PDA

Zobacz pełną wersję : Nadruki na CD/DVD



hackermuz
17-05-2011, 10:09
Ktoś może polecić jakaś drukarkę do płyt CD/DVD w normalnych pieniądzach lub firmę która robi takowe w dobrej cenie?

onia
17-05-2011, 10:26
Dobra cena czyli ?

fotograf58
17-05-2011, 10:27
może nagrywarka DVD z lightscribe'm, można też kupić w sklepach naklejki do drukowania i naklejania na płyty DVD, może takie rozwiązanie.

Slon
17-05-2011, 10:32
uzywam canona ip4700. Calkiem przyzwoicie wyglada zadrukowana plyta

marcinc
17-05-2011, 10:34
Naklejek to w ogóle nie bierzmy pod uwagę bo takie płytki po jakimś czasie nie chcą się odtwarzać.
Z drukarek to Canon Pixma IP4850 (zastępuje IP4700) lub Epson EPSON STYLUS PHOTO P50.
Obie posiadają funkcję nadruku na CD/DVD i wypluwają całkiem przyzwoite zdjęcia :)

tymancjo
17-05-2011, 11:57
Epson EPSON STYLUS PHOTO P50 - na płytach bardzo fajnie, na papierze foto - rewelacyjnie.
Polecam.

marekb
17-05-2011, 12:17
epson p50

hackermuz
17-05-2011, 15:05
Dzięki, to już wiem jaka drukarka. A jakaś firmę możecie polecić? Potrzebuje około 300sztuk takich samych płyt i nie wiem co mi wyjdzie bardziej opłacalnie :)

Ksiazkiewicz
17-05-2011, 15:09
na tuszu dołączonym do drukarki Canon IP4700 wydrukowałem ok. 200 płyt. Jakość bdb.

o epsonie słyszałem że mniejsze przebiegi zrobi, a canon znajomego zrobił ok. 10000 płyt i dopiero poszła głowica.

bastek
17-05-2011, 18:21
Canon ip4850 jadę już na niej 4 kpl zamienników i jakość wydruku niczym się nie różni od oryginalnych tuszy. Jakość zadruku cd/dvd bardzo dobra.

marcinc
17-05-2011, 18:52
Canon ip4850 jadę już na niej 4 kpl zamienników i jakość wydruku niczym się nie różni od oryginalnych tuszy. Jakość zadruku cd/dvd bardzo dobra.

A jakich zamienników używasz?
Bo ja na swoich widzę rozbieżności kolorystyczne, które mimo wszystko akceptuję.
Moja drukareczka Pixma IP4500 po ok. trzech latach zaczyna szwankować. Jedna dysza w głowicy przyschła i programowe czyszczenie jak do tej pory pomagało tak teraz już jej nie rusza.

bastek
17-05-2011, 19:00
Firma nice print

piwkoo
17-05-2011, 19:21
Wysłałem PW

sea21
18-05-2011, 01:20
Było: http://www.forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=148148

sote
18-05-2011, 10:43
i ja polece epsona p50 :)

frostic
18-05-2011, 16:54
Dzięki, to już wiem jaka drukarka. A jakaś firmę możecie polecić? Potrzebuje około 300sztuk takich samych płyt i nie wiem co mi wyjdzie bardziej opłacalnie :)

1. Takt www.takt.eu
2. Fisteron

Myślę, ze dają rade z taką ilością.
Ja robiłem 1000 i 5000 sztuk (wypalenie, nadruk na płycie - nie żadna naklejka i opakowanie kartonowe z nadrukiem 4/0)

Koszt dla 1000 sztuk CD w TAKT to około:
0,52 zł/sztuka za nagranie płyty i nadruk 4/0
0,82 zł/sztuka za kopertę kartonową z nadrukiem

Dla DVD pewnie nieco wiecej.

Fisteron może być nieco droższy.

Tak, to ten TAKT robi też podobne tematy ;)

samson09
11-07-2011, 08:51
A ja mam pytanie do użytkowników ip4850. Jak wygląda jakość druku na papierze foto?