PDA

Zobacz pełną wersję : [F1] 2011 06 - GP Monaco



adolfik9501
23-05-2011, 20:37
Witam.

Z Hiszpanii szybko przenosimy się do księstwa Monaco gdzie po raz 58 rozegrane zostanie GP Monaco na ulicznym torze Circuit de Monaco umiejscowionym w Monte Carlo.

Układ toru i zdjęcie z satelity:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
(do wytyczenia samemu ;) ) ( 43°44'11.69" N, 7°25'19.95" E)

Diagram toru z opisem zakrętów oraz mini zdjęciami tychże, dostępny jest tutaj (http://www.formula1.com/races/in_detail/monaco_855/circuit_diagram.html).

Trochę danych technicznych:

Długość toru: 3340 m
Ilość okrążeń: 78
Dystans wyścigu: 260.520 km
Obecna wersja toru występuje od 2003 roku.

Strefa DRS będzie na prostej startowej i będzie mieć długość 300 m.

Pierwszy zwycięzca:

2003 - Juan Pablo Montoya (Williams FW25/BMW P83 3.0 V10) 1:42'19.010 hrs. 152.772 km/h.
(1950 - Juan Manuel Fangio (Alfa Romeo 158/Alfa Romeo 158 1.5 L8 ) 3:13'18.7 hrs. 98.701 km/h.)

Ostatni zwycięzca:

2010 - Mark Webber (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:50'13.355 hrs. 141.814 km/h.

Najlepszy czas Pole Position:

2010 - Mark Webber (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'13.826 min. 162.869 km/h.

Rekord toru (najlepszy czas w wyścigu):

2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'14.439 min. 161.528 km/h.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wyniki wyścigu z zeszłego sezonu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oczywiście dostępny będzie Live Timing (http://www.formula1.com/live_timing/) oraz streamy do wyszperania m.in. na tych stronach:

http://www.sport-typ.info/

http://hqtv.com.pl/pl/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tradycyjnie coś z archiwum YT:

Tazrm6z_7T0

Zapraszam.

EDIT: Ktoś tu zapomniał o harmonogramie czasowym... ciekawe kto... ;)

Czwartek, 26 maja 2011 r.

1 trening: 10:00 - 11:30
2 trening: 14:00 - 15:30

Sobota, 28 maja 2011 r.

3 trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00

Niedziela, 29 maja 2011 r.

Wyścig: 14:00

adolfik9501
23-05-2011, 21:24
FIA wprowadziła zakaz używania ruchomego tylnego skrzydła w tunelu podczas treningów i kwalifikacji. Oj joj oby się dzieciaczki nie porozwalały w tunelu, bo to nie gra ;) Gdzie ten sport dla twardzieli...

MadOnion
23-05-2011, 21:44
Jak patrzę na ten onboard z bolidu Roberta to mi się łezka w oku kręci : / że go teraz nie ma

siona
23-05-2011, 21:46
FIA wprowadziła zakaz używania ruchomego tylnego skrzydła w tunelu podczas treningów i kwalifikacji. Oj joj oby się dzieciaczki nie porozwalały w tunelu, bo to nie gra ;) Gdzie ten sport dla twardzieli...

a tego to nie ogarniam :/

Jacek_Z
23-05-2011, 21:54
zdjęcie z satelity:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)


A Kubica gdzie mieszka? Będzie oglądał wyścig z okna ? :)

MadOnion
23-05-2011, 21:57
DObre pytanie : )

velaskez
23-05-2011, 22:34
a tego to nie ogarniam :/

Na zakręcie, w tunelu, bez docisku? Oni akurat to ogarniają, dobrze, że nie będzie można używać.

siona
23-05-2011, 22:42
Na zakręcie, w tunelu, bez docisku?

jakie to ma znaczenie? na innych torach nie ma zakrętów? to kierowca decyduje, czy używa czy nie a nie automat za niego. jest parę innych zakrętów w sezonie, które są bardziej wymagające aerodynamicznie a nie sądzę, żeby tam zabronili używać drsa

