Zobacz pełną wersję : Statyw do D700 i 70-200 ??
mariusz2704
19-04-2011, 22:18
Witam. Panowie potrzebuję info odnośnie statywu do d700 z gripem i 70-200. Jaki statyw i głowice kupic żeby było stabilnie ?? rozglądam sie za manfrotto i triopo, ale podobno triopo więcej udzwignie tak gdzies czytałem. najlepiej jakby statyw nie był jakis 2,5 metrowy bo będzie też wisiał na plecaku kata więc nie za duży, ale wytrzymały. Z góry dzięki jesli ktos pomoże bo nie mogę w necie nic ciekawego znalezc na ten temat. Pozdrawiam
Jaką kwotę chcesz przeznaczyć i jaki typ głowicy cię interesuję?
Damian911
20-04-2011, 00:25
Manfrotto 055 xprob jako podstawa, co do głowicy to chyba wygodniejsza kulowa stosownego kalibru np. 488rc4. Na ww. zestaw powinno wystarczyć. Manfrotto deklaruje udźwig 8 kg :). Moim zdaniem powinno być stabilnie :) Można też mniejsze nogi np 190 a kule jak wcześniej, nie powinno być problemu. Jeśli chodzi o wagę 055, cóż, trochę waży więc uchwyt w plecaku powinien to uwzględniać, ale w nagrodę mamy stabilnie :)
mariusz2704
20-04-2011, 19:10
Jaką kwotę chcesz przeznaczyć i jaki typ głowicy cię interesuję?
Do 1 tysia chciałem się zamknąc, ale jak trzeba będzie dorzucic za jakośc to trzeba będzie :-)
mariusz2704
20-04-2011, 19:12
Manfrotto 055 xprob jako podstawa, co do głowicy to chyba wygodniejsza kulowa stosownego kalibru np. 488rc4. Na ww. zestaw powinno wystarczyć. Manfrotto deklaruje udźwig 8 kg :). Moim zdaniem powinno być stabilnie :) Można też mniejsze nogi np 190 a kule jak wcześniej, nie powinno być problemu. Jeśli chodzi o wagę 055, cóż, trochę waży więc uchwyt w plecaku powinien to uwzględniać, ale w nagrodę mamy stabilnie :)
Poszukam w sieci Twojej propozycji, ale czy 8 kilo udzwigu starczy ?? muszę na wage wrzucic mój zestaw to sie wszystko wyjasni :-)
mariusz2704
20-04-2011, 19:13
A głowica kulowa, a najbardziej joystikowa, ale mniejszy udżwig chyba mają.
mariusz2704
20-04-2011, 19:24
A co powiecie na zestaw triopo gt-228 i głowica triopo b-3 lub b-4 ????
Mariusz wydaje mi się że ten gt228 jest za delikatny pod Twój sprzęt, pamiętaj że to chińszczyzna. Jeżeli chcesz Triopo to lepiej pomyśl nad GT-3228X8C Carbon. Jest mocniejszy, nowszy konstrukcyjnie i podobno pozbawiony wad swoich poprzedników tz. luzu kolumny centralnej. Wez pod uwagę również Sirui M-3204 Carbon, czytając opinie o nim to niewiele ustępuje odpowiednikowi Gitzo tyle że kosztuje ponad 1200zł, jeśli za drogo to jest jeszcze Sirui T-2204X Carbon za ok. 900zł. Pomyśl też nad MF 055 xprob, nie jest to carbon ale bardzo porządny sprzęt. Co do głowicy to lepiej szukaj 3D, w tych pieniądzach tz. 200-300 zł moim zdaniem nie kupisz żadnej porządnej "kuli" pod D700+70-200, decydując się na 3D masz większe szanse wyszukać coś stabilnego.
mariusz2704
21-04-2011, 10:31
Chyba statyw będzie Manfrotto 055 xprob coś mi sie wydaje. Jeszcze głowica została do przemyslenia.
plusfoto
21-04-2011, 10:43
Pisałem o tym w innym wątku ale się powtórzę. Na targach pomacałem trochę statywów i w końcu zdecydowałem się na sirui 2204. nogi w stabilności porównywalne z manfrotto 055. A testowałem też z D700 i 70-200. Przemówiły do mnie w zupełności waga i rozmiar po złożeniu. Minus taki że sirui jest nieco niższy po pełnym rozłożeniu ale przy moich 170cm wzrostu w zupełności wystarcza.
mariusz2704
21-04-2011, 11:25
Pisałem o tym w innym wątku ale się powtórzę. Na targach pomacałem trochę statywów i w końcu zdecydowałem się na sirui 2204. nogi w stabilności porównywalne z manfrotto 055. A testowałem też z D700 i 70-200. Przemówiły do mnie w zupełności waga i rozmiar po złożeniu. Minus taki że sirui jest nieco niższy po pełnym rozłożeniu ale przy moich 170cm wzrostu w zupełności wystarcza.
Poszukam w sieci, dzięki. Co do wymiarów to niższy nawet bym chciał po przemysleniu i nawet myslałem o 190 manfrotto i głowicy 496rc2 bo na plecak bardziej mi będzie potrzebny statyw więc wysoki nie musi byc jak 055, ale lukne na ten sirui.
Matey3000
21-04-2011, 11:29
Mam podobny sprzet i mam 055, nosze to w/na plecaku i teraz kupil bym tylko i wylacznie lekki carbon.
mariusz2704
21-04-2011, 11:29
Pisałem o tym w innym wątku ale się powtórzę. Na targach pomacałem trochę statywów i w końcu zdecydowałem się na sirui 2204. nogi w stabilności porównywalne z manfrotto 055. A testowałem też z D700 i 70-200. Przemówiły do mnie w zupełności waga i rozmiar po złożeniu. Minus taki że sirui jest nieco niższy po pełnym rozłożeniu ale przy moich 170cm wzrostu w zupełności wystarcza.
Ale Ty piszesz o wersji carbon czyli cena podobna do tych aluminiowych manfrotto więc chyba i tak wolałbym manfrotto.
plusfoto
21-04-2011, 15:27
Odpowiednik Manfrooto 055 w carbonie to minimum 1200 a tu 800. Czyli za cenę samych nóg MF masz statyw z głowicą, pokrowcem i dodatkowym paskiem z 6-cio letnią gwarancją. Chyba że znalazłeś coś taniej. A przy aluminium MF nosić 2kg zamiast 1kg i 60cm zamiast 40 to duża różnica.
mariusz2704
21-04-2011, 16:42
Odpowiednik Manfrooto 055 w carbonie to minimum 1200 a tu 800. Czyli za cenę samych nóg MF masz statyw z głowicą, pokrowcem i dodatkowym paskiem z 6-cio letnią gwarancją. Chyba że znalazłeś coś taniej. A przy aluminium MF nosić 2kg zamiast 1kg i 60cm zamiast 40 to duża różnica.
o własnie o to mi chodzi :-) lekki i mały, dzięki za podpowiedz i chyba trza pomyślec nad carbonem jak mam na plecaku trzymac statyw :-)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.