PDA

Zobacz pełną wersję : mgielka



bugs
22-02-2011, 19:24
Witam, to juz pewnie bylo, ale niestety nie moge teog znalezc, w jaki sposob mozna osiagnac taka mgielke na zdjeciu?
http://img806.imageshack.us/f/mickiky16.jpg/

segl
22-02-2011, 19:37
fajne określenie - "mgiełka"

1. kontrast na minimum,
2. następnie CTRL+L i pobaw sie środkowym suwakiem
3. nowa warstwa wypełniona białym i krycie 2-15% w zależności od efektu jaki chcesz uzyskać

de Fresz
22-02-2011, 19:42
Najprościej krzywymi lub w Szopie warstwą na Screenie z np. białym (lub jakimś innym jasnym kolorem).

bugs
23-02-2011, 13:33
nie moge tego znalezc, ale ktos pokazywal ze podobny efekt mozna otrzymac w przestrzeni LAB.

sejmajnejm
23-02-2011, 13:35
o, to prawie jak swiety graal .. tzn pastele z nikona ;-)

A.

de Fresz
23-02-2011, 13:55
nie moge tego znalezc, ale ktos pokazywal ze podobny efekt mozna otrzymac w przestrzeni LAB.

Można go uzyskać w dowolnej przestrzeni, jak lubisz zbędne komplikacje, to w LABie też.