Zobacz pełną wersję : interwalometr do d80
szukam taniego i dobrego interwalometru. niech ebdzie to chocby jakas chinska zabawka, byle tylko mi podziałała przez nieco wiecej niz przez 12 meisiecy gwarancji.
dodatkowo zasłyszałem o programie Nikon Camera Control Pro. czy istniałaby mozliwosc samoczynnego wyzwalania migawki korzystajac z tego programu?
njabardziej mi zalezy na tym aby isntniała mozliwosc cyklicznego wyzwalania migawki, powiedzmy co 60 sekund przez kilka godzin ;)
z gory dziekuje za pomoc
twarzoch
15-04-2011, 15:49
Sam ostatnio szukałem czegoś podobnego do D60. Obecnie testuję Nikon Camera Control Pro i można ustawić w nim wyzwalanie migawki w dowolnych odstępach. Jego wadą jest konieczność podpięcia aparatu do komputera kablem USB, albo bardzo drogą drogą bezprzewodową.
Jak się ma laptopa albo netbooka i nie fotografujemy na dworze to się może sprawdzić.
A laptop + przewód + darmowy program nie starczą?
Tutaj (http://stores.ebay.pl/FotoForEasy/Timer-Cord-Shutter-Release-/_i.html?_fsub=1782970018&_sid=784281798&_trksid=p4634.c0.m322) masz chińskie. Gdzieś są też tam tańsze. Na all... też znajdziesz coś takiego. Jednak mimo wszystko wychodzi to dość drogo. Najtaniej opcja pierwsza /jak masz komputer/.
Antonioo
15-04-2011, 23:39
możesz kupić gripa zamiennik z ekranem lcd z opcją cyklicznego wyzwalania
np coś takiego
http://www.foto-tip.pl/sklep/nikon_d80_d90_battery_pack_pro_z_lcd-p-1083.html
szukam taniego i dobrego interwalometru. niech ebdzie to chocby jakas chinska zabawka, byle tylko mi podziałała przez nieco wiecej niz przez 12 meisiecy gwarancji.
dodatkowo zasłyszałem o programie Nikon Camera Control Pro. czy istniałaby mozliwosc samoczynnego wyzwalania migawki korzystajac z tego programu?
njabardziej mi zalezy na tym aby isntniała mozliwosc cyklicznego wyzwalania migawki, powiedzmy co 60 sekund przez kilka godzin ;)
z gory dziekuje za pomoc
Zdecyduj się, gdzie chcesz otrzymać odpowiedź. Po co zakładasz dwa takie same wątki?
odgrzeje kotleta... Hehe
ta sama zabawka lecz do d90
ma ktos jakis model,
polecicie cos sprawdzonego i tanszego od oryginalu ?
Ps.
Laptop odpada, mam ale nie da rady tak dlugo bateria na dworzu trzymac...
musi byc jakis modelik podlaczany do aparatu.
ja korzystałem z takiego
http://allegro.pl/elektron-wezyk-spustowy-phottix-nikon-d70s-d80-i1650348250.html
film poklatkowy z imprezy wyszedł cudnie:)
robinhood
08-06-2011, 14:35
Zastanów się też nad tym:
http://allegro.pl/phottix-nikos-pilot-nikon-d90-d7000-d5000-d5100-i1644088683.html
Funkcjonalnie chyba to samo, ale ma wymienne kabelki więc jak zmienisz aparat to wystarczy dokupić kabel, nawet jak zmienisz na canona;)
Używam z D90 i działa.
Kundzior
08-06-2011, 19:04
Dokładnie wężyk z interwałem, polecam też Phottixa.
mam photixa pilota bezprzewodowego, qurka nie ufam tej marce. Zawieszal mi sie co chwila aparat...
Wadliwy byl?
Kundzior
09-06-2011, 09:15
Trzeba było wymienić u sprzedawcy jeśli uważasz że to pilot, ja osobiście nie widzę związku pilota IR z zawieszaniem aparatu, szybciej bym szukał przyczyny w aparacie.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.