PDA

Zobacz pełną wersję : D200 - FF w body



cezet
10-10-2011, 09:06
witam,

zakupiłem kilka dni temu D200 i mam spore kłopoty.
Wcześniej używałem d40 i zdjęcia z niego wychodziły całkiem sympatyczne i ostre.
W D200 przy tych samych szkłach aparat strzela gdzie mu się tylko podoba - strzelam w oko, ucho ostre :(
Przy tablicach ostrości wyniki są mieszane - raz ostro, a raz 2cm za linią niezależnie od obiektywu.

Dodatkowo jak robię zdjęcie na AF - aparat zrobi lekko z tyłu, ale jak to samo ustawię na manualnym ostrzeniu, to zdjęcie będzie ostre.

Miałem nadzieję, że zmiana Firmware cokolwiek pomoże, ale też żadnych zmian.


Totalnie nie mam pomysłu co z tym zrobić.

hijax_pl
10-10-2011, 09:20
Rozumiem, że to używka z nieznanego źródła? Może wystarczy przedmuchać gruchą czujnik AF?

stachmuszel
10-10-2011, 09:58
Jeżeli celność AF jest losowa to albo jak wyżej kolega napisał, albo kalibracja korpusu.

cezet
10-10-2011, 10:22
Zgadza się - źródło niepewne, więc nie wiadomo co się z nim działo wcześniej...zwłaszcza, że sprzedający nagle przestał się odzywać ;)

Czy ktoś mógłby laikowi powiedzieć gdzie są te czujniki ?

W serwisie na Psich Budach mechanik zrobił dwa zdjęcia miarce i powiedział - 120zł :-(

hijax_pl
10-10-2011, 10:36
Jak uniesiesz lustro (ale nie śrubokrętem ;) ) to na dole komory zobaczysz coś co wygląda jak oczka pajączka ;)
Wystarczy tam gruszką dmuchnąć trzymając puszkę "do góry nogami" - tak by pyłki grawitacyjnie spadając wypadały poza komorę...

cezet
11-10-2011, 11:24
Tak właśnie, to było to..

podziękował pięknie :mrgreen:

mduraj
01-11-2011, 22:02
czasami to samo szkło inaczej działa z innym korpusem. W D200 jest dobre wspomaganie AF, więc może być tak, że szkło było korygowane pod inny korpus i z Twoim D200 ma BF

cezet
02-11-2011, 08:26
Tutaj akurat były zapaprane oczka AF i po przedmuchaniu w miarę się to uspokoiło