PDA

Zobacz pełną wersję : Sony NEX czy Samsung NX



ropusz
14-04-2011, 11:58
Witam,
Myśląc o bezlusterkowcu, jak o przyszłym systemie i biorąc pod uwagę obecne obiektywy, lampy i te zaplanowane, które już się w necie ukazują to co ma większy sens: Samsung NX czy Sony NEX?

superkomornik
14-04-2011, 12:01
NX

stock
14-04-2011, 12:10
NX

napisał posiadacz NEX`a hihihih :)

superkomornik
14-04-2011, 12:14
I były NX-a ;)

koniecpolska
14-04-2011, 16:43
NX,
piszę jako posiadacz NEX i 16mm.

Jak patrzę na plaszczaki 20, 30 i 16mm oraz ich ceny (niskie) to mi ślinka cieknie.

Generalnie Soniak z 16mm jest całkiem fajny (bo za 999zł :wink:), nawet pomimo bryndzy w rogach.
Niestety szkieł typu 20, 30 u Sonego szybko nie będzie (tanio i płasko). Pewnie będzie wypasiony Zeiss 25mm - niepłaski i nietani. Ja poczekam na niego bo komplet 16+25 by mnie w 100% zadowolił.

Nie wiem jak w NX ale w NEX akumulator to porażka, druga porażka to brak "normalnej" stopki pod lampę zew. No i jak znam życie (Sony) - jak już pojawi się EVF to nie będzie pasował do NEX-3 :wink:

stock
14-04-2011, 17:48
ja jako posiadasz NEXa jestem z niego zadowolony. !6mm na 2.8 mydło kompletne ale ogólnie jako małe pstrykadełko jest fajny :) Ino czekam na jakiś jasny słoik do niego i będę szczęśliwy.

koniecpolska
14-04-2011, 20:44
ja jako posiadasz NEXa jestem z niego zadowolony. !6mm na 2.8 mydło kompletne Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie mydło jest jedynie w narożach, w centrum nawet na f=2.8 jest ostry. Niestety mydło w rogach pozostaje nawet przy f=8

superkomornik
15-04-2011, 07:45
A u mnie na 2.8 lekko mydlany, a na f/4 nawet brzegi są w miarę dobre :D

stock
15-04-2011, 07:54
może z kompletnym to przesadziłem, bo porównuje z 50,1.4G. Niemniej - fajny maluszek. Czekam tylko na jakieś fajne nalesniki do niego

superkomornik
15-04-2011, 09:29
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/sonynex18200oss3jpgsaXeitPOnTYzoMJCVswaq-1.jpg
źródło (http://www.google.pl/url?source=imgres&ct=img&q=http://3.bp.blogspot.com/_8GhZXWLEN6M/TEgiFr-W6xI/AAAAAAAAA94/K9THy2abwO8/s1600/sony-nex-18-200-oss-3.jpg&sa=X&ei=tPOnTYzoMJCVswaqzKH_Bg&ved=0CAQQ8wc&usg=AFQjCNHvEhTfg7GJ7yLw_TjuhMFvyy4s-g)

;)
A naleśników w planach brak.

Za to do samsunga jest rewelacyjny 30/2.0, niezly 20/2.8 i kilka ciekawych w planach.