PDA

Zobacz pełną wersję : Flipside 300 czy 400?



flashmen
30-07-2011, 13:11
Pilnie musze zamowic jakis plecak,
do tej pory uzywalem jedynie toreb wiec temat jest mi zupelnie obcy.

Czy do Flipside'a 300 zmieszcze:
D700+grip, 24-70/2.8, 85/1.4, zenitar 16fish, lampa,

morzon
30-07-2011, 13:22
Polecam 400 (mam i używam). Troszkę inna konstrukcja plecaka, sporo pojemniejszy, a przy tym wcale nie "krowiasty". Do środka napchasz sprzęt (zostanie jeszcze troszkę miejsca - na jakieś 2-3 niewielkie stałki/lampe), na zewnątrz dość pojemna choć płaska kieszeń z przegródkami, mniejszymi kieszonkami itp. Po bokach siateczkowe kieszenie (dwie litrowe butelki wchodzą). Do tego dość wygodny pas biodrowy i piersiowy.

Dla mnie to plecek idealny poza faktem, że przestaję się do niego mieścić... Ale i tak prędzej kupie drugi gdzie się zmieszczę z tym co muszę niż sprzedam ten ;)
Pakuje do niego zazwyczaj D700+grip+70-200vr (razem zapięte) + 15-30 (albo sb900) + 85 1.4 + 50 1.4 + 35 1.8 + fish.

krispike
30-07-2011, 13:38
Też śmiało mogę polecić Flipside 400 od Lowepro. Przede wszystkim jakość wykonania tej firmy jest na bardzo wysokim poziomie. Wszystko dopracowane, przemyślane tak, by chronić sprzęt elektroniczny w różnych warunkach. Nawet noszenie sprzętu w deszczu nie stanowi problemy, gdyż plecak jest wyposażony w pokrowiec, który bardzo sprawnie możemy zaciągnąć na całą powierzchnię plecaka.
Natomiast jego głównym atutem jest możliwość korzystania z głównej komory, bez konieczności całkowitego zdejmowania. Luzujesz szelki i przekręcasz sobie go na biodrach na przód z zapiętym pasem biodrowym i dzięki temu można wydobyć swój aparat zmieniając przy tym obiektyw, czy inne akcesoria fotograficzne. Sam pas biodrowy jest zdecydowanie bardziej szerszy i tym samym stabilniejszy niż w mniejszych modelach. Jeszcze nie sprawdziłem jak się spisuję podczas jazdy na rowerze, ale m. in. z takim przeznaczeniem go zakupiłem.
Tak ze bierz ten plecak a będziesz zadowolony.

flashmen
30-07-2011, 13:41
400-ka jest pakowna to prawda [widzialem ja u jendrusza :)], tylko tak mysle co ja tam zapakuje?
Szkiel wiecej nie potrzebuje, a placic i nosic w srodku powietrze tez nie ma sensu... -nawet tam netbooka nie wloze :((

krispike
30-07-2011, 13:51
Ja załadowałem dwie puszki z obiektywami 17-50 a druki ze stałką, lampę i było jeszcze miejsce na przynajmniej dwa może trzy obiektywy ok 18-70... Jest pojemny i mamy sporo pole manewru dzięki dobrze wykonanym przegrodom na rzepy.

flashmen
30-07-2011, 14:03
widze,ze sie zmiesci: http://www.youtube.com/watch?v=r7H_B_i9zpg

morzon
30-07-2011, 14:12
Ja tam mieszcze netbooka (10 cali), nawet w neoprenowym kondomku - w tej zewnętrznej, płaskiej kieszeni. Wiadomo, nie można tym rzucać, ale zmieścić się bez problemu mieści.

flashmen
30-07-2011, 14:15
ja tez mam 10,1'' -zatem netbook wchodzi? [to by przewazylo o zakupie]

morzon
30-07-2011, 14:35
No nie jest to kieszeń dedykowana temu, ale wejdzie spokojnie. Jak nakładam na niego neoprenowy futerał ktory go jeszcze troszkę "powiększa" - jak bez to bez problemu. Zresztą najlepiej idz do sklepu i sam zobacz. Albo może poszukaj kogoś z takim plecakiem w okolicy np na grupie regionalnej na forum - albo jak bywasz w kraku to możemy się umówić.

