PDA

Zobacz pełną wersję : Wodospad Eschera



woytec60
18-02-2011, 08:32
Kurczę, jak on to zrobił?

ZsZzH0a7dwc

Klasyczna figura niemożliwa i całe nagranie pewnie opiera się na jakimś tricku, optycznym złudzeniu przy filmowaniu...ale jak?
Widzę tylko, że cienie mi nie pasują ale nie mogę dojść sedna.

statler
18-02-2011, 12:34
sedno leży w postprocesie;)

eXtreme
18-02-2011, 14:46
Zwróć uwagę jak koło 1:15 ginie lewy róg platformy i nie jest to cień. Moim zdaniem wygenerowane na komputerze i tyle, ale efekt fajny.

velaskez
18-02-2011, 18:52
Perpetum mobile;)

woytec60
18-02-2011, 19:58
sedno leży w postprocesie;)


Zwróć uwagę jak koło 1:15 ginie lewy róg platformy i nie jest to cień. Moim zdaniem wygenerowane na komputerze i tyle, ale efekt fajny.

Chyba macie rację.
Przyglądałem się wielokrotnie i innego wytłumaczenia nie widzę.

Rafcio
18-02-2011, 22:52
Chyba macie rację.
Przyglądałem się wielokrotnie i innego wytłumaczenia nie widzę.

Eeee tam, zagięli czasoprzestrzeń i tyle.....

Rafał_Sz
18-02-2011, 22:57
Sama platforma to render.

lortek
19-02-2011, 13:57
to gdzie sie woda leje leży na podłodze i jak koles wlewa wode to ona płynie po podłodze, widac to jak byk :) zwlaszcza jak koleś sie przemieszcza i rzuca cień na całą konstrukcje :) to widac wtedy ktora czesc kostrukcji jest postawiona do pionu (bo na niej robi sie cien bo ją zasłania) a która lezy na podłodze (na niej sie cien nie robi) i tyle... złudzenie... odpowiednia perspektywa :)

Greg77
19-02-2011, 14:53
Moze to cos wyjasni;)

3HjxF3rKvF4

SzMuD
19-02-2011, 15:22
A ma moze ktos fotke modelu fontanny Herona z Aleksandrii, ktora znajduje sie w centrum Kopernika?