PDA

Zobacz pełną wersję : jaka torba



MALIQ
17-06-2011, 11:02
Witam,
szukam torby naramiennej, w której zmieszcze taki sprzet:
d200, s24-70 2.8, s12-24, n70-300.
Na jednej z wyszukiwarek znalazlem crumpera muffin 5500. Byla rekalamowana, ze pomiesci 2-3 obiektywy, to kupilem. Co najwyzej zmiesci sie 1 doczepiony do body :(, teraz chce wymienic na inna torbe. Moj błąd, nie sprawdzielem linijka wymiarów i trzeba kombinować. Chodzi mi tylko o crumpera.
Jakies propozycje?

Marcin Borkowski
17-06-2011, 14:28
kada dc-445 polecam

mieści mi: d200 z gripem, 8, 12-24, 35, 50, sb900 i J135 albo yn-460II + jakies tam akcesoria

kux
17-06-2011, 16:13
tamrac ultra pro 7

http://www.tamrac.com/5607.htm

mam jakieś pół roku i jestem super zadowolony
a jak się później zrobi ciasno można dokupić doczepiane futerały systemu MAS

Zolty
17-06-2011, 22:00
Odradzam Crumplera Delhi 620 - zrobilem to co Ty: kupilem bez miarki i bez sprzetu w reku. Torba duza, ale okazalo sie, ze wkladka na sprzet foto jest o jakies 1-2 cm za niska zeby zmiescic w pionie D700+24-70 albo 70-200/2.8 (bez body). Polozenie ktoregokolwiek w poziomie skutecznie ja wypelnia nie zostawiajac wystarczajaco duzo miejsca na drugia czesc sprzetu.
Tak to jest jak sie kupuje oczami....
Nie doradze co kupic, bo sam bede szukal czegos wiekszego i nie rzucajacego sie w oczy.

Endriu129
18-06-2011, 11:52
Zobacz jeszcze torby Vanguard z serii UP-Rise. Świetne wykonane,poręczne i nie rzucające się zbytnio oczy.
Np. ten model; http://www.sklepfotograficzny.pl/torby,futeraly/vanguard/UP-Rise-33/.
Pomieści body z dołączonym nawet 70-200 + jeszcze ze 2-3 szkła. Jest jeszcze model większy lub mniejszy od 33.

MALIQ
19-06-2011, 22:06
dzieki za poswiecony czas!
No ostatnia bardzo mi sie podoba! hmmm, myślisz że
http://www.sklepfotograficzny.pl/torby,futeraly/vanguard/UP-Rise-28/ bedzie duzo mniejsza.
W Rise-28 co prawda ogólnie jest opisane 3-4 obiketywy, ale nie biore tego na powaznie. Na zdjeciach to widziałem obiektywy co najwyzej 55mm. Sam mam wieksze i to mnie interesuje. Czy sie zmieszcza, jak sadzisz?

Endriu129
20-06-2011, 13:41
Oglądałem wszystkie trzy modele i wybrałem ten pośredni z uwagi na wielkość. Model 28 jest po prostu płytszy od tych dwóch większych i jak bym kiedyś dojrzał finansowo do szkiełka np. 70-200 to niestety przypięte do body nie wejdzie. Jeszce musiałbyś zastanowić się nad ewentualnością noszenia w tej torbie laptopa (bo jest taka możliwość w torbach z tej serii). Każda pomieści lapka innej wielkości. Np Up-Rise 33 laptopa do 12 cali, 38 laptopa 15 cali.
Ale jeżeli nie masz zamiaru nosić w tej torbie laptopa to model 33 będzie odpowiedni pod względem wielkości.
W każdym bądź razie ja po obejrzeniu tych trzech modeli właśnie ten wybrałem.

MALIQ
21-06-2011, 08:45
Wlasciwie to posiadam n80-200, wiec to nie małe szkło. Do 28-ki sie nie zmiesci? Nie chce tez przesadzić z rozmiarem.
A gdzie kupowaliscie swoje torby? Moze ktos w trojmiescie i sie podzieli lokalizacja sklepu?
pozdr

Endriu129
21-06-2011, 14:44
Jeżeli twój 80-200 będzie przypięty do korpusu to taki zestaw do modelu 28 raczej nie wejdzie.
Ja kupowałem swoją torbę w Chorzowie w sklepie Fotoceny.pl.

ToB
21-06-2011, 22:51
Wlasciwie to posiadam n80-200, wiec to nie małe szkło. Do 28-ki sie nie zmiesci? Nie chce tez przesadzić z rozmiarem.
A gdzie kupowaliscie swoje torby? Moze ktos w trojmiescie i sie podzieli lokalizacja sklepu?
pozdr

w Lowepro Stealth Reporter 300 AW mieszczę wszystko co jest w stopce
w 3-mieście polecam Sopot FOTO-NET, weź sprzęcior - a obsługa da Ci do przymierzania i macania
każdą torbę, którą maja na zwanym "stanie"

Zolty
21-06-2011, 23:33
W Gdyni na Wladyslawa IV (miedzy Pilsudskiego a Armii WP/ex-Traugutta) jest Mat (czy moze Foto-Mat); sporo towaru na polkach.

MALIQ
21-06-2011, 23:47
Wlasnie wybieram sie tam jutro, to sie przekonam.
dzieki za wpisy.