Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Imitacja szyby

  1. #1

    Domyślnie Imitacja szyby

    Witam
    Czy ktoś z Was próbował kiedyś zrobić imitację szyby, aby po wycięciu jej wstawić nową czystą, za którą jest jednolite w tym przypadku białe tło ?

    Potrzebuję wstawić szyby do okien w tej bramie i zupełnie nie mam pojęcia jak można to zrobić.
    Nie oceniajcie samej fotki i krzywego kadru, bo jeszcze w obróbce

    D800 | N24-70 | SB900 |

  2. #2

    Domyślnie

    Próbowałeś z różnymi teksturami szkła i różnym stopniem przezroczystości? plus dopasowanie koloru oczywiście.

    edit:
    http://colorasound.com/studiobdr/Pho...rantDreams.jpg
    http://fc08.deviantart.net/fs15/f/20...Faded_Myth.jpg
    http://fc05.deviantart.net/fs43/f/20...gIsInStock.jpg
    Ostatnio edytowane przez Kuba ; 07-05-2011 o 10:02
    jeden nowy Nikon i kilka starych Minolt

  3. #3

    Domyślnie

    Jesli material bramy, ma byc z zalozenia chyba szary, za brama jest biale tlo, to szyby powinny byc tez lekko szare. Delikatny gradient, delikatny rozblysk, minimalne cienie na brzegach, i powinno to wygladac calkiem znosnie.

    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Ja bym raczej szedł w lekko zielonkawe lub niebieskawe. Można by jeszcze poeksperymentowac z jakimiś delikatnymi blikami o ostrych krawędziach - najłatwiej wzorując się na jakimś zdjęciu (z googla, sztoka lub własnym).
    I'm one of those bad things that happen to good people

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za reakcje./
    Będę próbował.
    D800 | N24-70 | SB900 |

  6. #6

    Domyślnie

    nie zapomnij zejść*z saturacją całego zdjęcia, na Twoim drzwi/brama są kolorowe, Stig dobrze ten błąd poprawił
    D810 | D800 | 2x D610 | N50 1.8 | N 10.5 2.8 | T 11-16 2.8 | N 24-70 2.8 | N 70-200 2.8 VR | 105 VR

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •