PDA

Zobacz pełną wersję : M9-p



ranbir kapoor
21-06-2011, 21:50
Nowe cudenko
http://www.optyczne.pl/4048-nowość-Leica_M9-P.html

Swoja droga 1tys$ wiecej sobie zycza za to co mozna zrobic tasma za 1,5pln :)

spiritwood
21-06-2011, 21:59
Oraz ostrym narzędziem za 35 pln ;)

Cichy
21-06-2011, 22:03
Taśmą to może nie, ja mam na LCD taką szybkę odporną na zarysowania, dałem 30 zł :D A kropkę zakleiłem, więc mam 1000$ w kieszeni :P

ranbir kapoor
21-06-2011, 22:14
Oraz ostrym narzędziem za 35 pln ;)


Uzylem nozyczek ktore sa na stanie w lazience
Wiec dalsze 35 zl w kieszeni :)

spiritwood
21-06-2011, 22:16
Myślałem raczej o grawerce na górnej pokrywie...

ranbir kapoor
21-06-2011, 22:21
Ja wygrawerowalem sobie "Mario" gwozdziem
Nie poszly na marne lata nauki pisma technicznego

Cichy
21-06-2011, 22:36
Kropę jedna odsłoniłem, jakoś mi jej brakowało :)

http://www.kubacichocki.pl/11/jag01.jpg

ranbir kapoor
21-06-2011, 22:54
ja w MP sie przyzwyczailem do braku kropek, wiec teraz tez nie mam

Cichy
21-06-2011, 23:04
Mario, a Nocti się nie chce sprzedać? Konkurencyjna cena na eb..

ranbir kapoor
21-06-2011, 23:06
lezy i czeka na szczesliwego wlasciciela
nie to ze sie martwie tym faktem

Cichy
21-06-2011, 23:12
Ja to już nawet nie mysle o kupnie, poszły nie wiadomo skąd tak w górę, że aż mnie dziw bierze. Poza tym polubiłem Summiluxa, pięknie maluje.

ranbir kapoor
21-06-2011, 23:16
ja wychodze z zalozenia - noctilux albo zadnej 50tki

kiemlo
21-06-2011, 23:22
Wydaje mi się, że ta premiera pokaże wszystkim malkontentom, że w przypadki Leiki nie płaci się tylko za czerwoną kropkę.

:-D

ranbir kapoor
21-06-2011, 23:25
Wydaje mi się, że ta premiera pokaże wszystkim malkontentom, że w przypadki Leiki nie płaci się tylko za czerwoną kropkę.

:-D


tekst dnia :)

Cichy
21-06-2011, 23:33
Czyli co, bez M10 w tym roku ? W sumie się cieszę :P

burton
21-06-2011, 23:42
Ja mam wersję M9-P już od roku :D ;) . Ładnie mi farba z napisu "M9" zeszła praktycznie sama ! Zakleję czerwoną kropę, nakleję coś na wyświetlacz i dopełnię dzieła.
Cichy-możesz napisać (sprzedać?) gdzie kupiłeś i co dokładnie nakleiłeś na LCD ?

PS. Grawerkę sobie odpuszczę :)

Cichy
21-06-2011, 23:47
Kurczę, nie wiem dokłądnie co to było, ale byłem u kumpla w sklepie i dobrałem sobie taką szybkę ochronną z innego aparatu..

burton
22-06-2011, 00:20
OK. Coś poszukam. Wesołość wywołała u mnie informacja producenta:
"Na uwagę zasługuje też okleina M9-P, wykonana z wulkanitu skórzanego, który jest szczególnie odporny na zużycie, a wyrazista faktura gwarantuję dobrą przyczepność. Trzymając M9-P w dłoni czujemy bezpieczny chwyt, co dodatkowo przyczynia się do jeszcze bardziej ergonomicznej pracy i uczucia "zrośnięcia" z aparatem."
Dla mnie pewny chwyt zdecydowanie poprawił prosty "mTech EP-1". Fotopolis wymiata: już mają pierwsze wrażenia z nowości (w tym zdjęcia przykładowe z nowej 21-ki f/3,4 ASPH). Niezłe "maleństwo".

wpkx
22-06-2011, 01:50
No to ja odklejam taśmę z kropki, coby mnie ktoś za snoba nie wziął... ;)

Cichy
22-06-2011, 09:21
Fotopolis wymiata: już mają pierwsze wrażenia z nowości (w tym zdjęcia przykładowe z nowej 21-ki f/3,4 ASPH). Niezłe "maleństwo".

Maleństwo może niezłe, ale te zdjęcia przykładowe... lol

spiritwood
22-06-2011, 09:41
Ja polecam Folix - niemiecki wynalazek. Nazywa się FX-Clear Displayschutzfolie, Ultraklar und hartbeschichtet. Odporny na wszystko ;), wykonany bardzo dobrze - jak to u Niemców. Docięty idealnie na rozmiar ekranu. Do dostania na Amazon UK, być może także na ebay.

