PDA

Zobacz pełną wersję : Wizjer: d40 vs d80



brunek
09-02-2007, 22:21
Witam wszystkich,

na wstępie dodam, że nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie (a przeszukałem masę tematów).

Zastanawia mnie jeden fakt. Czy wizjer w d80 jest tak samo jasny jak w d40? Bo oglądałem dziś nie włączony d40 i d80. Wiem, że był nie włączony i to dlatego, ale w d40 wydawał mi się dużo jaśniejszy niż w d80 (a nie wiem czy ma na to wpływ, że d40 miał 18-55 a d80 18-70 lub 18-135).

Jak to wygląda rzeczywiście? Proszę o odpowiedzi osoby, które pracują na jednym z nich, lub widziały oba w akacji.

OT: d40 trzyma się tragicznie (dziś miałem okazję pierwszy raz mieć go w łapce).

Czekam na odpowiedź. Bardzo mnie to ciekawi :) Z góry dzięki.

Pozdrówka

Czornyj
09-02-2007, 22:44
D40 ma wizjer lustrzany, D80 - pryzmatyczny. Te ostatnie są zdecydowanie jaśniejsze. Nie włączone Nikony mają zwykle (pominąwszy np. serię D2) potwornie zaciemniony wizjer.

brunek
09-02-2007, 22:57
Dziękuję Czornyj za fachową odpowiedź. O to mi właśnie chodziło :) Problem wyjaśniony... Dzięki serdeczne.

odie83
09-02-2007, 22:57
W D80 wizjer jest wspaniały, to trzeba zobaczyć :) (wrażenia jak kiedyś z Canona D1, którym miałem okazję się pobawić)
dziś się nim trochę pobawiłem w MM (włączonym oczywiście) nawet pozwolili mi podłączyć Tamronka i popstrykac ;)

MzMarcin
09-02-2007, 23:26
odie83 "W D80 wizjer jest wspaniały, to trzeba zobaczyć :smile: "
Oj odi to lepiej nie dotykaj "dobrych" manuali... W pentax-e me super to porównanie do D200 w wielkości i jasności wizjera, jest takie jak starego 14 calowego telewizorka do najnowszego ustawionego na max brightness lcd-ka 32...
Ale i tak najlepszy wizjer jaki w życiu widziałem ma F100 na standardowej matówce... Nie najjaśniejszy, nie największy..., ale dzięki chropowatości matówki KAPITALNIE widać rozkład go itd...

probak
09-02-2007, 23:32
co do wielkosci wizjera .... F70 mnie ciagle powala gdy w niego spojrze .... (zamiast jak zwykle w D50)

Kekacz
10-02-2007, 11:51
Zaglądnij do FMa albo przynajmniej F601 czy F801, będziesz musial sie rozglądać na boki ;)

bacanski
10-02-2007, 13:13
Zaglądnij do FMa albo przynajmniej F601 czy F801, będziesz musial sie rozglądać na boki ;)

robiac w atelier fotki d70 i 601... zmieniasz swoje miejsce z nieba na ziemie... 601 zdecydowanie niebo ;) strasznie wielgachne to... ;)

szkoda, ze cyfraki juz tej sredniej klasy tak nie maja :/

lavok
10-02-2007, 14:22
wizjer F3HP bije moim zdaniem na głowe reszte świata.... uzywałem kilka lat cuuudo nad cudami ......sory za OT ale nie mogłem sie powstrymac.. :D