PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki kalibrator?



Wini
08-02-2007, 15:09
Znajomy kalibrator :) poleciał do Irlandii rzucając mnie na głęboką wodę.
Co dla amatora robiącego sporo odbitek?
Cenowo odpowiada mi Spyder2express, Spyder 2, ostatecznie Spyder 2 PRO
Macie jakieś doświadczenia?

wasylek
08-02-2007, 17:25
GretagMacbeth Eye One Display

pooley
08-02-2007, 17:32
potwierdzam, Eye One polecal mi kazdy fachowiec, Spydera... nikt. Mam, uzywam, chwale sobie :)

Wini
08-02-2007, 20:34
Znalazłem takie urządzenia:
GretagMacbeth EyeOne Display2 (http://www.gretagmacbeth.com/index/products/products_color-mgmt-spec/products_cm-for-creatives/products_eye-one-display.htm)
EIZO GretagMacbeth i1Display2
huey (http://www.gretagmacbeth.com/index/products/products_color-mgmt-spec/products_monitor-calibration/products_huey.htm)

Które i dlaczego jest dla mnie? :)

Tom01
08-03-2007, 10:40
Do jakiego monitora? To wbrew pozorom ważne, gdyż niektóre mają dołączone oprogramowanie z API o monitora, a niektóre mają być na liście referencyjnej.

Wini
08-03-2007, 10:41
Do jakiego monitora? To wbrew pozorom ważne, gdyż niektóre dołączone posiadają API a niektóre mają być na liście referencyjnej.
Eizo S2100

Tom01
08-03-2007, 10:51
Eizo S2100

Trza brać Lafota. Ma API do tego monitora i umożliwi kalibrację sprzętową (!) z postprocessing'iem (!!), czego nie zrobi oryginalny Color Navigator z Eye One czy innym, bo monitor, co jest oczywiste, nie przedstawi sie jako CE/CG.

Koszt ok 290 Euro netto z oprogramowaniem.
http://monitory.mastiff.pl/kalibratory_lafot.php

Wini
08-03-2007, 17:38
Trza brać Lafota.
A jak z dostępnością modelu pro i jaka może być orientacyjna cena. Czy może po prostu będzie możliwość zakupienia przystawki
http://www.lafot.com/index.php?option=com_content&task=view&id=31&Itemid=5

Tom01
08-03-2007, 20:50
A jak z dostępnością modelu pro

Model Pro będzie kosztował ok 390 Euro netto i będzie dostępny za ok miesiąc.