Zobacz pełną wersję : Nikon d3000 problem
pifa1975
15-07-2011, 16:50
Witam serdecznie , posiadam NIKON D3000 , obiektyw 18-55 dx . Ostatnio robilem fotki za miastem , nagle aparat przestal reagowac tzn nie moglem robic zdjec na auto-focus , przy przelaczanym trybie "A" na obiektywie nie mam mozliwosci robienia zdjec . Slychac jedynie prace silniczka jakby pisk ale obiektyw sie nie obraca . Wczesniej nie mialem problemow tego typu. posiadam tylko jeden obiektyw wiec nie moge sprawdzic czy to wada obiektywu czy aparatu . Z kolei na przelaczony trybie "M" na obiektywie aparat dziala .
CrommCruaich
15-07-2011, 17:15
Wygląda bardziej na winę obiektywu. Próbowałeś odpiąć i podpiąć go na nowo? Mi kiedyś zgłupiał i aparat nie widział podłączonego szkła.
idz do sklepu, np Jessops
podepnij inne szklo
i bedzie wiadomo czyja to wina...
pifa1975
15-07-2011, 21:02
tak probowalem , ale nic z tego , obiektyw nie reaguje na prace silniczka . jutro skocze do sklepu , moze mi udostepnia inny obiektyw ... mam nadzieje ze to wina obiektywu a nie body
Kuba1986
21-07-2011, 06:02
Spróbuj delikatnie przekręcić pierścień ostrzenia gdy będzie ustawiony na autofocusa i będzie piszczał. Po prostu się zacina. Metoda "siłowa" może nie jest najgenialniejszym pomysłem na świecie :P ale się sprawdza, mnie zdarzyło się to 2-3 razy i tak sobie radziłem ( a nie mogłem za bardzo czekać na serwisowanie bo np. trafiło mi się to w środku koncertu ).
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.