Zobacz pełną wersję : Nadruki na CD/DVD
hackermuz
17-05-2011, 10:09
Ktoś może polecić jakaś drukarkę do płyt CD/DVD w normalnych pieniądzach lub firmę która robi takowe w dobrej cenie?
fotograf58
17-05-2011, 10:27
może nagrywarka DVD z lightscribe'm, można też kupić w sklepach naklejki do drukowania i naklejania na płyty DVD, może takie rozwiązanie.
uzywam canona ip4700. Calkiem przyzwoicie wyglada zadrukowana plyta
Naklejek to w ogóle nie bierzmy pod uwagę bo takie płytki po jakimś czasie nie chcą się odtwarzać.
Z drukarek to Canon Pixma IP4850 (zastępuje IP4700) lub Epson EPSON STYLUS PHOTO P50.
Obie posiadają funkcję nadruku na CD/DVD i wypluwają całkiem przyzwoite zdjęcia :)
tymancjo
17-05-2011, 11:57
Epson EPSON STYLUS PHOTO P50 - na płytach bardzo fajnie, na papierze foto - rewelacyjnie.
Polecam.
hackermuz
17-05-2011, 15:05
Dzięki, to już wiem jaka drukarka. A jakaś firmę możecie polecić? Potrzebuje około 300sztuk takich samych płyt i nie wiem co mi wyjdzie bardziej opłacalnie :)
Ksiazkiewicz
17-05-2011, 15:09
na tuszu dołączonym do drukarki Canon IP4700 wydrukowałem ok. 200 płyt. Jakość bdb.
o epsonie słyszałem że mniejsze przebiegi zrobi, a canon znajomego zrobił ok. 10000 płyt i dopiero poszła głowica.
Canon ip4850 jadę już na niej 4 kpl zamienników i jakość wydruku niczym się nie różni od oryginalnych tuszy. Jakość zadruku cd/dvd bardzo dobra.
Canon ip4850 jadę już na niej 4 kpl zamienników i jakość wydruku niczym się nie różni od oryginalnych tuszy. Jakość zadruku cd/dvd bardzo dobra.
A jakich zamienników używasz?
Bo ja na swoich widzę rozbieżności kolorystyczne, które mimo wszystko akceptuję.
Moja drukareczka Pixma IP4500 po ok. trzech latach zaczyna szwankować. Jedna dysza w głowicy przyschła i programowe czyszczenie jak do tej pory pomagało tak teraz już jej nie rusza.
Było: http://www.forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=148148
i ja polece epsona p50 :)
Dzięki, to już wiem jaka drukarka. A jakaś firmę możecie polecić? Potrzebuje około 300sztuk takich samych płyt i nie wiem co mi wyjdzie bardziej opłacalnie :)
1. Takt www.takt.eu
2. Fisteron
Myślę, ze dają rade z taką ilością.
Ja robiłem 1000 i 5000 sztuk (wypalenie, nadruk na płycie - nie żadna naklejka i opakowanie kartonowe z nadrukiem 4/0)
Koszt dla 1000 sztuk CD w TAKT to około:
0,52 zł/sztuka za nagranie płyty i nadruk 4/0
0,82 zł/sztuka za kopertę kartonową z nadrukiem
Dla DVD pewnie nieco wiecej.
Fisteron może być nieco droższy.
Tak, to ten TAKT robi też podobne tematy ;)
samson09
11-07-2011, 08:51
A ja mam pytanie do użytkowników ip4850. Jak wygląda jakość druku na papierze foto?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.