Zobacz pełną wersję : Rewelacyjne GIFy
Na forum panoramistycznym znalazłem ten oto link:
http://fromme-toyou.tumblr.com/tagged/gif
są na nim rewelacyjnie zrobione GIFy, ma ktoś jakąś wiedze jak je zrobic?
Jak w "Proroku Codziennym";)
darkmajin
02-05-2011, 20:42
dobry gość z gazetą, ustawiasz modelkę walisz serią i sklejasz w gifa im szybsza seria tym płynniejsza będzie animacja i większa zabawa ;) z obróbką
Jak w "Proroku Codziennym";)
Dokładnie :D
mateo912
02-05-2011, 20:59
dobry gość z gazetą, ustawiasz modelkę walisz serią i sklejasz w gifa im szybsza seria tym płynniejsza będzie animacja i większa zabawa ;) z obróbką
Albo wyciągasz kamerę kręcisz parosekundowego filma, później wyciągasz pojedyncze klatki i sklejasz w gifa.
;)
Raczej kamerę, bo nawet seria z D3 będzie zbyt wolna i ruch nie będzie aż tak płynny.
W szczególności zarąbiste są te "busy day in Manhattan" oraz "Who wants to lick thbe bowl" :D Normalnie czary z ulicy Pokątnej :razz:
Aż zadziwiająca jest ta statyczność modeli...mhh
Raczej kamerę, bo nawet seria z D3 będzie zbyt wolna i ruch nie będzie aż tak płynny.
A kto każe mrugać/ruszać modelce w normalnym tempie? Można poprosić żeby zrobiła to wolniej :)
W szczególności zarąbiste są te "busy day in Manhattan" oraz "Who wants to lick thbe bowl" :D Normalnie czary z ulicy Pokątnej :razz:
Aż zadziwiająca jest ta statyczność modeli...mhh
Selektywne wklejanie wybranych obszarów > złożenie gifa.
mateo912
02-05-2011, 22:17
W szczególności zarąbiste są te "busy day in Manhattan" oraz "Who wants to lick thbe bowl" :D Normalnie czary z ulicy Pokątnej :razz:
Aż zadziwiająca jest ta statyczność modeli...mhh
A co za problem?
wybierasz jena statyczna klatkę całą, a później tylko wstawiasz nowe "wycinki"
Edit widzę że Ku6i mnie ubiegł ;)
wszysko ladnie pieknie ale jakim softem to najlepiej potraktowac, skoro mowicie ze to z filmu, pewnie najblizej after effectem. Robilem sobie kiedys byle jakie gify w prostych gif animatorach, takie proste bzdety i nie moglem zrobic animacji w tak dobrej jakosci... pomóżcie :) bardzo spodobały mi sie te gify
Władca Pixeli
04-05-2011, 03:40
To było robione w PS CS5 wersja Extended na komputerze Macintosh :mrgreen:
W starych PS był dodawany program Adobe ImageReady, który jest przeznaczony do animacji zdjęć.
mishieck
04-05-2011, 13:10
http://fernandojbaez.com/cinemagraph-tutorial/
http://anaestheticdiscourse.com/?p=1011
http://fernandojbaez.com/cinemagraph-tutorial/
http://anaestheticdiscourse.com/?p=1011
dzieki dzieki dzieki, nie mogłem znaleźć zadnego tutka :)
mishieck
05-05-2011, 08:38
No teraz nas czeka wysyp "cinemagrafii" ;) Ale co tam, HDR przeżyliśmy, selektywny kolor też... ;]
No teraz nas czeka wysyp "cinemagrafii" ;) Ale co tam, HDR przeżyliśmy, selektywny kolor też... ;]
brawo, troszke tolerancji, jeszcze doczep sie do panoram sferycznych to bedzie smieszniej
mishieck
05-05-2011, 13:42
Trochę luzu - to żart był. Do tego służą emoty chyba... Zresztą sam wrzuciłem tutka.
de Fresz
05-05-2011, 14:03
Raczej kamerę, bo nawet seria z D3 będzie zbyt wolna i ruch nie będzie aż tak płynny.
Wystarczy lustro z tak modną obecnie opcją kręcenia filmów.
To było robione w PS CS5 wersja Extended na komputerze Macintosh :mrgreen:
W starych PS był dodawany program Adobe ImageReady, który jest przeznaczony do animacji zdjęć.
I w zupełności wystarczy do tego niemal dowolnie stara wersja Szopa – już bodaj w 4 lub 5 (nie-CS, tych z lat 90.) dawało się wyeksportować animowanego GIFa. Klatki z filmu na upartego można sobie wyciągnąć z jakiegokolwiek playera, choćby systemowego – za pomocą screenshotów.
Trochę luzu - to żart był. Do tego służą emoty chyba... Zresztą sam wrzuciłem tutka.
sora dzis mam meski okres :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.