PDA

Zobacz pełną wersję : statyw Silk, Manfrotto i głowica Manfrotto 496RC2



Kargulo
13-04-2011, 21:40
mam mały problem

posiadam monopod SILK i dzisiaj zakupiłem statyw Manfrotto z głowicą Manfrotto 496RC2

i teraz chcąc połączyć głowicę z monopodem SILK mam problem, SILK posiada mniejszą śrubę niż Manfrotto.

czy jest jakaś redukcja pomiędzy małą i dużą srubą ?

arek-hs
13-04-2011, 22:27
szukaj adaptera 1/4 -> 3/8

Kargulo
13-04-2011, 22:48
wielkie dzieki, własnie o to mi chodziło

Kargulo
13-04-2011, 23:28
arek-hs

wiesz gdzie taki adapter można kupić w Wawie?

na alegro jest ale pod warszawą i to spory kawałek

Potrzebne jest mi takie coś na piątek, z gory dzięki

Długi
14-04-2011, 07:30
http://www.fotorimex.pl/product.php/5591,pl,manfrotto_148_adapter_14_-_38.htm Nie wiem, czy to miałeś na myśli, też pod Warszawą ale da się dojechać :wink:

Kargulo
14-04-2011, 21:37
Długi - super dzięki wielkie i akurat mi po drodze w piątek do Lublina :)


super dzieki

Sz@kal
18-04-2011, 13:13
Podepnę się do tematu, co by nie śmiecić. Otóż w najbliższym czasie zamierzam kupić jakąś głowicę kulową i zastanawiam się właśnie nad manfrotto 496RC2 i tu moje pytanie czy w tej cenie (ok 230zł) jest w ogóle sens zastanawiać się nad czymś innym? (czy jest jakaś sensowna konkurencja tej głowicy w tej cenie?) Nogi na razie niestety muszą wystarczyć z Sherpy 600r a trzymać to ma D90 z gripem + tamron 17-50 VC także wagowo spokojnie da rade

Kargulo
22-04-2011, 08:39
Sz@kal - ja tam na razie jestem zadowolony. A szukałem i czytałem o głowicach i statywach kolka ładnych dni i wygrał manfrotto 496RC2 - więc zakupiłem, i naprawde polecam.

Pozatym byłem w sklepie i se tak pooglądałem te głowice kulowe i najkonkretniejsza była właśnie ta.