PDA

Zobacz pełną wersję : klej po nalepce



makmk
25-04-2011, 09:47
Czym wyczyścić klej pozostały po nalepce na karoserii samochodowej. Próbowałem czystą wodą i szmatką ale mocno się trzyma.

spiritwood
25-04-2011, 09:53
Do tego bezkonkurencyjny jest 3M Cleaner Spray. Produkowany na bazie cytrusów środek czyszczący - używany przeze mnie na przeróżnych powierzchniach (nawet na okładkach książek - jako pedant nie jestem w stanie znieść tych pie/przonych naklejek z ceną) - jeszcze niczego mi nie zniszczył. Sposobem nr 2 jest użycie chusteczek dla niemowląt (typu Huggies, Pampers, Nivea). W większości przypadków zmywają klej świetnie! Przed użyciem chusteczek możesz ślad potrzeć połówką cytryny.

coach_lodz
25-04-2011, 09:54
kup taką szarą taśmę szeroką klejącą i przyciskaj klejem do kleju... czasem działa :)

Andrzejf
25-04-2011, 10:07
Za kolegą Spiritwood polecam środki na bazie cytrusów. Ja stosuję Label Off:
http://www.crcind.com/csp/web/ProdDisp.csp?lng=3&country=ALL&product=LABEL%20OFF%2050&brand=KOC

Wojteksw
25-04-2011, 10:16
CLIN Windows Płyn do Mycia Szyb bardzo dobrze usuwa klej.

siona
25-04-2011, 10:21
benzyna ekstrakcyjna :) ale nie przypadkiem inny rozuszczalnik

Meggido
25-04-2011, 10:40
Alkohol dowolny, zmywacz do paznokci, najbezpieczniej bez acetonu, benzyna ekstrakcyjna lub coś co się zwie zmywacz uniwersalny nie będący benzyną ekstrakcyjną, ale też się nadaje. Żaden z wymienionych specyfików nie rusza lakieru samochodowego.

makmk
25-04-2011, 10:44
a spirytus salicylowy może być?

siona
25-04-2011, 10:50
Alkohol dowolny, zmywacz do paznokci, najbezpieczniej bez acetonu, benzyna ekstrakcyjna lub coś co się zwie zmywacz uniwersalny nie będący benzyną ekstrakcyjną, ale też się nadaje. Żaden z wymienionych specyfików nie rusza lakieru samochodowego.

na zmywacz do paznokci to bym jednak mocno uważał - lakier do paznokci i ten samochodowy bywają podobne :P

spirytus salicylowy może być ale nie musi usunąć kleju. benzyna ekstrakcyjne generalnie ze środków łatwo osiągalnych jest najlepsza

M_B
25-04-2011, 17:25
Terpentyna.
Benzyna ekstrakcyjna, jak terpentyna nie pomoże i zostaną ślady.

Sprawdzone na dziesiątkach samochodów. ;)

drhardware
25-04-2011, 17:29
Paliwo do zapalniczek

mww7
25-04-2011, 17:41
Czym wyczyścić klej pozostały po nalepce na karoserii samochodowej. Próbowałem czystą wodą i szmatką ale mocno się trzyma.

Wszystko zależy od rodzaju kleju.
Ostatnio musiałem usunąć ślad po naklejce przyklejonej do oparcia fotela (sztuczna skóra).
Spirytus, rozpuszczalnik, benzyna nie dały rady - brak reakcji z klejem - za to z podłożem jak najbardziej.

Natomiast pod wpływem WD-40 klej rozpuścił się i zmył w 100%.

foveon
26-04-2011, 11:20
Wd-40

kazwita
26-04-2011, 22:54
Do kolekcji dołączę alkohol izopropylowy (izopropanol). Do nabycia w sklepach z częściami elektronicznymi, można go spotkać pod nazwą Cleanser IPA. Paruje w 100%, nie zostawia śladów.

Polsar74
27-04-2011, 11:59
"Zmywacz przemysłowy" w puszcze 500ml z firmowych sklepów Wurth - to mogę polecić do lakierów samochodowych i nalepek.