PDA

Zobacz pełną wersję : [F1] 2011 01 - GP Australii



adolfik9501
24-03-2011, 14:55
Witam po zimowej przerwie.

Przed nami pierwszy, z racji wypadnięcia Bahrainu, wyścig Formuły 1 o wdzięcznej nazwie: QANTAS AUSTRALIAN GRAND PRIX.

Tor zwie się Albert Park Grand Prix Circuit i mieści się w Melbourne. Rzut oka na tor:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

oraz widok z wysoka:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(37°50'49.25" S, 144°58'12.71" E)

Tradycyjnie trochę danych technicznych:

Długość toru: 5303 m
Ilość okrążeń: 58
Dystans wyścigu: 307.574 km
Pierwszy wyścig F1: 1998
Ilość Grand Prix: 13
Lata rozgrywania GP: 1998-2010

Diagram toru z opisem zakrętów dostępny jest na oficjalnej stronie F1, czyli tutaj (http://www.formula1.com/races/in_detail/australia_844/circuit_diagram.html).
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pierwszy zwycięzca:

1998 - Mika Hakkinen (McLaren MP4/13-Mercedes PO 110G 3.0 V10) 1:31'45.996 hrs. 201.102 km/h.

Ostatni zwycięzca:

2010 - Jenson Button (McLaren MP4/25-Mercedes FO108X 2.4 V8 ) 1:33'36.531 hrs. 197.144 km/h.

Rekord toru (Fastes lap):

2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 V10) 1'24:125 min. 226.933 km/h.

Najlepszy czas Pole Position:

2010 - Sebastian Vettel (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'23.919 min. 227.490 km/h.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wyniki ostatniego wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Plan transmisji (godziny nasze):

Piątek, 25 marca 2011 r.

Trening 1: 02:30 - 04:00
Trening 2: 06:30 - 08:00

Sobota, 26 marca 2011 r.

Trening 3: 04:00 - 05:00
Kwalifikacje: 07:00 -

Niedziela, 27 marca 2011 r.

Wyścig: 08:00 -

Oczywiście dostępny będzie Live Timing (http://www.formula1.com/live_timing/)

oraz jakieś streamy do znalezienia w sieci, m.in. na stronach:

http://www.sport-typ.info/

http://www.meczyki.pl/

http://hqtv.com.pl/pl/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W tym roku wprowadzono kolejną niezbyt mądrą nowinkę jaką jest regulowane tylne skrzydło. Będzie go można użyć w określonym miejscu, jeśli w innym określonym miejscu będzie się odpowiednio blisko poprzedzającego zawodnika. Bzdura na resorach, ale kto wie czy nie dożyjemy sztucznego zraszania torów w trakcie wyścigów, więc za głośno nie będą zrzędził ;)

W Australii pomiar odległości będzie się odbywał przed zakrętem nr. 14 (Stewart) a możliwość użycia pojawi się przed zakrętem nr. 16 (Prost). Pod koniec prostej startowej skrzydło ma powrócić do "normalnej" pozycji. Długość odcinka na którym będzie można "położyć" lotkę wynosi 867 m.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W kąciku wideo proponuję:

y6wqaHZgXbo

oraz coś z Robertem skoro nie wiadomo kiedy go znowu w bolidzie zobaczymy...

sSIE6iTpV5g


Zapraszam.

EDIT: Przypominam, że wróciła zasada 107% - W Q1 - trza się zmieścić w czasie 107% czasu zwycięzcy tej sesji by zakwalifikować się do wyścigu.

MadOnion
24-03-2011, 17:00
No to się zaczyna cyrk : )

velaskez
24-03-2011, 20:46
Nie rozumiem, jak ma działać to skrzydło. Co to ma robić. Chaotycznie żeś to wytłumaczył, nie powiem.

schwepes
24-03-2011, 21:06
Przed zakrętem (lub serią zakrętów) będzie mierzony czas pomiędzy zawodnikami. Jeśli zawodnik z tyłu będzie miał poniżej 1s straty, będzie mógł użyć regulowanego tylnego skrzydła na wyznaczonym odcinku prostej startowej. Wg zapowiedzi ma to podnieść prędkość na końcu prostej o ok. 10-12km/h i znacznie ułatwić wyprzedzanie. Jak będzie w rzeczywistości czas pokaże.

adolfik9501
24-03-2011, 22:46
Trochę OT:
Vodafone zorganizowało kilka dni temu imprezę na bodaj najważniejszym torze dla Australijczyków czyli Bathurst (Mount Panorama). Button (F1) i Lowndens (V8 Supercars) wymienili się furami.

