Zobacz pełną wersję : Balans bieli D300s
luzaczek82
22-01-2012, 12:02
Witam mam pytanka do użytkowników d300s jak wam śmiga auto wb?mi kiepsko(w d300 którego miałem było o niebo lepiej z wb)wczoraj jak byłem na ptakach zrobiłem fote testową na auto wb i wyszła tragedia niebieski zafarb,przestawiłem na pochmurny i była bajka...szkoda ze skasowałem foty bo bym wstawił
Na litość boską! Przecież z tego nie można nic zrozumieć! Czy to tak trudno stosować interpunkcję? I nie mów, że to my powinniśmy przystosować się do Ciebie. Uważam, że nie powinniśmy. I chyba nie jestem w tym odosobniony. Przecież takie coś po prostu jest obraźliwe - odnosi się wrażenie, jakbyś wszystkich lekceważył swoim pośpiechem i ignorancją.
luzaczek82
22-01-2012, 13:39
Na litość boską! Przecież z tego nie można nic zrozumieć! Jak nie rozumiesz to po co piszesz,jeszcze żebyś pisał na temat...
Zależy w jakich warunkach robiłeś te zdjęcia. W trudnych AWB przeważnie nie radzi sobie za dobrze. Jest na to lekarstwo w postaci NEFa.
Przed chwilą specjalnie przełączyłem na Auto i cyknąłem kilka testowych zdjęć, rezultat ok. Moje body nie wie co to Auto WB :-) zawsze pracuje na programowych lub PRE. Być może napotkałeś warunki w których sobie nie poradził. Przetestuj jeszcze w innych sytuacjach.
luzaczek82
22-01-2012, 13:57
Zależy w jakich warunkach robiłeś te zdjęcia. W trudnych AWB przeważnie nie radzi sobie za dobrze. Jest na to lekarstwo w postaci NEFa.
Zdjęcia robiłem w pochmurny dzień...takie lekarstwo właśnie stosuje,nawet w słonecznie dni AWB jest do kitu,za zimne zdjęcia wychodzą,w d300 nie miałem takiego problemu...
Powiem tak, u mnie AWB działa ok. Pomijam warunki oświetlenia żarówkami żarowymi i tandetnymi świetlówkami.
luzaczek82
22-01-2012, 14:29
prosty przykład, fotka testowa
1 na auto
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/507/dsc2665.jpg/)
2 na pochmurny
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/830/dsc2666k.jpg/)
fotka tyko wywołana nic nie zmieniane,na 2 kolory są takie jakie widzę...
To jest Crop czy pełny kadr? Wydaje mi się ze tam jest dookoła dużo śniegu który odbija światło i AWB głupieje.
Witam mam pytanka do użytkowników d300s jak wam śmiga auto wb?mi kiepsko(w d300 którego miałem było o niebo lepiej z wb)wczoraj jak byłem na ptakach zrobiłem fote testową na auto wb i wyszła tragedia niebieski zafarb,przestawiłem na pochmurny i była bajka...szkoda ze skasowałem foty bo bym wstawił
witam
u mnie wczoraj było pochmurno a też robiłem d300s na na autowb i nie ma problemu. Więc nie przestawiałem. Może to sprawa ilości śniegu ?
Pozdrawiam
Na litość boską! Przecież z tego nie można nic zrozumieć! Czy to tak trudno stosować interpunkcję? I nie mów, że to my powinniśmy przystosować się do Ciebie. Uważam, że nie powinniśmy. I chyba nie jestem w tym odosobniony. Przecież takie coś po prostu jest obraźliwe - odnosi się wrażenie, jakbyś wszystkich lekceważył swoim pośpiechem i ignorancją.
Masz 100% racji.
Cytat: Napisał jamnik
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/imagesb/buttons/viewpost.gif) Na litość boską! Przecież z tego nie można nic zrozumieć! Czy to tak trudno stosować interpunkcję? I nie mów, że to my powinniśmy przystosować się do Ciebie. Uważam, że nie powinniśmy. I chyba nie jestem w tym odosobniony. Przecież takie coś po prostu jest obraźliwe - odnosi się wrażenie, jakbyś wszystkich lekceważył swoim pośpiechem i ignorancją. Masz 100% racji.
Jeśli takie są ustawienia w aparacie jakie zapytanie, to może jedynym wyjściem jest reset ustawień aparatu i ustawienie puszki od nowa. U mnie WB działa poprawnie nawet jeśli jest śnieg i dzień pochmurny
Rób w raw. Potem sobie ustawisz jak będziesz chciał.
luzaczek82
22-01-2012, 23:30
To jest Crop czy pełny kadr? Wydaje mi się ze tam jest dookoła dużo śniegu który odbija światło i AWB głupieje.
To nie jest crop,pełny kadr,zdjęcie robiłem przez okno...śniegu tam nie było dużo.Pamiętam jak robiłem zdjęcia na komunii,wszystkie miały niebieski zafarb(zimna kolorystyka)
Paulincia89-16
24-01-2012, 00:45
Ja polecam Kelwiny o wiele lepsze niż tematyczny wb w d300s
Po jakimś czasie można się ich wyuczyć "na pamięć" :)
luzaczek82
24-01-2012, 17:32
Ja polecam Kelwiny o wiele lepsze niż tematyczny wb w d300s
Po jakimś czasie można się ich wyuczyć "na pamięć" :)
Wczoraj bawiłem się kelwinami...było całkiem ok
A ja często włączam LV , ustawiam na kelwiny i patrzę jak to kolorki się zmieniają.
Jak pasują to nastawę zostawiam , wracam z LV i jest ok. Mniej roboty w rawach.
A ja często włączam LV , ustawiam na kelwiny i patrzę jak to kolorki się zmieniają.
Jak pasują to nastawę zostawiam , wracam z LV i jest ok. Mniej roboty w rawach.
Ciekawe podejście :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.