Olsza
06-02-2012, 15:51
Witam.
Torba ThinkTank Photo z serii Digital Holster model 20 V2.0 to torba w stylu 'kabura' przeznaczona na, jak pisze producent, aparat DSLR klasy semipro, z założony obiektywem klasy 24-70, a nawet 70-200.
Szukałem torby, którą mógłbym zabrać na spacer razem z zestawem D700 i 24-70/2.8. Wstępnych założenia były takie, że ma to być coś mało rzucającego się w oczy, jednak nie mogłem znaleźć nic co by mnie zadowoliło (nie licząc ThinkTanka Retrospective) zdecydowałem się na Digital Holstera w rozmiarze 20. Torby tego typu można dostać za połowę tego, co kosztuje ThinkTank, jednak po chyba ponad półgodzinnej prezentacji produktów tejże firmy w sklepie przez bardzo miłego sprzedawcę (pozdrawiam) stwierdziłem, że będzie to właśnie torba amerykańskiego producenta.
Po tym trochę przydługim wstępie zapraszam do krótkiego opisu i zdjęć :)
Torba prezentuje się następująco:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5034.jpg)
Użyte materiały są najwyższej jakości, bez kompromisów. Produkt jest sztywny, ma grube ścianki, wygląda bardzo solidnie. Użyte zamki błyskawiczne są produkcji YKK - jak głosi ulotka załączona do torby: najbardziej trwałe na świecie. Widoczna na zdjęciu przednia ścianka posiada przyszytą kieszeń wykonaną z neoprenu (?). Możemy tam zmieścić filtry, dekielki, bądź inne płaskie rzeczy.
Z tyłu mamy wszywkę z nazwą torby i drugą informującą o patencie.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5035.jpg)
Po oderwaniu rzepu widzimy wihajster umożliwiający przyłączenie torby do pasa biodrowego z modularnego systemu ThinkTanka.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5038.jpg)
Górna klapa posiada kieszeń na dokumenty
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5037.jpg)
Natomiast od wewnętrznej strony na kolejne akcesoria
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5036.jpg)
Boczna kieszeń skrywa osłonę przeciwdeszczową
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5039.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5040.jpg)
Przyczepiona to jest rzepem, więc zostawiając pokrowiec w domu możemy zwolnić te miejsce na kolejne akcesoria :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5043.jpg)
Szwy są zalaminowane od wewnątrz - woda się nie dostanie
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5042.jpg)
Wygląda to następująco, nie wiem czy dobrze założyłem :P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5041.jpg)
Do torby dostajemy pasek na ramię
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5050.jpg)
Klamry są porządne, nie ma mowy o przypadkowym odpięciu
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5051.jpg)
Po odchyleniu górnej klapy mamy wkładkę dodatkowo osłaniającą aparat w sytuacji, kiedy spacerujemy z otwartą torbą. Można wyjąć, jest na rzep
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5044.jpg)
W środku kolejna wkładka na rzep. Użyteczna w przypadku kiedy mamy podpięty jakiś krótszy obiektyw
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5045.jpg)
W pełnej okazałości wnętrze prezentuje się całkiem przestronnie
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5046.jpg)
Teraz najistotniejsze, jak to wygląda w połączeniu z aparatem.
Przyrównując aparat do torby
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/P2062738.jpg)
I już w środku
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/P2062740.jpg)
Miejsca jest nie najwięcej, żeby aparat wyjąć trzeba się trochę nagimnastykować palcami. Nikon D700 z założonym Nikkorem 24-70 wchodzi na równo z krawędziami torby. Co więc z paskiem? Zwłaszcza gdy posiada się coś innego niż standardowy pasek wchodzący w skład zestawu body
Mój Aircell mieści się. Jest upchany, ale wchodzi
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/P2062741.jpg)
Co jednak, kiedy chcemy mieć większy komfort podczas spacerów i mieć założoną osłonę na obiektyw?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/P2062742.jpg)
Trochę nie bardzo
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/P2062743.jpg)
Jednak torba posiada jeszcze jeden ficzer, o którym wcześniej nie wspominałem. Na samym dole mamy jeszcze jeden suwak
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5047.jpg)
Odpinając go (jakieś półtora obrotu wokół torby) pojawia się dodatkowy kawałek torby, widoczny wcześniej od środka. Torba wyjeżdża na jakieś 10 centymetrów
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5048.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5049.jpg)
Dzięki temu nie powinno już być problemu z włożeniem aparatu z nakręconą na obiektyw osłoną. Dzięki temu, zmieścimy też obiektyw klasy 70-200 z odwrotnie założoną osłoną
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/P2062744.jpg)
Tym razem miejsca jest zdecydowanie więcej. Pasek mieści się bez problemu
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/P2062746.jpg)
Całość, z upakowanym w środku sprzętem wygląda następująco. Warto zwrócić uwagę, że torba spokojnie stoi.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/P2062748.jpg)
Podsumowując. Torbę kupiłem za 209 zł. Jestem zadowolony, dostałem za to porządny, przemyślany i solidny produkt z, co też istotne, wieczną gwarancją. Zdecydowanie polecam każdemu. Wybór rozmiarów jest duży, jest model mniejszy, większy, i odpowiedniki na aparat z gripem.
