PDA

Zobacz pełną wersję : Pilot JJC RM-E2



podbiel
31-01-2012, 20:22
Witam, i z góry przepraszam jeśli nie w tym miejscu albo już było ale nie mogę znaleźć. Mój problem polega na tym, że kupiłem pilot JJC RM-E2 (http://allegro.pl/pilot-do-nikon-d90-d80-d70-d70s-d60-d50-d40-ml-l3-i2078706877.html) i niestety nie odpala aparatu (nikon D-90). Dioda w pilocie świeci, aparat ustawiony jak w instrukcji i nici. Jeśli jest jakiś myk o którym nie wiem to proszę o porady. Wiem że mogłem kupić inny czytaj oryginalny ale tak wyszło. Za konstruktywne podpowiedzi z góry dziękuję.

astramus
31-01-2012, 20:45
Bateria w pilocie sprawna ? Aparat ustawiony na wyzwalanie pilotem ? Spróbuj przyłożyć do podczerwieni w aparacie i odpalać. Kiedyś w D80 też miałem taki problem, że trzeba było "rozgrzać" odpalanie. Kombinuj. Nie ma czego się spodziewać po zamiennikach ale działać powinny.

podbiel
31-01-2012, 20:54
Bateria nówka, aparat ustawiony jak w instrukcji i ani z bliska ani z daleka, a nawet z przyłożenia nie odpala.

JURAS12
31-01-2012, 21:03
Spróbuj wymienić baterię lub pomierz napięcie baterii (jak masz czym). Jeśli wszystko dobrze ustawiłeś to pilot musi być uszkodzony.

podbiel
01-02-2012, 17:09
No i tak: po wymianie baterii pilot działa........... jak mu się chce. Wniosek jest jeden: chcesz mięć fajny sprzęt to poczekaj i kup oryginał, a przynajmniej dobrej klasy zamiennik jeśli takowe są.

JURAS12
01-02-2012, 21:03
przynajmniej dobrej klasy zamiennik jeśli takowe są.

Są dobre zamienniki np Phottix (używam już dwa lata) http://fotozakupy.pl/pilot-i-wezyk/phottix-nikon-ml-l3-zamiennik,9262s