Filmik z imprezy (mało najważniejszego, czyli F1):

NHvkhlP4XUU

a także rekordowy przejazd z V8 Supercars

C8LyP5X8Zzg

oraz to samo tyle, że ze środka:

RSBRfufQe90

Oglądałem wyścigi w zeszłym roku i muszę powiedzieć, że jest Bathurst jest impreza ;) W ogóle jest V8 jest impreza.

adolfik9501
25-03-2011, 09:59
Wyniki dzisiejszych treningów:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

HRT rządzi ;)

MadOnion
25-03-2011, 10:44
Jak tak bedzie w kwalifikacjach to kilka zespołów nie wystartuje w wyscigu. Z tym ruchomym skrzydłem to mega zamieszanie jest.

adolfik9501
25-03-2011, 10:49
HRT i Virgin mają problem.
Co się tyczy regulacji skrzydła to jaja będą na wyścigu. A najbardziej się będzie można zjeżyć jak przed zakrętem 14 nie będzie się wystarczająco blisko by móc skrzydło położyć, a poprzedzający zawodnik popełni błąd między 14 a 16... I co z tego, że będziemy bliżej, skoro z regulacji nie skorzystamy.

EDIT: Go go McLaren!

MadOnion
25-03-2011, 12:54
Nie bardzo rozumiem z tym skrzydłem hmm, skąd kierowca dostanie wiadomość że jest strata jest 1s ?
To będzie jakoś z automatu czy przez radio będzie informowany ?

qooba
25-03-2011, 13:02
Dlaczego pozmieniały się nazwy teamów Renault i Lotus-Renault?? Dziwadło jakieś...

adolfik9501
25-03-2011, 13:02
Nie bardzo rozumiem z tym skrzydłem hmm, skąd kierowca dostanie wiadomość że jest strata jest 1s ?
To będzie jakoś z automatu czy przez radio będzie informowany ?

Nie jestem pewien na 100% ale mówi się o kolejnej lampce w kokpicie...

EDIT: "W każdym skrzydle znajduje się siłownik, który jest pod kontrolą kierowcy przez cały czas, może być on jednak użyty tylko wtedy, gdy pokładowa elektronika (ECU od FIA) powiadomi kierowcę, że ma zezwolenie na jego użycie. Bliskość auta z przodu jest wykrywana przed prostą, na której skrzydło może być aktywowane; jeśli samochód z tyłu jest oddalony o mniej niż sekundę (jest to oceniane przez punkty pomiaru czasu na torze), to kierowca dostanie informację, że system jest 'uzbrojony', może go jednak użyć tylko, gdy znajdzie się w odpowiednim punkcie na kolejnej prostej. Punkt ten będzie najprawdopodobniej 600 metrów przed punktem hamowania do kolejnego zakrętu, jest jednak możliwość zmiany jego położenia w odniesieniu do danych zebranych podczas testów i treningów”.

(źródło (http://www.f1wm.pl/php/news_id-20912.html))

adolfik9501
25-03-2011, 13:10
Dlaczego pozmieniały się nazwy teamów Renault i Lotus-Renault?? Dziwadło jakieś...

1. (zielony) Lotus - Renault - bolid Lotus, silnik Renault. Poza tym nie wiadomo jak się skończy sprawa sądowa odnośnie nazwy, więc może być iż zmienią nazwę.
2. (czarno) Lotus Renault - bolid i silnik Renault, sponsor tytularny Lotus. Renault, jako producent samochodów już nie ma udziałów w zespole, a na przejęcie jego ma chrapkę Lotus, więc np. od przyszłego roku może już będzie Lotus - Renault.

