PDA

Zobacz pełną wersję : Nazwa



Bartek1218
18-09-2011, 14:34
Pilnie potrzebuje poznać nazwę tego drzewa niestety posiadam tylko liść i owoc. Często rośnie ono na osiedlach.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://picturepush.com/public/6567335)
Z góry dzięki za pomoc :D

pilon
18-09-2011, 14:40
Głóg pospolity

Bartek1218
18-09-2011, 15:18
Dzięki wielkie <piwo> :D potrzebuje jeszcze znać nazwę 2 gatunków (niestety robienie zielnika do najłatwiejszych nie należy :D)
pierwszy:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://picturepush.com/public/6567611)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://picturepush.com/public/6567722)
drugi:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://picturepush.com/public/6567781)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://picturepush.com/public/6567776)

Motorniczy
18-09-2011, 15:32
Nosisz rozowe kapcie ?:) ;P

ekonet
18-09-2011, 15:49
Nosisz rozowe kapcie ?:) ;P
I jest w Oriflame. ;)
Witamy w czwartej klasie. ;)

Pawliko
18-09-2011, 15:52
Padłem :D

Bartek1218
18-09-2011, 16:05
Nie nosze różowych kapci tylko chodzę boso :D a reklamówka to nie moja :D potrzebuje tylko nazwy tych roślin :D

urbik
18-09-2011, 16:55
Głóg pospolity
A mnie to wygląda na Jarząb Szwedzki

pilon
18-09-2011, 17:02
A mnie to wygląda na Jarząb Szwedzki
Też możliwe i w sumie racja, bo z przyschniętych trudniej jest... Poprawiam się i stawiam na Jarząb Szwedzki, 3ka to wg mnie liście Jarzębu Pospolitego (albo jakieś inne jarzębinowate, nie wiem bo skali nie ma i dziwnie rzadko liście rozłożone).
Drugie od biedy Rzeżucha Łąkowa. ale to ogromnie od biedy... Suszonych się nie identyfikuje, men ;)

KaleidoStar
18-09-2011, 17:08
Jak dla mnie, też jarząb szwedzki... ewentualnie od biedy głóg szkarłatny, ale raczej nie...
A te liście to są z drzewa czy z byliny jakiejś? Bo nawet wielkości tu nie widać...

FHR
18-09-2011, 17:23
Drugi gatunek wygląda mi na tasznik pospolity.

pilon
18-09-2011, 17:37
Drugi gatunek wygląda mi na tasznik pospolity.
Bingo! Bystryś :) ja próbuje jak mogę, ale mało pamiętam od dziecka :(

Teraz tylko trójkę ustalić, czy to liście jarzębiny, czy nie i będzie git :)

KaleidoStar
18-09-2011, 17:41
Też myślałam o taszniku, ale tam w ogóle listków nie widać... a nawet taki mocno rozwinięty tasznik ma je prawie do samej góry. I tak mi te kwiatki nie do końca... Ale znam coś podobnego, nawet u mnie rośnie niedaleko... z tym, że od tasznika różnych odmian jest mniejsze sporo i delikatniejsze.
Do autora wątku - czy te kwiatki mają gdzies drobniutkie listeczki w kształcie serduszek?

Bartek1218
18-09-2011, 18:12
3 roślinę ustaliłem jest to sumak octowiec :D Dziękuję wam za pomoc temat chyba do zamknięcia :D

pilon
18-09-2011, 18:15
Nie ma za co, zawsze interesowałem się ziołami :) :D

Boryszuk
18-09-2011, 20:41
Nie ma za co, zawsze interesowałem się ziołami :) :D

Kumpel też się kiedyś interesował, dostał 4 lata ;)

Motorniczy
18-09-2011, 21:34
Kumpel też się kiedyś interesował, dostał 4 lata ;)

o , to niezle go promowali jak tak szybko przeskoczyl inne roczniki z klasy ;)