PDA

Zobacz pełną wersję : Imitacja szyby



Raulo
06-05-2011, 20:30
Witam
Czy ktoś z Was próbował kiedyś zrobić imitację szyby, aby po wycięciu jej wstawić nową czystą, za którą jest jednolite w tym przypadku białe tło ?

Potrzebuję wstawić szyby do okien w tej bramie i zupełnie nie mam pojęcia jak można to zrobić.
Nie oceniajcie samej fotki i krzywego kadru, bo jeszcze w obróbce ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/405/wyciete.jpg/)

Kuba
07-05-2011, 10:00
Próbowałeś z różnymi teksturami szkła i różnym stopniem przezroczystości? plus dopasowanie koloru oczywiście.

edit:
http://colorasound.com/studiobdr/PhoenixGlass/things/stockPic/Glass_Texture_1_Cobalt_by_ErrantDreams.jpg
http://fc08.deviantart.net/fs15/f/2006/361/a/9/Glass_Texture_01_by_Faded_Myth.jpg
http://fc05.deviantart.net/fs43/f/2009/096/a/b/Cracked_Glass_Texture_I_by_EverythingIsInStock.jpg :D

stig
07-05-2011, 10:24
Jesli material bramy, ma byc z zalozenia chyba szary, za brama jest biale tlo, to szyby powinny byc tez lekko szare. Delikatny gradient, delikatny rozblysk, minimalne cienie na brzegach, i powinno to wygladac calkiem znosnie.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img9.imageshack.us/img9/1669/wyciete2.jpg)

de Fresz
07-05-2011, 11:30
Ja bym raczej szedł w lekko zielonkawe lub niebieskawe. Można by jeszcze poeksperymentowac z jakimiś delikatnymi blikami o ostrych krawędziach - najłatwiej wzorując się na jakimś zdjęciu (z googla, sztoka lub własnym).

Raulo
07-05-2011, 12:17
Dzięki za reakcje./
Będę próbował.

cammal
09-05-2011, 20:04
nie zapomnij zejść*z saturacją całego zdjęcia, na Twoim drzwi/brama są kolorowe, Stig dobrze ten błąd poprawił