Zobacz pełną wersję : Wakacje w Sudetach
piter123789
21-07-2011, 22:46
Witam. Jutro jadę wraz z rodziną w Sudety, a dokładnie do Karpacza. Może macie jakieś propozycje, co zwiedzić???:)
Na razie planujemy podróż do Teplic (Skalne Miasto) i wyprawę na Śmieżkę.:D Podrzucicie jeszcze jakąś propozycję???:P Pozdrawiam.
miron19j
21-07-2011, 22:55
w Kowarach jest skansen miniatur architektonicznych.
piter123789
21-07-2011, 23:00
Oooooooo, podziękował.:D A może ktoś ma jakieś foty?:D Wszystko mile widziane.:):)
miron19j
21-07-2011, 23:18
Oooooooo, podziękował.:D A może ktoś ma jakieś foty?:D Wszystko mile widziane.:):)
podeślij mi maila
W okolicach Kowar jest nieczynna kopalnia uranu.;)
ponadto:
http://www.sztolniekowary.com (http://www.sztolniekowary.com/)
a także kolorowe jeziorka w Rudawach Janowickich.
(http://forum.nikoniarze.pl/www.sztolniekowary.com)
Oooooooo, podziękował.:D A może ktoś ma jakieś foty?:D Wszystko mile widziane.:):)
http://img832.imageshack.us/img832/7388/miniaturafm.jpg
Jedna na szybko największej miniatury. Na Śnieżkę polecam trasę Wang-Samotnia-Strzecha-Śnieżka.
Okolice Szklarskiej, wodospad Kamieńczyka i Szrenica.
Co do samego Karpacza- Western City, rynna zjazdowa, park linowy co kto lubi.
piter123789
21-07-2011, 23:43
Dzięki dzięki. A możecie mi jeszcze coś powiedzieć o tym Miasteczku Skalnym??? Samochodem dojadę, w Czechach nie ma z niczym problemu?
W Adrszpachu i Teplicach nie ma problemu z parkowaniem auta. Przy głównym wejściu od strony tej słynnej kutej gotyckiej bramy są 3 parkingi, osobiście byłem nie na tym wielkim z autobusami a po drugiej stronie ulicy dla osobówek- można się targować co do ceny. Koniecznie zwiedzajcie z mapą (dosyć fajną ulotkę z wyszczególnionymi punktami co zwiedzać można dostać w kasie biletowej) co by nie ominąć np jeziorka czy wodospadu.
piter123789
22-07-2011, 07:07
Ulotki i cała reszta w języku czeskim?
spokojnie - w Adrspachu normalnie po polsku gadasz i czytasz. Wszak to kilkanascie km od granicy :)
Ulotki i cała reszta w języku czeskim?
Ja mam ulotkę napisaną w języku polskim. :)
Niedaleko masz w szklarskiej Dino Park i też rynnę zjazdową ale Dino Park jest bardzo drogi, więc nie sprawdzałam ile jest wart.
W Kowarach są dwie trasy w sztolniach - jedna należy do Jeleniej Strugi a drugą otworzył były dyrektor tej pierwszej trasy. W pierwszej podobno zrobili jakiś bar z podziemnym akwarium z płaszczką a w drugiej można zobaczyć bombę. ;) Osobiście uważam, że najlepiej zobaczyć obie trasy ze względu na to, że są one częściami jednej kopalni.
Obie trasy z tego co wiem współpracują z Parkiem Miniatur, więc po odwiedzeniu parku można taniej zwiedzić kopalnie a odwrotnie chyba też można. :)
Rafał_Sz
22-07-2011, 08:17
Kolego weź pod uwagę przy pakowaniu się, że jest fatalna pogoda.
Tydzień temu wróciłem z Kudowy Zdroju.
Najfajniejsza trasa do łażenia była przez Szczeliniec. Błędne skały mniej ciekawe. Skalne miasto nie zrobiło to na mnie ekstra wrażenia, a tłum był koszmarny i z tego powodu odpuściliśmy Teplickie skały i Broumowskie steny.
W niepogodny dzień pojechaliśmy do akwarium w Hradec Kralove - nie warto. Kaplica czaszek w Czermnej też nieszczególna, no i nie wolno tam fotografować. W drodze powrotnej zaglądnęliśmy do kopalni złota w Złotym Stoku - bardzo polecam, sympatyczna atmosfera, nie ę-ą jak w Wieliczce, no i mnóstwo frajdy dla dzieci przy samodzielnym wypłukiwaniu "złota".
piter123789
22-07-2011, 09:41
Kolego weź pod uwagę przy pakowaniu się, że jest fatalna pogoda.
O kurcze, nawet nie wiedziałem, że taki ziąb jest. I weź tu ufaj pogodom.;) Dzięki.
http://www.youtube.com/watch?v=6VEcY-e0CRk
a tu masz nasz filmik z marca - co prawda to Międzygórze, ale tez i kopalna w Złotym Stoku jest.
Jak trafisz tam - to zachacz o park linowy
O kurcze, nawet nie wiedziałem, że taki ziąb jest. I weź tu ufaj pogodom.;) Dzięki.
Nie tyle ziąb (chociaż najcieplej nie jest), co od przedwczoraj wieczorem ciągle pada, i to na tyle konkretnie, że wczoraj przemoczyłam dwie kurtki, dwie pary spodni i jedną parę butów (bo potem kupiłam kalosze) a wyszłam tylko dwa razy do miasta.
Tu masz wieści z okolic - http://www.jelonka.com/news,single,init,article,35125 ; http://www.jelonka.com/news,single,init,article,35122 ; http://www.jelonka.com/news,single,init,article,35115 ; http://www.nj24.pl/content/view/12976/138/
http://www.youtube.com/watch?v=6VEcY-e0CRk
a tu masz nasz filmik z marca - co prawda to Międzygórze, ale tez i kopalna w Złotym Stoku jest.
Jak trafisz tam - to zachacz o park linowy
Również polecam -byłem przy okazji MTB tam w Złotym Stoku i naprawdę niezła zabawa.
Slawskip
22-07-2011, 17:52
dodatkowo możesz jeszcze odwiedzić western city http://www.western.com.pl/
Tydzień temu wróciłem z Kudowy Zdroju.
Najfajniejsza trasa do łażenia była przez Szczeliniec. Błędne skały mniej ciekawe. Skalne miasto nie zrobiło to na mnie ekstra wrażenia, a tłum był koszmarny i z tego powodu odpuściliśmy Teplickie skały i Broumowskie steny.
Ja byłem 2 tyg temu, w Adrspach faktycznie tłum psuje trochę odbiór, za to w Teplicach tego samego dnia pusto, i zajefajnie - Teplice zrobiły na mnie największe wrażenie. Na Szczelińcu remont ścieżki więc wszystkiego nie zobaczysz, ale i tak warto.
Adspach i Teplice - obowiązkowo w tygodniu.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.