Zobacz pełną wersję : Jaki kompakcik???
jerezano
24-03-2011, 14:33
Piszę tutaj, bo nie musi to być Nikon.... (ale może być)
Mam d300 i trochę szkieł. Ostatnio sobie wymyśliłem, że warto by było mieć jakiś kompakcik na wypadek awarii sprzętu podstawowego. Szczególnie dotyczy to dalszych wyjazdów - żeby mieć w razie czego, możliwość pofotografowania i nie wracania z "pustymi rękami".
Przeczytałem kilka "kompaktowych" wątków i przyznam, że nie wiem nadal co wybrać... każda sroka swój ogon chwali.;)
Pomyślałem sobie o P500 (to akurat Nikon :) ) ale o nim niewiele wyczytałem, poza parametrami technicznymi. Błądzę też wokół P7000 lub samsunga EX1... Cholera, sam nie wiem....
Chciałbym w razie czego mieć możliwość zrobienia w miarę możliwości jak najlepszych zdjęć (technicznie).
Poradzicie coś ?
darkmajin
24-03-2011, 15:02
http://www.tinyurl.pl?PKPZl1Jb
900+ postów i nie umie szukać
jerezano
24-03-2011, 15:08
Szukać umie, tylko niewiele z tych postów wynika... i nadal nie wiem co wybrać.
Nie marnuj czasu na takie odpowiedzi - ten link antywirus blokuje jako potencjalne źródło zagrożenia :)
krzysztofer
24-03-2011, 15:08
Zakładając że "sprzętem podstawowym" jest d300, to może lepiej kupić małą lustrzankę zamiast kompakta? Będziesz miał pod co szkła podpiąć.
jerezano
24-03-2011, 15:16
Może i to dobry pomysł (też myślałem o drugim body), ale z drugiej strony w razie straty plecaka - ginie wszystko - szkła też :( To zostanie chociaż kompakt :) Chyba, że będzie w tym samym plecaku...
Skłaniam się ku temu nowemu P500 - może go ktoś już ma?
A może jakiś mały, zgrabny bezlusterkowiec? Zakup perspektywiczny, a gabarytami niewiele ustępuje kompaktom typu canon g11 np.
krzysztofer
24-03-2011, 16:28
Czyli zabezpieczasz się nie na wypadek awarii tylko kradzieży?
Chyba powinieneś zainwestować w nierzucającą się w oczy torbę albo plecak :smile:
Znając życie jak będziesz miał torbę czy plecak wyładowane gratami to kompakt też tam będzie...
<| MICHAŁ |>
24-03-2011, 19:00
http://www.tinyurl.pl?PKPZl1Jb
900+ postów i nie umie szukać
Ta witryna zostala zablokowana
tinyurl.pl
Dana strona została zablokowana z powodu przyznanej jej oceny
McAfee Klasyfikacja bezpieczeństwa: Czerwony
Powered By:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.forum.nikoniarze.pl/sacore:mcafee.gif) SiteAdvisor
Antonioo
24-03-2011, 19:10
jeżeli piszesz o p7000...to jest wątek na prawie 30 stron z opiniami w momencie pojawienia się, kupna przez pierwszego usera. I następnie opiniami innych osób które go kupiły.....czy to niby nie wystarcza???
to samo jest w wątku o ex1....ponad 100 stron OD GROMA INFORMACJI....wiem, bo sam śledzę na bieżąco....
Więc nie wiem czego jeszcze można chcieć więcej....??
jakby Kolega na to nie natrafił jakimś cudem...porównanie zaawansowanych kompaktów...DFV
oryginał
http://img852.imageshack.us/i/dsc02512177x2000.jpg/
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img864.imageshack.us/img864/1940/dsc01251522x480.jpg)
tez o takim myślałem, czyms małym lekkim mieszczącym się do kiesznie, ideałem byłby nex-3 gdyby dawał obrazek taki jak pen-y. Z kompaktów chyba żeczywiście P7000 albo EX1. chyba musze przetestowac tego EX1, bo wygląda ciekawie, chociaż NEx-3 kusi bo jest w podobnej cenie, można podpiąć stałki z nikona, tylko ten pancake chyba jakiś słaby im wyszedł. Widziałem zdjęcia z Pena z wycieczki do francji i kolo zrobił dużo więcej penem+17mm niż lustrzanką, zdjęcia były w jpg, wysłał je tego samego dnia po wyjeździe wiec hcyba prosto z puszki, były super ładne.
jerezano
25-03-2011, 09:17
jeżeli piszesz o p7000...to jest wątek na prawie 30 stron z opiniami w momencie pojawienia się, kupna przez pierwszego usera. I następnie opiniami innych osób które go kupiły.....czy to niby nie wystarcza???
....
