PDA

Zobacz pełną wersję : Armageddon ??



franz55
14-02-2011, 13:32
klik (http://www.tvn24.pl/0,1692655,0,1,ogromna-asteroida-zagraza-ziemi,wiadomosc.html)

No i co o tym myślicie ??
Realne - czy kolejna bajka prasowa.

Osobiście sądzę, że jest to możliwe - w końcu kiedyś musi się coś takiego wydarzyć.

jacek.gold
14-02-2011, 13:41
osobiscie mam to teraz głęboko

Rafał_Sz
14-02-2011, 13:42
Kurde, najgorsze, że wtedy Bruce Willis nie będzie już w formie. Dzisiaj to by była dla niego pestka, już takie rzeczy robił. :D

stock
14-02-2011, 13:57
czekam do 2029 i pożycze z banku z 5 milionów i mam wszystko gdzies :)

credka
14-02-2011, 14:41
Kurka, ten 13 to faktycznie jakiś pechowy... :D
A co z 2012? Nikt już się nie daje nabrać? Temat jakoś ucichł totalnie...

ptero
14-02-2011, 14:59
ktoś na tej asteroidzie zarobi, nietrudno się domyśleć kto....

mpwt
14-02-2011, 15:02
Co chwile takie rewelacje można przeczytać. Rosja w tym przodują... prasa fachowa praktycznie milczy w tym temacie. A tej informacji nie ma nawet na głównej stronie NASA... za dwa dni już wszyscy o tym zapomną. A jak coś ma uderzyć to... uderzy.

Wygrzebane z archiwum z 2009 r.: http://www.nasa.gov/home/hqnews/2009/oct/HQ_09-232_Apophis_Update.html

A tu trochę więcej: http://neo.jpl.nasa.gov/apophis/

I dla lubiących się stresować - Near-Earth Objects: http://neo.jpl.nasa.gov/index.html

Tomek Konopka
14-02-2011, 15:16
mpwt, uff uspokoiłeś mnie ;)

mpwt
14-02-2011, 15:20
Jednym z pomysłów na zmianę toru lotu Apophisa jest wysłanie w kosmos bezzałogowej maszyny, która - zderzając się z asteroidą - odepchnęłaby ją w innym kierunku.

Akurat w tym zderzaniu amerykanie są nieźli uwzględniając ilość niepowodzeń na Marsie ;)


yjiGH9QNiU0

prz3mo
14-02-2011, 15:26
W 2036 to ja już będę po spłacie kredytu mieszkaniowego na 30 lat.. nie może uderzyć wcześniej? ;)

A mówiąc "powazniej"... tyle lat nie uderzyło... to już nie uderzy.. :)

mpwt
14-02-2011, 15:32
Jak już pisałem komuś ;)

Ziemia ma 4,5 mld lat (tak mniej więcej). Dinozaury (najprawdopodobniej) wyginęły 65 mln lat temu od uderzenia meteorytu (który spadł w okolicach półwyspu Jukatan). Tak więc biorąc pod uwagę wiek Ziemi, całkiem niedawno spadło małe coś ;)

A z bardziej współczesnych spraw: http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_tunguska

I lista kraterów na Ziemi: http://pl.wikipedia.org/wiki/Krater_uderzeniowy#Lista_krater.C3.B3w_uderzeniowy ch_na_Ziemi

rafulec
14-02-2011, 15:40
w tym czasie zaplanuje sobie urlop :)

stock
14-02-2011, 15:44
Jak już pisałem komuś ;)

Ziemia ma 4,5 mld lat (tak mniej więcej). Dinozaury (najprawdopodobniej) wyginęły 65 mln lat temu od uderzenia meteorytu (który spadł w okolicach półwyspu Jukatan). Tak więc biorąc pod uwagę wiek Ziemi, całkiem niedawno spadło małe coś ;)

A z bardziej współczesnych spraw: http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_tunguska

I lista kraterów na Ziemi: http://pl.wikipedia.org/wiki/Krater_uderzeniowy#Lista_krater.C3.B3w_uderzeniowy ch_na_Ziemi

4.8mld - ale biorac pod uwagę wiek geologiczny to detal. A dlaczego dinozaury najprawdopodobniej ? Zgadza się - 65 mln lat temu (kreda) i nie od uderzenia meteorytu co od konsekwencji jakie owo uderzenie spowodowało :)

mpwt
14-02-2011, 15:46
Teraz to się czepiasz ;)

Co do wieku planety to napisałem mniej więcej. A czy 4,8 mld lat?

Nie pamiętam gdzie, ale czytałem że naukowcy ostatnio sami do końca nie są tego pewni.

A najprawdopodobniej, bo to jednak hipoteza (nie że wymarły a że od skutków uderzenia meteorytu).

stock
14-02-2011, 15:48
precyzuje jedynie pewne fakty, bo być może jest na forum młodziez która tego nie wiedziała - i potem powie ze od uderzenia skały o średnicy 11km umarły wszystkie dinozaury :)

mpwt
14-02-2011, 15:52
To poproszę źródło dot. wieku Ziemi :)

kemot
14-02-2011, 15:57
Wtym roku pierwszy koniec świata bodajże w sierpniu, a drugi w listopadzie :)

credka
14-02-2011, 16:02
a trzeci w wigilię :P

Władca Pixeli
14-02-2011, 16:11
i kolejny w czasie Euro 2012 :mrgreen:

stock
14-02-2011, 17:02
To poproszę źródło dot. wieku Ziemi :)

5 lat studiów geologicznych - co profesor to inny wiek w zależności od przyjętej metody badań :)

sinner
14-02-2011, 18:44
metoda datowania węglem doktora Gellera :)

stock
14-02-2011, 18:54
tym bardziej, ze niektórzy profesorowie juz sami byli w wieku co najmniej węgla brunatnego :)

Tomeqp
14-02-2011, 19:09
Mpwt, święte słowa, właśnie chciałem napisać to samo co Ty, ale widzę już nawet podlinkowałeś NEO. ;)
Nie ma się co denerwować, prawdopodobieństwo wystąpienia jakiejkolwiek katastrofy na tak dużą skalę w najbliższym czasie jest znikome. Warto monitorować ryzyko, ale nie ma powodu do stresu. Obecnie jakiś "2011 AG5" i "2007 VK184" ma większe prawdopodobieństwo uderzenia w Ziemię niż Apophis, a ciągle mówimy o ryzyku rzędu 0,0...%. Naprawdę TVN24 nie jest najlepszym źródłem informacji ze świata nauki. :p

swider
14-02-2011, 19:29
i kolejny w czasie Euro 2012 :mrgreen:
Spotkanie polskich i angielskich kibiców. :D

eskimos
14-02-2011, 20:31
Wtym roku pierwszy koniec świata bodajże w sierpniu, a drugi w listopadzie :)


a trzeci w wigilię :P

Koniec swiata to ja mam co miesiac jak rachunki przychodza :mrgreen:

Calme
14-02-2011, 20:58
tym bardziej, ze niektórzy profesorowie juz sami byli w wieku co najmniej węgla brunatnego :)
Dawno się tak nie uśmiałem :mrgreen:

puchbeary
14-02-2011, 22:21
Myślę, że gdyby sprawdził się najczarniejszy scenariusz to nie zdążylibyśmy się bardzo zmartwić - czasu by brakło :P
fMrzHheSiv4

a dla tych wszystkich którzy mają dystans do takich rewelacji coś na wesoło.

vqxFlSNBEQw