PDA

Zobacz pełną wersję : Co to jest?



Cysiu
09-10-2011, 21:13
Chodzi o fotografa po lewej, w tle. Domyślam się, że to bezprzewodowy wyzwalacz lampy. Tylko jak się sprawdza i jaki ma sens bezprzewodowo wyzwalana lampa na meczy koszykówki? A może to transmiter radiowy? Widziałem już kilka razy na filmach z meczów takie wynalazki zarówno u Nikona jak i Canona. Obok szkieł typu 300/2.8 :3

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img402.imageshack.us/img402/5559/beztytuuacy.jpg)

Semati
09-10-2011, 21:34
raczej transmitter, tym bardziej , że oni od razu wrzucają do redagowania

wer
10-10-2011, 00:59
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/nikon-wt-4-bezprzewodowy-transmiter-radiowy.html

l77
10-10-2011, 15:20
Chyba raczej to http://www.cyfrowe.pl/aparaty/pocketwizard-plus-ii-transmiter-bezprzewodowy.html
Transmiter jest przykręcany do spodu aparatu, a zdalne wyzwalanie może być zapięte do drugiej puszki umieszczonej np. nad/pod koszem.

ryszkut
10-10-2011, 19:17
to jest pocket.
transmitera nie trzyma się na stopce tylko albo pod gripem albo gdzieś indziej.
pocketa używa się do świecenia na meczach. w usa takie cudy się robi. lampy sterczą gdzieś na hali.
nie wiem po co ktoś coś takiego robi, ale skoro robi to muszą za to płacić. inaczej nie chciało by mi się rozstawiać 3-4 lamp i tracić na to czas.