Prawda, że proste :mrgreen:

qooba
25-03-2011, 13:16
Dziwne... wg f1.com czarni nazywają się Lotus Renault GP, zieloni Team Lotus :)

adolfik9501
25-03-2011, 13:20
Dziwne... wg f1.com czarni nazywają się Lotus Renault GP, zieloni Team Lotus :)

Team Lotus nazywa się tak, choć zapewne okaże się po wyroku iż nie mają do tej nazwy prawa ;)
Lotus Renault GP jest tak jak pisałem wyżej, bo jeszcze Lotus nie kupił udziałów. Dla przykładu Vodafone McLaren Mercedes nie oznacza, że Vodafone ma zespół. On jest tylko tytularnym sponsorem tak jak Lotus w Renault (choć skończy się na wykupieniu udziałów).

EDIT: A myk z Lotusami wziął się z rozdzielenia Lotusa na Lotus Cars (samochody) i Team Lotus (wyścigi). Malezyjczycy kupili Lotus Cars (i ci są obecnie w Renault), a żeby bardziej zaciemnić F1 Malaysia Team najpierw jechał na licencji (do nazwy Lotus) od Lotus Cars (czyli od Malezyjskich właścicieli), a obecnie wykupił prawa od spadkobierców Team Lotus... I właśnie o prawa do używania nazwy Lotus w F1 jest sprawa w sądzie.

EDIT2: Chyba nic nie pomieszałem ;)

EDIT3: Renault obecnie jest dostawcą silników, a zespół Renault F1 należy do Geni Capital, czy jakoś tak (koncern Renault nie ma udziałów już w zespole), z którą romansuje Lotus Cars.

qooba
25-03-2011, 13:32
no i teraz mam jasność, dzięki :)

ps. jakieś 18-19 lat temu za czasów gry GP1 - tak, na I386DX z 16MB ramu ;) graliśmy z kumplami całe sezony. Każdy z nas wymyślał swój team, ja zrobiłem Lotus Cosworth ;) sprawdziło się w zeszłym sezonie :)

adolfik9501
25-03-2011, 13:34
no i teraz mam jasność, dzięki :)

Dziwne, ja właśnie zaczynam się zastanawiać czy aby jestem pewien tego co napisałem ;)

daromax
25-03-2011, 16:29
Chyba sobie kupię jakieś RENO...skoro aż 3 drużyny używają ich silników, to chyba marka się nieźle rozwija :D zresztą czytałem że takie Clio RS to podobno genialne autko, potrafi konkurować z Leonem Cuprom i innymi podobnymi sportowymi, fordami itd itp..już nie mówię o Megane..

costi
25-03-2011, 22:39
Nie jestem pewien na 100% ale mówi się o kolejnej lampce w kokpicie...

EDIT: "W każdym skrzydle znajduje się siłownik, który jest pod kontrolą kierowcy przez cały czas, może być on jednak użyty tylko wtedy, gdy pokładowa elektronika (ECU od FIA) powiadomi kierowcę, że ma zezwolenie na jego użycie. Bliskość auta z przodu jest wykrywana przed prostą, na której skrzydło może być aktywowane; jeśli samochód z tyłu jest oddalony o mniej niż sekundę (jest to oceniane przez punkty pomiaru czasu na torze), to kierowca dostanie informację, że system jest 'uzbrojony', może go jednak użyć tylko, gdy znajdzie się w odpowiednim punkcie na kolejnej prostej. Punkt ten będzie najprawdopodobniej 600 metrów przed punktem hamowania do kolejnego zakrętu, jest jednak możliwość zmiany jego położenia w odniesieniu do danych zebranych podczas testów i treningów”.

(źródło (http://www.f1wm.pl/php/news_id-20912.html))

Czyli taka innowacja, żeby nie można było narzekać, że nic nie jest robione, ale jednocześnie żeby nic istotnego nie wniosła. :|

adolfik9501
25-03-2011, 22:51
Akurat "jesteśmy" w Australii to ja się właśnie szykuje na pierwszy wyścig V8 Supercars w Adelaidzie, gdyż/ponieważ/bo się wreszcie ściągnął (1,65GB).

Konkretnie ten:

CinxFmoXKz8

Jest jazda w tej serii, a w F1 podupadający prestiż :)

velaskez
25-03-2011, 23:53
Nie jestem pewien na 100% ale mówi się o kolejnej lampce w kokpicie...