Boryszuk
24-05-2011, 09:16
Jak patrzę na ten onboard z bolidu Roberta to mi się łezka w oku kręci : / że go teraz nie ma

Miałem pisać, że w tym wyścigu dopiero będzie widać jak brakuje Roberta.

adolfik9501
26-05-2011, 16:41
Wyniki treningów:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
28-05-2011, 12:08
Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Czekamy na kwalifikacje. Mam nadzieję, że ciekawe.

adolfik9501
28-05-2011, 15:42
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Pech Pereza pechem Hamiltona. Zobaczymy co McLaren wymyślił na jutro. Button z przodu oby tylko start mu wyszedł.

adolfik9501
28-05-2011, 20:10
Hamiltonowi skasowano czas z Q3 za ścięcie szykany za tunelem. Skutkiem tego zostanie przesunięty na 10 pozycję. Jako, że Sergio Perez nie wystartuje jutro (wstrząs mózgu i poobijanie) Lewis wystartuje z 9 pola.

adolfik9501
28-05-2011, 20:42
Byłbym zapomniał: HRT zostało dopuszczone do wyścigu mimo cieniowania na treningach i nieustaleniu żadnych czasów w kwalifikacji.

elmo
29-05-2011, 15:49
czerwona flaga na 72 okrążeniu:
1. Vettel, 2. Alonso, 3. Button, 4. Kobayashi, 5. Webber, 6. Maldonado, 7. Hamilton (rozwalone tylne skrzydło), 8. Sutil, 9. Heidfeld
Pietrov - rozwalony bolid i...
winowajca - Alguersuari - wjechał w bolid Hamiltona, Pietrov nie znalazł miejsca...

restart o 16.04

adolfik9501
29-05-2011, 15:54
Uwielbiam ten tor :mrgreen:
Vettel zmieniał koła na 16 okrążeniu. Szybka zmiana strategii przez SC (tak jak u Alonso, choć był w boksie 2 razy) i dojedzie na nich do mety. Po taktyce (wymuszonej) Buttona wyraźnie widać, że na takim torze jak Monaco obowiązek jazdy na dwóch mieszankach należy wykonać przy najbliższym pitstopie.

EDIT: Sprawcą zamieszania jest Sutil. Hamilton zwolnił, Alguersuari nie, a Witek nie miał wyboru ;)

EDIT2: Nie widziałem, czy zmieniali opony w przerwie wyścigu... ale pewnie tak.

ASAHI
29-05-2011, 15:58
Póki co przerwa. Mnie się wyścig podoba :D

adolfik9501
29-05-2011, 16:01
(...) Mnie się wyścig podoba :D

Mnie też, jest walka a nie gra zręcznościowa w wyścigi :D

elmo
29-05-2011, 16:08
no i znowu posypały się części bolidów...

3 do końca

ASAHI
29-05-2011, 16:09
Dokładnie - znowu szynka narozrabiał - przesadza moim zdaniem.

elmo
29-05-2011, 16:12
hehehe Webber uciekł Hamiltonowi wyprzedzając Kobayashiego

no i koniec - było ciekawie
pytanie: Co zrobią z Hamiltonem? Rozumiem że wyścig polega na wyprzedzaniu ale...

1. Vettel
2. Alonso
3. Button

ASAHI
29-05-2011, 16:13
Jestem za kara dla szynki - wykluczenie na 1 wyścig - za całokształt.

adolfik9501
29-05-2011, 16:14
Trochę przesadzali sędziowie z karami. Jakby atakowany odpuścił kontaktów by nie było (patrz Rosberg z Schumacherem).

EDIT: Wyniki nieoficjalne:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

siona
29-05-2011, 20:50
ciekawi mnie zmiana opon na czerwonej - na RTLu mówili, że nie ma takiej opcji. no nie wiem - nie znam tak dokładnie regulaminu.

MadOnion
29-05-2011, 22:29
Z tymi oponami to ciekawa sprawa nie wiedziałem że można w trakcie przerwy przed restartem coś grzebać przy furmance.

grudzinsky
30-05-2011, 08:07
w tej chwili mozna wszystko robic przy bolidach...przepisy sie pozmienialy