Zobacz pełną wersję : D200 battery info
Brazilianpitbull
18-01-2012, 23:17
Witam,
zakupiłem nikona d200 i mam pewną zagwozdkę...
Wszystko działa w nim jak należy, poza jednym małym mankamentem.
Nie wyświetla mi się informacja na temat stanu naładowania akumulatora,
obecnie posiadam w nim zamiennik, ale w pracy sprawdzałem na oryginalnym nikonowskim aku.
Zrobiłem update i nadal nic...
Ktoś może ma pomysł jak temu zaradzić?
Brazilianpitbull
19-01-2012, 23:30
Nikt nic nie wie?
rychu_cmg
19-01-2012, 23:32
Masz samo body, czy może z dołączonym gripem?
Brazilianpitbull
19-01-2012, 23:34
samo body
rychu_cmg
19-01-2012, 23:39
Akumulatory, które testowałeś są na 100% oryginalne ? Wyświetla Ci się coś w miejscu gdzie powinny być procenty ? Spróbuj przetrzeć styki akumulatorów i te zewnątrz body. Możesz też zaktualizować firmware body do najnowszej wersji.
Brazilianpitbull
19-01-2012, 23:44
testowałem z oryginalnym aku który był w zestawie z d300, update robiłem, a styki są czyste.
W miejscu gdzie powinna być informacja na monitorze monochromatycznym nie ma nic,
natomiast w menu, zakładka "battery info" jest w kolorze szarym (czyt. niedostępna )
rychu_cmg
19-01-2012, 23:53
Skoro robiłeś uaktualnienie firmware i nic to nie dało to wina musi być w elektronice. Pozostaje albo wysyłka do serwisu, albo noszenie ze sobą drugiej baterii i ładowanie przed każdym wyjściem z aparatem - prądożerność D200.
Brazilianpitbull
19-01-2012, 23:55
Znając serwis to będą chcieli wymienić całą płytkę główną za bagatela 500 zł albo lepiej...
chyba taniej wyjdzie kupić od groma zapasu prądu...
stachmuszel
20-01-2012, 16:51
Zareklamuj body u sprzedawcy. Jesli nic Ci o tym nie mowil przy sprzedazy, to jest to niezgodnosc z umowa.
Przyjrzalbym sie srodkowemu stykowi w body. Moze jest podgiety, albo ma nalot.
Mialem tak z gripem.
Ups, doczytałem uważniej wątek. Wpis do zignorowania.
Brazilianpitbull
21-01-2012, 13:07
Akurat zostałem o tym poinformowany :)
Styk jest prosty i czysty.
Niby problem nie jest szczególnie upierdliwy i można z tym żyć,
może podpięcie gripa rozwiąże problem?
Być może, bo grip jeśli ma własny procesor, to moze on będzie podawał odpowiedni sygnał do body. Sprawdź na pożyczonym gripie
stachmuszel
21-01-2012, 14:33
Konstrukcja gripa MB-D200 jest jak konstrukcja cepa i procesora chyba tam nie ma. Chip jest w baterii. Nie sadze aby podpiecie gripa pomoglo, ale obym sie mylil.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.