PDA

Zobacz pełną wersję : Ricoh kupił Pentaxa



marekm
01-07-2011, 20:25
Ricoh buys Pentax to build interchangeable lens camera business (http://www.dpreview.com/news/1107/11070105ricohbuyspentax.asp)

morzon
01-07-2011, 20:28
I po polsku:
http://optyczne.pl/4075-nowo%C5%9B%C4%87-Pentax_sprzedany.html

doktor
02-07-2011, 16:12
A Ventizz Hasselblada Hasselblad ma nowego właściciela (http://www.swiatobrazu.pl/hasselblad-ma-nowego-wlasciciela-23856.html)

this
08-07-2011, 14:21
Taka ciągła zmiana właściciela nie wystawia dobrej opinii systemowi Pentaxa. Mam nadzieję, że wreszcie marka ta rozwinie się do poziomu C/N, jeśli chodzi o popularność. Konkurencja to dobra rzecz.

zdyboo
08-07-2011, 14:54
Mam nadzieję, że wreszcie marka ta rozwinie się do poziomu C/N, jeśli chodzi o popularność.

Nie rozwinie. Powiedzmy, że Pentax już próbował jak DSLR zaczęło trafiać pod strzechy. Zresztą patrząc na historię tej marki nigdy nie stanowili realnej konkurencji dla C i N. Oczywiście, niektóre konstrukcje mają bardzo ciekawe, ale nigdy celowo nie konkurowali z wielkimi tego rynku. Obawiam się, że raczej skończy jak Minolta.

Jacek_Z
11-07-2011, 01:12
Ale jednak kiedyś wielka piątka producentów japońskich była wiele bardziej wyrównana.

Benek-Piast
12-07-2011, 19:21
Obawiam się, że raczej skończy jak Minolta.
W sensie - Pentaksa kupuje jakiś gigant na rynku elektroniki, marka Pentax znika, ale zostaje bagnet? To naprawdę kusząca perspektywa dla pentaksiarzy. :D

Rafał_Sz
12-07-2011, 19:33
Następny klient na matryce Sony... ;)