Strona producenta: http://www.thinktankphoto.com/products/digital-holster-20-v2.aspx
Z chęcią odpowiem na pytania :P
Pozdrawiam
Torba ThinkTank Photo z serii Digital Holster model 20 V2.0 to torba w stylu 'kabura' przeznaczona na, jak pisze producent, aparat DSLR klasy semipro, z założony obiektywem klasy 24-70, a nawet 70-200.
Szukałem torby, którą mógłbym zabrać na spacer razem z zestawem D700 i 24-70/2.8. Wstępnych założenia były takie, że ma to być coś mało rzucającego się w oczy, jednak nie mogłem znaleźć nic co by mnie zadowoliło (nie licząc ThinkTanka Retrospective) zdecydowałem się na Digital Holstera w rozmiarze 20. Torby tego typu można dostać za połowę tego, co kosztuje ThinkTank, jednak po chyba ponad półgodzinnej prezentacji produktów tejże firmy w sklepie przez bardzo miłego sprzedawcę (pozdrawiam) stwierdziłem, że będzie to właśnie torba amerykańskiego producenta.
Po tym trochę przydługim wstępie zapraszam do krótkiego opisu i zdjęć :)
Torba prezentuje się następująco:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5034.jpg)
Użyte materiały są najwyższej jakości, bez kompromisów. Produkt jest sztywny, ma grube ścianki, wygląda bardzo solidnie. Użyte zamki błyskawiczne są produkcji YKK - jak głosi ulotka załączona do torby: najbardziej trwałe na świecie. Widoczna na zdjęciu przednia ścianka posiada przyszytą kieszeń wykonaną z neoprenu (?). Możemy tam zmieścić filtry, dekielki, bądź inne płaskie rzeczy.
Z tyłu mamy wszywkę z nazwą torby i drugą informującą o patencie.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5035.jpg)
Po oderwaniu rzepu widzimy wihajster umożliwiający przyłączenie torby do pasa biodrowego z modularnego systemu ThinkTanka.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5038.jpg)
Górna klapa posiada kieszeń na dokumenty
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5037.jpg)
Natomiast od wewnętrznej strony na kolejne akcesoria
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5036.jpg)
Boczna kieszeń skrywa osłonę przeciwdeszczową
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5039.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5040.jpg)
Przyczepiona to jest rzepem, więc zostawiając pokrowiec w domu możemy zwolnić te miejsce na kolejne akcesoria :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5043.jpg)
Szwy są zalaminowane od wewnątrz - woda się nie dostanie
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5042.jpg)
Wygląda to następująco, nie wiem czy dobrze założyłem :P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5041.jpg)
Do torby dostajemy pasek na ramię
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5050.jpg)
Klamry są porządne, nie ma mowy o przypadkowym odpięciu
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5051.jpg)
Po odchyleniu górnej klapy mamy wkładkę dodatkowo osłaniającą aparat w sytuacji, kiedy spacerujemy z otwartą torbą. Można wyjąć, jest na rzep
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5044.jpg)
W środku kolejna wkładka na rzep. Użyteczna w przypadku kiedy mamy podpięty jakiś krótszy obiektyw
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5045.jpg)
W pełnej okazałości wnętrze prezentuje się całkiem przestronnie
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5046.jpg)
Teraz najistotniejsze, jak to wygląda w połączeniu z aparatem.
Przyrównując aparat do torby
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/P2062738.jpg)
I już w środku
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/P2062740.jpg)
Miejsca jest nie najwięcej, żeby aparat wyjąć trzeba się trochę nagimnastykować palcami. Nikon D700 z założonym Nikkorem 24-70 wchodzi na równo z krawędziami torby. Co więc z paskiem? Zwłaszcza gdy posiada się coś innego niż standardowy pasek wchodzący w skład zestawu body
Mój Aircell mieści się. Jest upchany, ale wchodzi
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/P2062741.jpg)
Co jednak, kiedy chcemy mieć większy komfort podczas spacerów i mieć założoną osłonę na obiektyw?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/P2062742.jpg)
Trochę nie bardzo
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/P2062743.jpg)
Jednak torba posiada jeszcze jeden ficzer, o którym wcześniej nie wspominałem. Na samym dole mamy jeszcze jeden suwak
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5047.jpg)
Odpinając go (jakieś półtora obrotu wokół torby) pojawia się dodatkowy kawałek torby, widoczny wcześniej od środka. Torba wyjeżdża na jakieś 10 centymetrów
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5048.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/DSC_5049.jpg)
Dzięki temu nie powinno już być problemu z włożeniem aparatu z nakręconą na obiektyw osłoną. Dzięki temu, zmieścimy też obiektyw klasy 70-200 z odwrotnie założoną osłoną
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/P2062744.jpg)
Tym razem miejsca jest zdecydowanie więcej. Pasek mieści się bez problemu
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/P2062746.jpg)
Całość, z upakowanym w środku sprzętem wygląda następująco. Warto zwrócić uwagę, że torba spokojnie stoi.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dl.dropbox.com/u/30832071/nikoniarze/P2062748.jpg)
Podsumowując. Torbę kupiłem za 209 zł. Jestem zadowolony, dostałem za to porządny, przemyślany i solidny produkt z, co też istotne, wieczną gwarancją. Zdecydowanie polecam każdemu. Wybór rozmiarów jest duży, jest model mniejszy, większy, i odpowiedniki na aparat z gripem.
Strona producenta: http://www.thinktankphoto.com/products/digital-holster-20-v2.aspx
Z chęcią odpowiem na pytania :P
Pozdrawiam