Greg77
06-08-2011, 16:33
Tak tez moge pochwalic 400 setke....polecam.

mirekkania
06-08-2011, 18:24
Pilnie musze zamowic jakis plecak,
do tej pory uzywalem jedynie toreb wiec temat jest mi zupelnie obcy.

Czy do Flipside'a 300 zmieszcze:
D700+grip, 24-70/2.8, 85/1.4, zenitar 16fish, lampa,

Używam Flipside300. Pakuję w nią 580EXII, 5DII bez gripa +24-70L, 70-200/4, 85/1.8, Zenitar 16mm Fish, baterie, 2xpolar, ColorCheckerPassport, wizjer kątowy, gruszkę, ścierę, irchę i flakonik z izopropanolem. Jest ciasno, ale da się.
Twój zestaw powinien się zmieścić.

flashmen
08-08-2011, 18:08
dziekuje wszystkim za zabranie glosu w temacie,
sam myslem nad plecakiem pare dni i jednak zdecyduje sie na Flipside 400,

widzial ktos z bliska tego zielonkawego?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://merlin.pl/Lowepro-plecak-Flipside-400-AW-czarno-zielony,images_product,0,EC-10821.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://merlin.pl/Lowepro-plecak-Flipside-400-AW-czarny,images_product,31,EC-10820.jpg)

nickt
08-08-2011, 18:12
Ja widzę tego zielonkawego z bliska każdego dnia :) Jakie masz pytanie?

flashmen
08-08-2011, 18:25
kolor jest rzecza gustu jak mowia ale krotko...
-ktory bys kupil?
czy ten zielony nie odbarwia sie? czy latwo sie brudzi?

nickt
08-08-2011, 20:38
Widzę codziennie, w sensie posiadam takowy, więc właśnie taki wybrałem. Co do brudzenia, to ciężko mi powiedzieć, ja wychodzę z założenia, że jak się ubrudzi to go wyczyszczę i tyle. Generalnie jak mi się ubrudzi to raczej od ziemi a ta jak wyschnie to gorzej wygląda na czarnym. Ta zieleń to jest taka ciemna oliwka, moim zdaniem wygląda fajniej. Odbarwiać się nie odbarwia. Jedyny minus tego plecaka o czym już wiele razy wspominałem to dolne przegrody, ciężko do nich dotrzeć nawet po całkowitym otwarciu plecaka...taka konstrukcja więc najlepiej mieć je jak najmniejsze i trzymać tam rzeczy mniej używane. Reszta jest super

Greg77
08-08-2011, 20:42
Mam czarnego Flipside 400 a znajomy tego zielonego.....oba wygladaja bardzo fajnie, jednak wybralem czarny bo jest bardziej uniwersalny, nawet jak bym mial takowego zabrac na slubniaki....


Jedyny minus tego plecaka o czym już wiele razy wspominałem to dolne przegrody, ciężko do nich dotrzeć nawet po całkowitym otwarciu plecaka...taka konstrukcja więc najlepiej mieć je jak najmniejsze i trzymać tam rzeczy mniej używane. Reszta jest super

potwierdzam....

Zolty
08-08-2011, 21:00
Czy do F 400 zmiescilaby sie puszka D700, 24-70, 70-200 i SB-900, czy moze powinienem sie rozgladac za czyms wiekszym?

morzon
08-08-2011, 21:02
Zmieści.

Greg77
08-08-2011, 21:10
Czy do F 400 zmiescilaby sie puszka D700, 24-70, 70-200 i SB-900, czy moze powinienem sie rozgladac za czyms wiekszym?