EDIT: "W każdym skrzydle znajduje się siłownik, który jest pod kontrolą kierowcy przez cały czas, może być on jednak użyty tylko wtedy, gdy pokładowa elektronika (ECU od FIA) powiadomi kierowcę, że ma zezwolenie na jego użycie. Bliskość auta z przodu jest wykrywana przed prostą, na której skrzydło może być aktywowane; jeśli samochód z tyłu jest oddalony o mniej niż sekundę (jest to oceniane przez punkty pomiaru czasu na torze), to kierowca dostanie informację, że system jest 'uzbrojony', może go jednak użyć tylko, gdy znajdzie się w odpowiednim punkcie na kolejnej prostej. Punkt ten będzie najprawdopodobniej 600 metrów przed punktem hamowania do kolejnego zakrętu, jest jednak możliwość zmiany jego położenia w odniesieniu do danych zebranych podczas testów i treningów”.

(źródło (http://www.f1wm.pl/php/news_id-20912.html))

Bla bla bla. Techniczny bełkot, który nic nie wnosi.

Czyli co? Jak jedzie po prostej to może zmienić kat natarcia tylnego spojlera przez co ma mniejszy docisk i szybciej jedzie? Czy większy docisk i może pocisnąć w zakrętach?
"Skrzydło ma być aktywowane" - mnie to zdanie mówi tyle, że wysuwają się skrzydła i samochód odlatuje - cytujesz, a czy w ogóle wiesz o czym mówisz? :D Ja się pytam jak to ma oddziaływać na jazdę, a nie jak to działa :-P

EDIT: Ten wątek nie jest o V8 Supercars. Ani o DTM. Ani o Nascar. Jest o F1, więc nie róbcie tu burdelu, proszę ;).

Jacek_Z
26-03-2011, 00:16
Czyli co? Jak jedzie po prostej to może zmienić kat natarcia tylnego spojlera przez co ma mniejszy docisk i szybciej jedzie? Czy większy docisk i może pocisnąć w zakrętach? .Chodzi o mozliwość wyprzedzania na prostych (najczęsciej na dohamowaniach po prostych, tak naprawdę)

adolfik9501
26-03-2011, 00:20
Bla bla bla. Techniczny bełkot, który nic nie wnosi.

Czyli co? Jak jedzie po prostej to może zmienić kat natarcia tylnego spojlera przez co ma mniejszy docisk i szybciej jedzie? Czy większy docisk i może pocisnąć w zakrętach?
"Skrzydło ma być aktywowane" - mnie to zdanie mówi tyle, że wysuwają się skrzydła i samochód odlatuje - cytujesz, a czy w ogóle wiesz o czym mówisz? :D Ja się pytam jak to ma oddziaływać na jazdę, a nie jak to działa :-P

Ja wiem o czym mówię, ale Ty raczej masz problem: Po co ma zwiększać docisk na prostej (jednej!) tym samym zwalniając auto, co by to była za zaleta dla goniącego - oczywiste jest, że skrzydło się kładzie by zyskać na prędkości co by łatwiej było wyprzedzić, tego co nie może skrzydła tylnego ruszyć (ten z przodu). Coś jak kanał F tyle, że tylko dla tego z tyłu i na wyznaczonym odcinku. Skrzydło wraca do swojej normalnej pozycji po naciśnięciu pedału hamulca. Kers można używać gdzie się chce na okrążeniu, a tego badziewnego opuszczania tylko w wyznaczonym miejscu i to nie zawsze (trza się zmieścić w punkcie pomiaru w 1 sek. za poprzedzającym).



EDIT: Ten wątek nie jest o V8 Supercars. Ani o DTM. Ani o Nascar. Jest o F1, więc nie róbcie tu burdelu, proszę ;).

Mój wątek i mój burdel ;) Chcę pokazać, że są serie gdzie liczy się ściganie do ostatniego zakrętu, gdzie każdy ma szanse na dobry wynik, czego w F1 nigdy nie było, nie ma i nie będzie. Poza tym cały czas poruszamy się po Australii ;)

adolfik9501
26-03-2011, 07:46
Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)


107% najlepszego czasu: 1:30,422

Wyniki nie napawają optymizmem...

