Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie D200 - FF w body

    witam,

    zakupiłem kilka dni temu D200 i mam spore kłopoty.
    Wcześniej używałem d40 i zdjęcia z niego wychodziły całkiem sympatyczne i ostre.
    W D200 przy tych samych szkłach aparat strzela gdzie mu się tylko podoba - strzelam w oko, ucho ostre
    Przy tablicach ostrości wyniki są mieszane - raz ostro, a raz 2cm za linią niezależnie od obiektywu.

    Dodatkowo jak robię zdjęcie na AF - aparat zrobi lekko z tyłu, ale jak to samo ustawię na manualnym ostrzeniu, to zdjęcie będzie ostre.

    Miałem nadzieję, że zmiana Firmware cokolwiek pomoże, ale też żadnych zmian.


    Totalnie nie mam pomysłu co z tym zrobić.

  2. #2

    Domyślnie

    Rozumiem, że to używka z nieznanego źródła? Może wystarczy przedmuchać gruchą czujnik AF?
    "Optymalna ekspozycja jest kwestią gustu"

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli celność AF jest losowa to albo jak wyżej kolega napisał, albo kalibracja korpusu.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  4. #4

    Domyślnie

    Zgadza się - źródło niepewne, więc nie wiadomo co się z nim działo wcześniej...zwłaszcza, że sprzedający nagle przestał się odzywać

    Czy ktoś mógłby laikowi powiedzieć gdzie są te czujniki ?

    W serwisie na Psich Budach mechanik zrobił dwa zdjęcia miarce i powiedział - 120zł

  5. #5

    Domyślnie

    Jak uniesiesz lustro (ale nie śrubokrętem ) to na dole komory zobaczysz coś co wygląda jak oczka pajączka
    Wystarczy tam gruszką dmuchnąć trzymając puszkę "do góry nogami" - tak by pyłki grawitacyjnie spadając wypadały poza komorę...
    "Optymalna ekspozycja jest kwestią gustu"

  6. #6

    Domyślnie

    Tak właśnie, to było to..

    podziękował pięknie

  7. #7

    Domyślnie

    czasami to samo szkło inaczej działa z innym korpusem. W D200 jest dobre wspomaganie AF, więc może być tak, że szkło było korygowane pod inny korpus i z Twoim D200 ma BF
    Nikoś D200 + niki 70-210mm f/4 + Tokina 12-24 f4 + SB-700 + SB-600 + SB-27 + SB-22 (i poza konkursem - Zorka 4 + Voightlander Bessa 66 - SKÓRZANY!!!)

  8. #8

    Domyślnie

    Tutaj akurat były zapaprane oczka AF i po przedmuchaniu w miarę się to uspokoiło
    Czarny pasek na żółto haftowany

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •