Zobacz pełną wersję : Wodospad Eschera
woytec60
18-02-2011, 08:32
Kurczę, jak on to zrobił?
ZsZzH0a7dwc
Klasyczna figura niemożliwa i całe nagranie pewnie opiera się na jakimś tricku, optycznym złudzeniu przy filmowaniu...ale jak?
Widzę tylko, że cienie mi nie pasują ale nie mogę dojść sedna.
sedno leży w postprocesie;)
Zwróć uwagę jak koło 1:15 ginie lewy róg platformy i nie jest to cień. Moim zdaniem wygenerowane na komputerze i tyle, ale efekt fajny.
velaskez
18-02-2011, 18:52
Perpetum mobile;)
woytec60
18-02-2011, 19:58
sedno leży w postprocesie;)
Zwróć uwagę jak koło 1:15 ginie lewy róg platformy i nie jest to cień. Moim zdaniem wygenerowane na komputerze i tyle, ale efekt fajny.
Chyba macie rację.
Przyglądałem się wielokrotnie i innego wytłumaczenia nie widzę.
Chyba macie rację.
Przyglądałem się wielokrotnie i innego wytłumaczenia nie widzę.
Eeee tam, zagięli czasoprzestrzeń i tyle.....
Rafał_Sz
18-02-2011, 22:57
Sama platforma to render.
to gdzie sie woda leje leży na podłodze i jak koles wlewa wode to ona płynie po podłodze, widac to jak byk :) zwlaszcza jak koleś sie przemieszcza i rzuca cień na całą konstrukcje :) to widac wtedy ktora czesc kostrukcji jest postawiona do pionu (bo na niej robi sie cien bo ją zasłania) a która lezy na podłodze (na niej sie cien nie robi) i tyle... złudzenie... odpowiednia perspektywa :)
Moze to cos wyjasni;)
3HjxF3rKvF4
A ma moze ktos fotke modelu fontanny Herona z Aleksandrii, ktora znajduje sie w centrum Kopernika?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.