Czytałem, czytałem, ale jak napisałem wcześniej myślę też o P500 - nie ma go w tym zestawieniu, które już wcześniej przeglądałem i które zamieściłeś. Nie przekonuje mnie do końca p7000 bo wydaje mi się, że on jest świetny jako "kompakt główny" - systemowość lamp itd... Ja chcę kompakt zastępczy ale taki, który mi może zastąpić i szeroki kąt i tele. Takie wszystko w jednym :)
Szukam użytkownika P500 ! :)
Co do bezlusterkowca - to przecież znowu potrzebny komplet szkieł... Nie myślę o tym, żeby zastąpić d300 na stałe tylko mieć wyjście awaryjne dobrej jakości :)
Nie boję się kradzieży - to raczej takie "gdybanie", ale wypadki chodzą po ludziach. Z drugiej strony zdarzają się przypadki, że nie da się gdzieś wejść ze sprzętem "profesjonalnym" i trzeba plecak zostawić w przechowalni - wtedy kompakt jak znalazł.
Antonioo
25-03-2011, 10:33
Myślę, że najlepiej by było, jakbyś gdzieś podszedł do sklepu i "oblukał" oba ;)
może nawet pozwolą zrobić z klika zdjęć...
Natomiast wg mnie kupowanie tego typu kompakta jak p500....(generalnie hybrydę) posiadając już lustro, to tak trochę bez sensu....
bo to do kieszeni się nie zmieści...torba / futerał większa...więc może siedzieć nieużywane, bo skoro masz w sumie trochę większe lustro, to po co brać rego kompakta zamiast lustra....no nie wiem....takie moje luźne przemyślenia.
Po to kupiłem tego typu aparat, żeby właśnie, mieć go na codzień przy sobie....siedzi sobie w plecaku i nic nikomu nie wadzi.Idę gdzieś bez plecaka, to wejdzie w kieszeń kurtki, lub w pokrowcu przypiętym do paska siedzi, albo wrzucę np mej lubej do torebki, Z takim superzoomem byłoby ciężko....Tutaj, to muślę, że torebka jedynie by dała radę;p...hehe....
No ale mówię, z mojego punktu widzenia...,każdy ma inne potrzeby i wymagania...
Przemyśl sobie dobrze wszystkie za i przeciw....
edit
jeszcze coś takiego jest o p500 nie wiem czy widziałeś
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=174907
.
darkmajin
25-03-2011, 10:40
Ta witryna zostala zablokowana
tinyurl.pl
Dana strona została zablokowana z powodu przyznanej jej oceny
McAfee Klasyfikacja bezpieczeństwa: Czerwony
Powered By:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.forum.nikoniarze.pl/sacore:mcafee.gif) SiteAdvisor
to link do forum oznaczenie czerwony dlatego że nie widać do jakiej strony prowadzi przez to jest traktowany jako czerwony/niebezpieczny wyluzuj ...
polecam link 15 kompaktów używanych przez pro fotografów z opisem dlaczego itp
http://blog.photoshelter.com/2010/07/15-digital-point-and-shoot-cameras-used-by-pros.html
jerezano
25-03-2011, 10:43
Antonioo - tak, widziałem ten wątek...
Ale generalnie masz rację, trzeba wziąć w łapki i sprawdzić jak leży. Już od 4 dni się wybieram... :)
Dzięki wszystkim za odzew :)
jerezano
25-03-2011, 10:46
polecam link 15 kompaktów używanych przez pro fotografów z opisem dlaczego itp
http://blog.photoshelter.com/2010/07/15-digital-point-and-shoot-cameras-used-by-pros.html
Tak, sam znalazłem kilka porównań w sieci, ale niestety w obcym narzeczu...;)
Psychotrop
29-03-2011, 16:22
jerezano
jeśli to ma być tylko "pśtrykacz", to nie myślałeś o tych sprzęcikach odpornych na mróz, upadki, wodoszczelnych do kilku metrów ?
olympus, pnasonic, sony i kilka innych firm ma je w swojej ofercie.
fajna rzecz na plażę (nie martwisz się o piasek), a i pod wodą możesz pśtyknąć jakąś rybkę, w góry (jak walnie o skały, to się nie przejmujesz), na narty (nie ma problemu z mrozem i zaliczeniem gleby), na rower, na imprezy (nie martwisz się, że pod "wpływem %%" ci gdzieś upadnie, czy ktoś ci czymś go zaleje na stole).
gdyby to miałby być mój drugi aparat i do tego kompakt, to celował bym w tego typu zabawki.
jerezano
30-03-2011, 07:38
Już po ptokach.... :) Kupiłem P7000 - ze względu na system, zoom i rawy :) Wczoraj popstrykałem trochę i generalnie mi się podoba, tyle, że taki mały... dużo mniejszy od d300 z gripem :lol:
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.