Cichy
22-06-2011, 10:50
Panowie, ale o czym my rozmawiamy, o osłonie LCD? Szcze mówiąc bardziej się spodziewałem, że o ile nie zmienią nic w kategorii matryca/funkcjonalność, to dadzą tam LCD w lepszej rozdziałce. Na szczęście się myliłem, bo bym miał niezłego wqrwa :) A tak poważnie, edycja bez kropki powinna być tańsza o 1000$, a nie droższa, ale widocznie mój marketing nie ogarnia ichniego myślenia :D

spiritwood
22-06-2011, 16:30
My nie rozmawiamy o osłonie LCD. Burton zapytał - odpowiedziałem. O nowej M9P i tak nie ma co gadać, bo nic się przecież nie zmieniło.

burton
22-06-2011, 17:35
Ja polecam Folix - niemiecki wynalazek. Nazywa się FX-Clear Displayschutzfolie...
Dzieki. Poszukam. E.E. już odebrał swoją podpisną M-kę P. Cieszy mnie współpraca z Magnum. Ciekawe jak przełoży sie na kolejne modele ?

Keek
22-06-2011, 18:33
Nie moglby ktos z Was pohandlowac z Kyocera i zrobic cyfrowego Contaxa G3?

Albo moze Lajka moglaby zrobic aparat pod jakas maskujaca nazwa "Koko & Organki" i zaczela go sprzedawac fotografom po nizszej, mniej nobilitujacej cenie? Kropke i grawerke zostawiajac kolekcjonerom-dentystom?

ranbir kapoor
22-06-2011, 18:43
Mysle ze teraz sie kilka uzywanych M9 pojawi w dobrej cenie
Nic tylko polowac

I taka refleksja
Skoro to leikowa linia MP to zeby bylo surowo to ja bym zlikwidowal mozliwosc podgladu zdjec

wpkx
22-06-2011, 18:47
Mysle ze teraz sie kilka uzywanych M9 pojawi w dobrej cenie
Nic tylko polowac

I taka refleksja
Skoro to leikowa linia MP to zeby bylo surowo to ja bym zlikwidowal mozliwosc podgladu zdjec

A masz pewność, że ten nowy szafir przepuszcza światlo?

Keek
22-06-2011, 18:54
I taka refleksja
Skoro to leikowa linia MP to zeby bylo surowo to ja bym zlikwidowal mozliwosc podgladu zdjec

Dobrze kombinujesz. Poszedlbym dalej. Skoro uzytkownicy sa niezadowoleni z kiepskiego wyswietlacza, to firma powinna zrobic uklon w ich strone i w modelu M9 - PP (pure proffesional) calkowicie zrezygnowac z wyswietlacza. Wystarczylby maly, czarnobialy cieklokrystaliczny z podstawowymi danymi. Taki jak ten w D3 pod kolorowym.

ranbir kapoor
22-06-2011, 18:55
A masz pewność, że ten nowy szafir przepuszcza światlo?

nie mam pewnosci,mam niepewnosc

a swoja droga mysle ze warto by zrobic Dzien Bez Ekranika wsrod szerokiej rzeszy uzytkownikow cyfrakow

wpkx
22-06-2011, 19:10
Więc mam pomysł na Prima Aprilis - zakleić komuś ekran, najlepiej przed ważną sesją w kościele (w 2012 będzie to niedziela) i nagrywać, co mówi.

ranbir kapoor
22-06-2011, 19:16
ja swego czasu wylaczylem podglad i musze przyznac ze znakomita sprawa, taki troche ortodox analogocyfrowy

wpkx
22-06-2011, 19:20
No chwaliłeś się gdy u Ciebie byliśmy...
Ale - tak na poważnie - w D3 miałeś włączony na stałe i po każdym zdjęciu patrzyłeś na ekranik?

ranbir kapoor
22-06-2011, 19:34
Oczywiscie ze tak
W M9 tez mam wlaczony ale zerkam tylko co ktores zdjecie
A boxer powiedzial ze mam nowy styl w fotografii - playground street

wpkx
22-06-2011, 20:04
Zdumiewasz mnie... Ale widocznie profesjonaliści tak muszą. Teraz widzę głębszy sens tego Twojego Dnia Bez Ekranika...
Ja, amator, ekran mam zawsze wyłączony. W cyfrakach też. :razz: A co któreś zdjęcie używam guzika "Play". W cyfrakach. ;)

ranbir kapoor
22-06-2011, 20:25
zdumiewasz mnie tak ze jestem zdumiony (zdumiewaniony?)

ps. chyba poza ortodoxami i krajobrazem takie pisanie nie przejdzie

wpkx
22-06-2011, 20:38
Chodźmy do Portretu...

ranbir kapoor
22-06-2011, 20:41
Chodźmy do Portretu...

nawet nie wiesz co tam sie dzieje,cos miedzy parlamentem a ustawkami kiboli i to wszystko okraszone portreciarnia wysokich lotow

spiritwood
22-06-2011, 21:08
W D700 mialem wyłączony i nigdy go nie włączałem. W M9 nie umiem wyłączyć - da się w ogóle?

wpkx
22-06-2011, 21:13
Auto review -> Off

spiritwood
22-06-2011, 21:16
Auto review -> Off

dzięki. Chyba ten jod na łeb mi siodł...


