PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka karta do D3100



leaderface
15-02-2011, 22:19
Witam, zastanawiam się nad kupnem karty SanDisk, i rodzi się pytanie,
czy wybrać jakąś z serii ULTRA czy rzucić się na wersje EXTREME?
Co doradzicie? Różnica zapisu pomiędzy ultra a extreme to nominalnie 10mb/s, ma ktoś doświadczenie w serii na tych kartach?
Proszę o pomoc.

Hargin
16-02-2011, 00:56
zależy czego potrzebujesz. Jeśli nie umiesz sprecyzować, to spokojnie wystarczy Ci karta wolniejsza. Różnica w użytkowaniu body będzie niedostrzegalna. Mam obie wersje, ale też jakieś wolniutkie lexmarki i przy wykonywaniu pojedynczych ujęć, nie odczuwam różnicy.

leaderface
16-02-2011, 10:09
1. Pojedyncze ujęcia
2. filmiki i zdjęcia seryjne

A to wszystko w proporcji 7:3 lub 6:4

bbart79
16-02-2011, 16:14
Ja ostatnio kupiłem taką kartę. (http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110597303792)

Różnica między nią a SanDisk Ultra 15MB/s jest następująca:

Tryb zdjęć seryjnych, takie same ustawienia, obiekt statyczny, światło stałe, jpeg:

SanDisk - 23 zdjęcia do spowolnienia
Integral - 74 zdjęcia do spowolnienia

Przy robieniu normalnych zdjęć nie ma różnicy co do szybkości kart.