Spinner
26-03-2011, 08:21
Kto oglada?;-) Ja tak... za bardzo juz się stęskniłem...;-) NH odpadł:-P

Erie
26-03-2011, 08:48
no to lotus renault powalczy o 1 miejsce... ale chyba od końca z zespołami HRT itp ;)

bil78
26-03-2011, 09:04
no to lotus renault powalczy o 1 miejsce... ale chyba od końca z zespołami HRT itp ;)

no bez przesady , 6 miejsce w Q3 to bardzo dobry wynik

adolfik9501
26-03-2011, 09:08
Zapowiada się dominacja RedBulla. Oby te nowe, rzekomo znacznie słabsze opony wprowadziły trochę rywalizacji.

Wyniki zapodam jak będę miał bo LT nie działa...

OT: W Albert Park szykują się do 2 wyścigu V8 Supercars, fury nawet było widać w boksach ;)

Erie
26-03-2011, 09:12
no bez przesady , 6 miejsce w Q3 to bardzo dobry wynik

hej ja sobie żartowałem z formy quick nicka, Pietrow pojechał ładnie w Q, ale to jeszcze mało bo wyścig ma n okrążeń i wszystkie trzeba przejechać aby dostać punkty na koniec.

adolfik9501
26-03-2011, 09:16
hej ja sobie żartowałem z formy quick nicka, Pietrow pojechał ładnie w Q, ale to jeszcze mało bo wyścig ma n okrążeń i wszystkie trzeba przejechać aby dostać punkty na koniec.

Mam nadzieję, że po całym sezonie Pietrow już pojął o co biega w F1 i będzie się odpowiednio w związku z tym spisywał kończąc wyścigi na punktowanych miejscach.

EDIT: Oczywiście ewentualne sukcesy Renówki wpędzą mnie w depresję z powodu absencji Roberta. ;)

adolfik9501
26-03-2011, 09:47
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

ocean
26-03-2011, 17:09
Ha! No i Vitek zaszalał ;). Bolid dobry, Merce zostały w tyle. W tym sezonie wygląda że LR będzie walczyć z Ferrari. RBR bez zmian - poza zasięgiem, Mclaren wygląda bardzo dobrze. Ciekawe jak to będzie wyglądać w wyścigu? Może być ciekawie z oponami, więcej pit stopów się szykuje. Hamilton będzie miał problem i boję się że Pietrow też. Ale jutro liczę na atomowy start Vitka.

Jacek_Z
26-03-2011, 23:49
Wyścig będzie o 8.00 uwzględniając przestawienie czasu na letni?

Motorniczy
26-03-2011, 23:58
Super info adolfik a ta impreza vodafone robi wrazenie .. cos pieknego.

ekonet
27-03-2011, 00:02
Wyścig będzie o 8.00 uwzględniając przestawienie czasu na letni?
No, a jak inaczej, Jacku? :)

Jacek_Z
27-03-2011, 00:13
Ja już kiedyś się zawiodłem polegając na programie TV. Nie pamiętam o jaką imprezę chodziło. Być może też o F1, kilka lat temu.

adolfik9501
27-03-2011, 00:23
Ja już kiedyś się zawiodłem polegając na programie TV. Nie pamiętam o jaką imprezę chodziło. Być może też o F1, kilka lat temu.

Czasy podaje według info z oficjalnej strony F1 (do wyboru czas ichni oraz mój miejscowy). Dodatkowe komplikacje z transmisjami zawdzięczamy Polsatowi ;)

EDIT: Jeśli mnie pamięć nie myli to w Australii kwalifikacje i wyścig są/były o tej samej godzinie czyli o 17.00, a u nas 7.00 i 8.00.


Super info adolfik a ta impreza vodafone robi wrazenie .. cos pieknego.

Szkoda tylko, że całego przejazdu McLarena po tym cudnym torze nie pokazali. Poza tym cały czas powtarzam, że V8 robią wrażenie. Wyścigi w całości są w necie i naprawdę rzadko się można na nich nudzić.

costi
27-03-2011, 00:24
Nagrywanie ustawione, mama nadzieję, że moje HTPC sobie dobrze czas zsynchronizuje.

adolfik9501
27-03-2011, 09:43
Wyniki:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

RedBull (przynajmniej Vettela ;) ) poza zasięgiem. McLareny też mocne, choć nie aż tak. Pietrow bardzo ładnie, oby tak dalej. Super jazda Pereza (Sauber) w debiucie - cały wyścig z jednym pitstopem.

