Witam.
Z Hiszpanii szybko przenosimy się do księstwa Monaco gdzie po raz 58 rozegrane zostanie GP Monaco na ulicznym torze Circuit de Monaco umiejscowionym w Monte Carlo.
Układ toru i zdjęcie z satelity:
(do wytyczenia samemu) ( 43°44'11.69" N, 7°25'19.95" E)
Diagram toru z opisem zakrętów oraz mini zdjęciami tychże, dostępny jest tutaj.
Trochę danych technicznych:
Długość toru: 3340 m
Ilość okrążeń: 78
Dystans wyścigu: 260.520 km
Obecna wersja toru występuje od 2003 roku.
Strefa DRS będzie na prostej startowej i będzie mieć długość 300 m.
Pierwszy zwycięzca:
2003 - Juan Pablo Montoya (Williams FW25/BMW P83 3.0 V10) 1:42'19.010 hrs. 152.772 km/h.
(1950 - Juan Manuel Fangio (Alfa Romeo 158/Alfa Romeo 158 1.5 L8 ) 3:13'18.7 hrs. 98.701 km/h.)
Ostatni zwycięzca:
2010 - Mark Webber (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:50'13.355 hrs. 141.814 km/h.
Najlepszy czas Pole Position:
2010 - Mark Webber (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'13.826 min. 162.869 km/h.
Rekord toru (najlepszy czas w wyścigu):
2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'14.439 min. 161.528 km/h.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wyniki wyścigu z zeszłego sezonu:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Oczywiście dostępny będzie Live Timing oraz streamy do wyszperania m.in. na tych stronach:
http://www.sport-typ.info/
http://hqtv.com.pl/pl/
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tradycyjnie coś z archiwum YT:
Zapraszam.
EDIT: Ktoś tu zapomniał o harmonogramie czasowym... ciekawe kto...
Czwartek, 26 maja 2011 r.
1 trening: 10:00 - 11:30
2 trening: 14:00 - 15:30
Sobota, 28 maja 2011 r.
3 trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00
Niedziela, 29 maja 2011 r.
Wyścig: 14:00
Szukaj




Odpowiedz z cytatem

Skontaktuj się z nami