PDA

Zobacz pełną wersję : interwalometr do d80



pavel_9
15-04-2011, 15:39
szukam taniego i dobrego interwalometru. niech ebdzie to chocby jakas chinska zabawka, byle tylko mi podziałała przez nieco wiecej niz przez 12 meisiecy gwarancji.

dodatkowo zasłyszałem o programie Nikon Camera Control Pro. czy istniałaby mozliwosc samoczynnego wyzwalania migawki korzystajac z tego programu?

njabardziej mi zalezy na tym aby isntniała mozliwosc cyklicznego wyzwalania migawki, powiedzmy co 60 sekund przez kilka godzin ;)

z gory dziekuje za pomoc

twarzoch
15-04-2011, 15:49
Sam ostatnio szukałem czegoś podobnego do D60. Obecnie testuję Nikon Camera Control Pro i można ustawić w nim wyzwalanie migawki w dowolnych odstępach. Jego wadą jest konieczność podpięcia aparatu do komputera kablem USB, albo bardzo drogą drogą bezprzewodową.

Jak się ma laptopa albo netbooka i nie fotografujemy na dworze to się może sprawdzić.

amirez
15-04-2011, 15:57
A laptop + przewód + darmowy program nie starczą?
Tutaj (http://stores.ebay.pl/FotoForEasy/Timer-Cord-Shutter-Release-/_i.html?_fsub=1782970018&_sid=784281798&_trksid=p4634.c0.m322) masz chińskie. Gdzieś są też tam tańsze. Na all... też znajdziesz coś takiego. Jednak mimo wszystko wychodzi to dość drogo. Najtaniej opcja pierwsza /jak masz komputer/.

Antonioo
15-04-2011, 23:39
możesz kupić gripa zamiennik z ekranem lcd z opcją cyklicznego wyzwalania

np coś takiego

http://www.foto-tip.pl/sklep/nikon_d80_d90_battery_pack_pro_z_lcd-p-1083.html

amirez
15-04-2011, 23:43
szukam taniego i dobrego interwalometru. niech ebdzie to chocby jakas chinska zabawka, byle tylko mi podziałała przez nieco wiecej niz przez 12 meisiecy gwarancji.

dodatkowo zasłyszałem o programie Nikon Camera Control Pro. czy istniałaby mozliwosc samoczynnego wyzwalania migawki korzystajac z tego programu?

njabardziej mi zalezy na tym aby isntniała mozliwosc cyklicznego wyzwalania migawki, powiedzmy co 60 sekund przez kilka godzin ;)

z gory dziekuje za pomoc
Zdecyduj się, gdzie chcesz otrzymać odpowiedź. Po co zakładasz dwa takie same wątki?

d90
08-06-2011, 13:05
odgrzeje kotleta... Hehe
ta sama zabawka lecz do d90
ma ktos jakis model,
polecicie cos sprawdzonego i tanszego od oryginalu ?
Ps.
Laptop odpada, mam ale nie da rady tak dlugo bateria na dworzu trzymac...
musi byc jakis modelik podlaczany do aparatu.

galka
08-06-2011, 13:51
ja korzystałem z takiego
http://allegro.pl/elektron-wezyk-spustowy-phottix-nikon-d70s-d80-i1650348250.html

film poklatkowy z imprezy wyszedł cudnie:)

robinhood
08-06-2011, 14:35
Zastanów się też nad tym:
http://allegro.pl/phottix-nikos-pilot-nikon-d90-d7000-d5000-d5100-i1644088683.html

Funkcjonalnie chyba to samo, ale ma wymienne kabelki więc jak zmienisz aparat to wystarczy dokupić kabel, nawet jak zmienisz na canona;)

Używam z D90 i działa.

Kundzior
08-06-2011, 19:04
Dokładnie wężyk z interwałem, polecam też Phottixa.

d90
09-06-2011, 08:09
mam photixa pilota bezprzewodowego, qurka nie ufam tej marce. Zawieszal mi sie co chwila aparat...
Wadliwy byl?

Kundzior
09-06-2011, 09:15
Trzeba było wymienić u sprzedawcy jeśli uważasz że to pilot, ja osobiście nie widzę związku pilota IR z zawieszaniem aparatu, szybciej bym szukał przyczyny w aparacie.