PDA

Zobacz pełną wersję : Karta do D300s



wlacha
07-06-2011, 10:55
Witam

Jaką kartę polecacie do D300s ?? Myślałem o Sand Disku 16 lub 8 GB

wilk325
07-06-2011, 11:11
Witam

Jaką kartę polecacie do D300s ?? Myślałem o Sand Disku 16 lub 8 GB

ale CF czy SD?
używam tylko kart firmy Sand Disku, a pojemność to zależy od tego co fotografujesz i ile klatek robisz na sesji; ważna może ( ale nie musi ) też być szybkość zapisu na kartę - trochę mało danych.

wlacha
07-06-2011, 11:37
no właśnie nie wiem czy cf czy sd


**SanDisk** CF EXTREME 16GB 60MB/s PROFESJONAL

wilk325
07-06-2011, 11:41
no właśnie nie wiem czy cf czy sd


**SanDisk** CF EXTREME 16GB 60MB/s PROFESJONAL

to baaaardzo dobra karta, polecam bo sam używam ich; jak Cię stać to nie masz się co zastanawiać.
Ale pomyślałbym jeszcze nad jakąś SanDisk SD 4GB do drugiego slotu, jako awaryjną na przepełnienie, lub robienie jednocześnie NEF + JPG.

Długi
07-06-2011, 12:41
Ja używam LEXAR CF Professional x233 (35MB/s) 8GB + SanDisk SecureDigital 8GB SDHC Extreme III zapis 30 MB/s i nie narzekam. Uważam, ze lepiej kupić dwie mniejsze niż jedną dużą.

Długi
07-06-2011, 12:42
no właśnie nie wiem czy cf czy sd


**SanDisk** CF EXTREME 16GB 60MB/s PROFESJONAL

Taką i taką. Korzystaj z dwóch slotów jak masz taką możliwość.

Endriu129
07-06-2011, 21:40
Mam SanDiski z serii EXtreme SD III i CF 60MB/s z D300s właśnie i obydwie spisują się bardzo dobrze.
Najlepiej mieć CF i SD i zapisywać zdjęcia na jednej bądź dwóch na raz wedle własnego wyboru i potrzeby.