PDA

Zobacz pełną wersję : 17-70mm f2.8-4 DC MACRO OS problem



AnnaS
06-03-2011, 11:24
witam
Od niedawna wzmagam się w dziwnym problemem w obiektywie, dzieje sie to na włączonym autofokusie w obiektywie.
Aparat w trakcie robienia zdjęcia z np 17 mm sam "zjezdża" na 70. Dzieje się to bardzo szybko i muszę przytrzymywać by zrobić zdjęcie bo dana osoba lub przedmiot za chwilę w kadrze się nie mieści. To chyba nie jest normalne???
Od początku mam kłopoty z nim, korekta AF ustawiona jest aż na -14. Mam go z nikonem D7000. Proszę o radę

czarekk
06-03-2011, 19:16
jak to sam ??? Wciskasz spust a on zumuje do 70 ??

AnnaS
07-03-2011, 14:11
Dokładnie zjeżdża do końca do 70 sam co mam zrobić w takiej sytuakcji??Reklamacja?
Co to może być?

JaroPienza
07-03-2011, 14:23
Ma sie rozumieć ,ze mowa o sigmie?? Robi sie tak zazwyczaj jeżeli matryca nie rejestruje w punkcie W którym ustawiasz ostrość jakiegos kontrastu.Tzn jeżeli nastawiasz na biała płaska ścianę to obiektyw sie ustawia od początku skali na nie skaczanosc. Tzn głupieje ;)

Takie są moje spostrzeżenia. Zaznaczam ,ze moge sie mylić .Wiec sugeruje ,jeżeli masz nie daleko do serwisu. Udać sie tam i dopytac fachowca

AnnaS
07-03-2011, 14:32
Sprawa sie wyjaśniła dzwoniłam do serwisu i okazało sieże będzie trzeba wgraćnowe oprogramowanie dlaobiektywu
Dzięki za pomoc
pozdrawiam