Chodźmy do Portretu...

Gdy cztery dni temu w ciemną hotelową noc tam zajrzałem, to sen odszedł ode mnie w tempie przyspieszonym. Nawet AO nie wzbudzili ostatnio u mnie tyle emocji. To dobry dział jest! ;)

ranbir kapoor
22-06-2011, 21:38
Proponuje zebys cos tam swojego wrzucil
Wtedy dopiero zobaczysz jakie emocje

klocek
22-06-2011, 21:58
Oooo tu jesteście, a ja was kilka godzin gdzie indziej szukałem...

Jak nie mam m9 to mogę tu pisać? mam m2 z widną kuchnią, ale nie wiem czy to się liczy.


Żeby nie było OT to powiem, że fajna ta nowa leica i podobno piękne zdjęcia robi. Prawda li to?

wpkx
22-06-2011, 22:02
Niii...

ranbir kapoor
22-06-2011, 22:15
na optycznych pisza ze slabe

klocek
22-06-2011, 22:20
na optycznych pisza ze slabe

ale to w komentach, więc może być różnie. Jak wrzucą zdjęcie krzynki na lysty to sam ocenie plastykę.

ranbir kapoor
22-06-2011, 22:21
skrzynki nie maja plastyki
klocki maja plastyke

klocek
22-06-2011, 22:24
klocki psują plastykę jak skaner zbyt mocno przedmuchają...

wpkx
22-06-2011, 22:30
Plastikowe skrzynki z klocków.

burton
22-06-2011, 22:30
skrzynki nie maja plastyki
klocki maja plastyke
Klocki chamulcowe ? ;-)
Mieszkam w M3 a foce M9. Wolałbym na odwrót :-) . Ekraniki mam wszystkie wyłączone ale zaglądam jak uznam, ze trzeba.

wpkx
22-06-2011, 22:33
Nie jesteś Pro. :D

ranbir kapoor
22-06-2011, 22:42
Klocki chamulcowe ? ;-)
Mieszkam w M3 a foce M9. Wolałbym na odwrót :-) .

wolalbys w jakims schronisku mieszkac gdzie jest 9 sal i focic stara puszka?
dziwni sa ci ludzie


a co do ekranikow, dobra od cis na stale wylaczam, jak pro to pro

burton
22-06-2011, 23:33
wolalbys w jakims schronisku mieszkac gdzie jest 9 sal i focic stara puszka?
dziwni sa ci ludzie


a co do ekranikow, dobra od cis na stale wylaczam, jak pro to pro
Zawstydziłeś mnie z tym schroniskiem ;) :D Niech już zostanie jak jest :) .
Żeby potem nie było, że "pro" to problemy ;) (np.z ostrością na uchu przy f/1). Tomaszewski i Krassowski mają dobre teorie poparte praktyką co do używania LCD. W skrócie: do podglądnięcia wykresu ekspozycji czasami można tego użyć.

doktor
23-06-2011, 00:24
a co do ekranikow, dobra od cis na stale wylaczam, jak pro to pro
Cieszy mnie postęp w dzidzinie ekraników. Mój telewizor to 14'' Dewoo, poczekam aż będę miał większy w aparacie. Przeczytałem od deski do deski to literackie dzieło opisu M9p. Dzieło jest to niewątpliwie. Jakiegoś blekotu się opili hurtowo. Takich bzdur to nawet w press kitach od perfum nie piszą :-)

wpkx
23-06-2011, 00:27
Jak noc Kupały to i blekot... i belladonna... i takie tam...

doktor
23-06-2011, 00:44
Tego Kupały to nie znam, może na innej zmianie pracuje. Nocnej pewnie.
Aż mnie korci żeby sie powyżywać na tej "literaturze". Egzaltowanej jak powieści dla pokojówek.

co dodatkowo przyczynia się do jeszcze bardziej ergonomicznej pracy
Czy biel może być jeszcze bielsza?

wpkx
23-06-2011, 00:49
A nie? Przecież każda reklama proszku do prania tak głosi. Wiec musi być to prawda. Przecież nikt uczciwy nie świadczyłby nieprawdy...

doktor
23-06-2011, 00:53
No tak! Chyba by nas nie okłamywali. Czyli, że może przerosnąć do ręki? Boszzz, straszne...