Poza tym komentarz na Polsacie jak zawsze na ich poziomie - co innego widzisz, co innego słyszysz. Żenua.

szymony
27-03-2011, 09:59
Petrov już w zeszłym sezonie mimo ogólnej mizerii, miał moim zdaniem najlepsze starty. Teraz też zyskał na starcie, dojechał i jest efekt.

adolfik9501
27-03-2011, 10:02
Petrov już w zeszłym sezonie mimo ogólnej mizerii, miał moim zdaniem najlepsze starty. Teraz też zyskał na starcie, dojechał i jest efekt.

No właśnie dojechał ;) Oby tak dalej.

Zapomniałem wspomnieć o DRS, czyli regulowanym tylnym skrzydle. Moim zdaniem kolejna bzdura nic nie dająca w praktyce. Efekt jedynie był przy wyprzedzaniu znacznie wolniejszych bolidów, co i bez tego wynalazku da się zrobić. No, ale to F1 więc wszystkie bzdury dozwolone.

mac.serafin
27-03-2011, 10:11
KERS+DRS dawały jakieś tam rezultaty z tego co widziałem, czy jest to coś warte to inna sprawa. No ale jak to mówią, bogatemu nikt nie zabroni :D

adolfik9501
27-03-2011, 10:16
KERS+DRS dawały jakieś tam rezultaty z tego co widziałem, czy jest to coś warte to inna sprawa. No ale jak to mówią, bogatemu nikt nie zabroni :D

Gdzie te rezultaty? Jak bolidy miały podobne tempo na okrążeniu efektów było brak, jeśli bolid był wyraźnie szybszy to wówczas DRS dawał jakiś efekt (patrz na przykład Massa i Buemi) lecz bez tego systemu także by została kolejność zmieniona. Przy porównywalnym tempie i tak trzeba być bardzo blisko by coś spróbować, więc czy jest ten system czy nie ma to jeden czort. Za to można się chwalić, że kierownice w F1 to centrum dowodzenia bo kolejny przycisk i światełko przybyło ;)

EDIT: W Chinach może będzie z DRS jakiś pożytek ponieważ tam jest bardzo długa prosta.

MadOnion
27-03-2011, 10:40
Jak na otwarcie sezonu bardzo ciekawy wyścig, Perez pokazał się z bdb strony. Nick już dojechał ? ;)

adolfik9501
27-03-2011, 10:44
Jak na otwarcie sezonu bardzo ciekawy wyścig,

Jak na F1 to nie najgorzej ;)


Perez pokazał się z bdb strony.

Co będzie jak się nauczy o opony dbać i tempa nabierze...


Nick już dojechał ? ;)

Daj mu szansę, Witek też słabo zaczynał w Renault :mrgreen:

elarco
27-03-2011, 10:59
No Witek pozytywnie zaskoczył nie powiem, oby tak dalej :)
Robert we miss You ;)

MadOnion
27-03-2011, 13:09
Witka miało widzieliśmy podczas transmisji ale wydaje mi sie ze Alonso w alce bardziej niszczył opony i to go zmusiło do jednego zjazdu wiecej a mimo to uplasował sie zaraz za Rosjaninem, ale miejsce jest miejscem gratki dla niego, myśle jednak ze Lotus R. to 4 siła w tym momencie.
Edit: Sauber zdyskwalifikowany

adolfik9501
27-03-2011, 20:41
W związku z dyskwalifikacją Saubera wyniki, choć póki co prowizoryczne, przedstawiają się tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Sauber planuje złożyć odwołanie.

costi
27-03-2011, 21:28
Dla mnie ta dyskwalifikacja Saubera post-factum śmierdzi kolesiostwem i gruba kopertą... średnio mi się chce wierzyć, że przez 3 treningi i 3 kwalifikacje wszystko było cacy, a jak tylko zespół osiągnął dobry wynik i wbił się przed Ferrari - bach! Dyskwalifikacja. Ciekawe, czy ktoś by podniósł temat, gdyby nie zajęli punktowanych miejsc?

