PDA

Zobacz pełną wersję : Wyjazd do Azji



MANA
11-05-2011, 14:48
Mam prosbe o Wasza pomoc.

Wyjezdzam do Azji na dwa miesiace. W szafie Nikon D50 z podstawowym obiektywem. Plus jeszcze kamera jakas SONEGO HD. Jade robic badania antropologiczne, w miejscach ktorych nie zawsze jest mile widziane latanie z lustrzanka, i jeszcze wyciaganie kamery aby cos nagrac. Planuje wizyte w kilku plemionach.

I tu prosba do was, otoz nie wiem co zrobic czy ewentualnie brac Lustrzanke i kamere, plus przed wyjazdem dokupic jakis obiektyw. Czy nie lepiej bedzie zakupic czegos z pogranicza Samsunga EX1, Panasonica LX5, i Canona G12. Budzet mam ograniczony do 2 tys. I nie chce wiecej wydawac. Wyjazd i tak mnie drogo kosztuje.

Myslalem o Canonie G12, gdyz ma dodatkowo opcje robienia filmow. A to po czesci pozwoli mi zostawic kamere w domu.

Bede wdzieczny za Wasza pomoc. Pozdrawiam

HYPER
11-05-2011, 14:54
ja bym wzial na Twoim miejscu Samsunga NX100 ze szkielkami 20mm i 30mm. Tego samsunga mozesz kupic ze szklem 20-50 za okolo 1000zl. szklo mozesz od razu pogonic za jakies 350zl a w to miejsce dokupic stalki 20mm i 30mm. Jak dobrze poszukasz to wszystko nowe zamknie Ci sie w kwocie ~2100-2200zl. Jak poszukasz uzywek to zejdziesz ponizej 2tys zl. Ja bym drugi raz juz nie bral lustrzanki na tak daleka wyprawe. Mialem w Malezji, Indonezji i Tajlandii D700 z calym osprzetem i jeden raz wystarczy ;)

BorysR
11-05-2011, 15:00
HYPER waga cie dobila? :D

HYPER
11-05-2011, 15:07
waga przede wszystkim. druga sprawa, ze gdziekolwiek sie wybralem to jeden duzy plecak zajmowal sam sprzet! trzeba bylo na ten sprzet caly czas miec oko. z dyskretniejszym sprzetem mniej bym sie nameczyl a i tak bym dal rade zrobic 90% fotek, ktore zrobilem D700 (troche by odpadlo w bardzo niekorzystnych warunkach oswietleniowych i troche fotek makro).

MANA
11-05-2011, 16:05
HYPER wlasnie nie za bardzo chce mi sie wymieniac obiektyw w trakcie. Sam wiesz ze sytuacja moze roznie sie potoczyc. Czy wobec tej niecheci Twoim zdaniem wystarczy Panasonic LX5 badz CANON G12. Tak by zostawic w domu kamere? W Canonie plus jest za ruchomy ekran, ktory bardzo mi pomoze przy ujeciach.

HYPER
11-05-2011, 16:14
w takim razie wez NX100 z kitowym obiektywem 20-50mm. Jakosc zdjec bedziesz miec taka sama lub lepsza niz z G12. zmiescisz sie w 1100zl z przesylka.

MANA
11-05-2011, 16:55
No i do tego Lampa? Ktora polecasz?

I jak z nagrywaniem filmow, zadowolony?