterie zużyte ładuję +--+ albo -++- gotowe do użycia ++++ albo ----, fajne bo giętkie (a jednak odpowiednio sztywne) i wszędzie wlezie...
No i można zrobić sobie dokładnie takie jak się potrzebuje, ja mam trzy 4bateryjne w pokrowcach na lampy, i jedną 8 w torbie/plecaku jako zapas.
P.S. To czarne to gumka majtkowa tylko ciut szersza...
niby zrobione z "gumki od majtek" ale patent też fajny ;)
tylko skąd ja mam niby wziąść taką gumkę, majtek szkoda
adolfik9501
07-02-2012, 12:44
tylko skąd ja mam niby wziąść taką gumkę, majtek szkoda
Pasmanterie pozamykane z powodu mrozu? To może hurtownie otwarte będą... ;)
tylko skąd ja mam niby wziąść taką gumkę, majtek szkoda
co Ty za majty nosisz ze taka gume w nich masz ;)
Gratuluje pomyslowosci! Na bank taniej to wyszlo i najwazniejsze ze spelnia swoje zadanie!
Mam coś takiego tyle, że na 4 aku i uważam, że to super sprawa.
Skończyło się szukanie zagubionego akumulatorka po plecaku :)
ciekawy patent, ale 12 to takie nie wiadomo co:neutral:
daliby 8 albo 16 to by było fajnie :smile:
Człowiek zawsze potrafi utrudnić sobie życie i ciągle mu jakaś liczba nie pasuje
Z 12 odciąć 4 szt. i będzie 8 (dla dociekliwych linia cięcia może być dowolna)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon7.gif) .
Człowiek zawsze potrafi utrudnić sobie życie i ciągle mu jakaś liczba nie pasuje
Z 12 odciąć 4 szt. i będzie 8 (dla dociekliwych linia cięcia może być dowolna)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon7.gif) .
dokładnie pomyślałem o tym samym ;)
rademenez
09-02-2012, 10:00
Do tej pory używam tych pojemniczków na 4 szt. w których kupowałem eneloopy i daję radę ogarnąć całość (nawet z zaznaczaniem pełne/rozładowane), ale przyznam, że ta gumka jest ciekawa. Może być bardzo praktyczna w użytkowaniu - tym bardziej, że można ją dopasować do potrzeb. No i jest tania i własnej roboty :smile:
Do tej pory używam tych pojemniczków na 4 szt. w których kupowałem eneloopy i daję radę ogarnąć całość (nawet z zaznaczaniem pełne/rozładowane), ale przyznam, że ta gumka jest ciekawa. Może być bardzo praktyczna w użytkowaniu - tym bardziej, że można ją dopasować do potrzeb. No i jest tania i własnej roboty :smile:
Pewno, że fajny bajer, szczególnie jak się taki uszyje na 50 szt i przewiesi przez ramie. Normalnie rambo 8 :)
A tak poważnie to niezły patent :)
sabrewulf
29-02-2012, 20:15
tak na poważnie trzeba popatrzeć w sklepie myśliwskim, może nie kupować od razu pasu na patrony ale są bardzo ładne pokrowce, wyglądają jak portfel z klipsem. Warto sprawdzić jak komuś potrzeba :)
Sapphiron
04-03-2012, 10:42
hehe, widzę że nie tylko ja podpisuje eneloopy i kompletuje je w zestawy z tymi samymi pojemnościami ;)
Dla zainteresowanych powerpaksami we wszystkich kolorach :
http://eu.nkon.nl/Powerpax-cases.html
Ceny zbliżone do tych z allegro, ale za to sprzedawca nazywa się smakowicie. :)
Pozdrawiam
wlocek369
21-11-2014, 16:31
Przepraszam za wykopki ale jeżeli ktoś jeszcze jest zainteresowany tym tematem to informuję że wersja 8x AA też już jest dostępna, co do wersji 16x AA nie wiedziałem.
http://www.powershop24.pl/pl/12-pojemniki-na-baterie?p=4
borejek343
28-12-2014, 00:52
Ale na 12 sztuk jest.
http://allegro.pl/powerpax-pojemnik-na-baterie-akumulatory-12aa-pom-i4935160291.html
Ale na 12 sztuk jest.
http://allegro.pl/powerpax-pojemnik-na-baterie-akumulatory-12aa-pom-i4935160291.html
Przecież o 12szt była mowa od początku tego wątku...
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.