ocean
27-03-2011, 21:34
Kurde, jestem z jednej strony usatysfakcjonowany miejscem Wita, a z drugiej rozczarowany różnicą między tempem RBR a resztą. Myślałem że chociaż ktoś się do nich zbliży, a oni jeszcze bardziej odjechali. Osobna sprawa to to że Vettel miał bolid idealnie ustawiony w przeciwieństwie do Webera który męczył się straszliwie. W zeszłym sezonie szli łeb w łeb do samego końca, a teraz młokos zmiażdżył starszego kolegę masakrycznie. Ciekawe jak będzie w następnym GP, bo nie wierzę że Webber nagle stracił formę. No i wspomnieć należy o wprowadzonych zmianach - wyścig był ładny, sporo emocji, wprowadzenie nowych opon powoduje że można zmieniać strategię adekwatnie do panujących warunków na torze. LR dziś świetnie to rozegrało taktycznie. Co do Nicka to miał pecha, ale na miejscu teamu nie zajmował bym się nim zbyt pieszczotliwie. Miał być nr.1, ale teraz muszą się ostro wziąć za jednego i drugiego. Gdy był Robert Witek był jak nadmuchany balonik, ciągle go do Kubicy porównywano. Dziś miło było patrzeć jak się cieszył, zeszło z niego powietrze, fajna spontaniczna radość. Ale sądzę że jeszcze do Ferrari trochę brakuje i trzeba się będzie sporo napocić by powtórzyć dzisiejszy sukces.

JacKill
27-03-2011, 21:42
Dla mnie ta dyskwalifikacja Saubera post-factum śmierdzi kolesiostwem i gruba kopertą... średnio mi się chce wierzyć, że przez 3 treningi i 3 kwalifikacje wszystko było cacy, a jak tylko zespół osiągnął dobry wynik i wbił się przed Ferrari - bach! Dyskwalifikacja. Ciekawe, czy ktoś by podniósł temat, gdyby nie zajęli punktowanych miejsc?

Oczywiście, po wyścigu sędziowie sprawdzają różne rzeczy (prześwit, masę, itd.) i wyszło to.

http://www.autosport.com/news/report.php/id/90302

http://www.autosport.com/news/report.php/id/90294

manwojt
28-03-2011, 18:35
Kurde, jestem z jednej strony usatysfakcjonowany miejscem Wita, a z drugiej rozczarowany różnicą między tempem RBR a resztą. Myślałem że chociaż ktoś się do nich zbliży, a oni jeszcze bardziej odjechali.
Vettel 22s przed Hamiltonem, który za pozno zjechal na pierwszy pit, a pozniej jechal z uszkodzona podloga to duzo?
Do tego P5 Webbera.
Owszem, RBR sa szybsze (widac bylo szczegolnie w Q), ale w wyscigu McL trzymaly tempo i Hamilton moglby powalczyc gdyby mial odrobine wiecej szczescia.

W tym GP (a w zasadzie w samym wyscigu, bo Q to inna bajka) nie bylo wielkiej dominacji RBR, choc niewykluczone, ze dysproporcja bedzie sie zwiekszac.

Heidfeld mial skopane Q przez problemy z KERSem, a potem utknal w jakims korku. W wyscigu mial swietny start - z P18 czy 19 na P12, ale dosc mocno ucierpial w jakiejs przepychance, stad slabsze o pare s na okrazenie tempo.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/gIffX-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/gIffX.jpg)

Nie ma co gdybac, ktory bylby Kubica, bo moglby miec przygody jak Nick, ale bolid do dyspozycji mialby na pewno lepszy niz w zeszlym roku.

adolfik9501
29-03-2011, 22:15
Zespół Sauber nie będzie się jednak odwoływał od dyskwalifikacji. Wobec tego wyniki zamieszczone w poście numer 47 stają się oficjalne.

EDIT: Po oszałamiającym sukcesie regulowanego skrzydła w Australii FIA postanowiła najbliższe dwa GP poświęcić na myślenie co zmienić odnośnie DRS (czyli jak zmienić zasady by to działało) ;)