Zmieści.

I jeszcze bedzie miejsce na dodatkowe smiecie, stalki i inne duperelki;)

nickt
08-08-2011, 21:18
Ja w moim trzymam D700 z gripem + 70-200VR, w pozostałych przegrodach mam nikkor35 f1.8, nikkor50 f1.4 (już nie mam ale miejsce ciągle czeka i niedługo się zapełni:) ), sigma85 f1.4, tokina 19-35, pilot, zaślepka na wbudowaną lampę IR -3 coś tam coś tam:), z przodu ładowarka, color checker, SB900, gruszka, filtry, mieściłem tam jeszcze YN-560 jak miałem, w bocznych mam czytnik kart sandiska, i jeszcze trochę miejsca jest. Jedyne co, to nie mieści mi się sigma 150...ale ma futerał więc da się ją dopiąć do plecaka :)

Zolty
08-08-2011, 21:30
Dzieki za odpowiedzi. Jak zostanie miejsce to znajac siebie kupie cos co je zapelni ... ;) - nie lubie marnowac miejsca i nosic torby/plecaka "pod balastem".

campermtb
17-08-2011, 00:18
Moze będe nudny, ale też polecę 400tkę. Dodam jeszcze między innymi to, że jest to chyba pierwszy plecak od którego nie robi mi się od razu mokra plama na plecach:). Bardzo dobrze, pewnie leży, nie lata na boki zbytnio. Ja tam na razie pakuje d200+grip z zapiętym 18-200, 2 stałki, sb900 i zajmuje to chyba połowę "przestrzeni ładunkowej" resztę mam zapchaną wszelkimi możliwymi akcesoriami. A najciekawsze w tym wszystkim jest to, że nic nie lata, ani sie nie obija:smile:

shibby
03-03-2013, 22:17
Nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam w tym odkopanym ;) otóż wybrałem po wielu licznych oględzinach te dwa plecaki co są w tytule tematu, moje pytanie brzmi który będzie bardziej dostosowany do moich potrzeb??? Chciał bym w plecaku zmieścić na dzień dzisiejszy d3100 18-55, 35 1.8, samyanga 8mm, tak wiem nie jest to spory arsenał i oby dwa będą wystarczające, ale w przyszłości pragnę powiększyć swój dorobek o jakieś tele 70-300 VR, lampę nikona i może zamiast kita 18-55 na coś z tego przedziału lecz trochę jaśniejszego, no i oczywiście powinien mieć jakieś dobre mocowanie statywu ;)

Tak więc podsumowując do plecaka musi się zmieścić:
- body d3100
- kit
- rybie oko
- stałka
- tele
- lampa
- i inne drobne podzespoły jak dodatkowa bateria filtry ładowarka itp

jendrusz
05-03-2013, 11:44
Nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam w tym odkopanym ;) otóż wybrałem po wielu licznych oględzinach te dwa plecaki co są w tytule tematu, moje pytanie brzmi który będzie bardziej dostosowany do moich potrzeb??? Chciał bym w plecaku zmieścić na dzień dzisiejszy d3100 18-55, 35 1.8, samyanga 8mm, tak wiem nie jest to spory arsenał i oby dwa będą wystarczające, ale w przyszłości pragnę powiększyć swój dorobek o jakieś tele 70-300 VR, lampę nikona i może zamiast kita 18-55 na coś z tego przedziału lecz trochę jaśniejszego, no i oczywiście powinien mieć jakieś dobre mocowanie statywu ;)

Tak więc podsumowując do plecaka musi się zmieścić:
- body d3100
- kit
- rybie oko
- stałka
- tele
- lampa
- i inne drobne podzespoły jak dodatkowa bateria filtry ładowarka itp

Jak się zastanawiasz w sprawie wielkości to zawsze bierz większy. Mam 400 i bywała za mała. Łatwiej kijek pocienkować niż go potem pogrubasić ;)