PDA

Zobacz pełną wersję : F1 - sezon 2011



adolfik9501
14-09-2010, 12:34
Panie i panowie, ponieważ nastąpił mały galimatias w temacie sportów moto. postanowiłem nie co ogarnąć istotę rzeczy. Tu proszę się wypowiadać zgodnie z tematem, czyli F1 w 2011. i tylko to. Co się tyczy aktualnej kondycji Roberta Kubicy, będziemy dyskutować w innym wątku.
pozdr
szymony
----------------

Kalendarz na 2011 r.

01 - 13.03 - GP Bahrainu (Sakhir)
02 - 27.03 - GP Australii (Albert Park)
03 - 10.04 - GP Malezjii (Sepang)
04 - 17.04 - GP Chin (Shanghai)
05 - 08.05 - GP Turcji (Istambul Park)
06 - 22.05 - GP Hiszpanii (Catalunya)
07 - 29.05 - GP Monaco (Monte Carlo) - tor uliczny
08 - 12.06 - GP Kanady (Gilles Villeneuve)
09 - 26.06 - GP Europy (Valencia) - tor uliczny
10 - 10.07 - GP Wielkiej Brytanii (Silverstone)
11 - 24.07 - GP Niemiec (Nurburgring)
12 - 31.07 - GP Węgier (Hungaroring)
13 - 28.08 - GP Belgii (Spa-Francorchamps)
14 - 11.09 - GP Włoch (Monza)
15 - 25.09 - GP Singapuru (Marina Bay) - tor uliczny
16 - 09.10 - GP Japonii (Suzuka)
17 - 16.10 - GP Korei Płd (Yeongam)
18 - 30.10 - GP Indii (Jaypee) - tor w budowie
19 - 13.11 - GP Abu Zabi (Yas Marina)
20 - 27.11 - GP Brazylii (Interlagos)

EDIT: Zapomniałem:

Wysłano z domu. Południowo wschodnia część pokoju.

adolfik9501
11-11-2010, 10:41
Stało się - będziemy mieli rosyjski zespół w F1: Marussia Virgin Racing. Marussia Motors wykupiła większość udziałów w Virgin Racing.

nem
06-12-2010, 10:59
http://sport.onet.pl/f1/sprzeciw-ferrari-i-mercedesa-szykuja-sie-zmiany,1,4016927,wiadomosc.html

Ja bym poszedł dalej. Silniki elektryczne i możliwość dwukrotnego doładowania meleks... bolidów podczas wyścigu. W ten sposób kierowcy będą mogli co kilka okrążeń odpocząć przy kawie i pączku.

F1 i rzędowa 1.6... no LOL po prostu.

JacKill
06-12-2010, 12:42
Przecież już było rzędowe 1.5 i to była jedna z najciekawszych epok w historii F1. Moc ta sama, więc o co chodzi?

nem
06-12-2010, 12:54
600kM, pozostałe 150 ma dodawać KERS. Po prostu wkurza mnie to wszędobylskie pseudoekologiczne ględzenie o emisji CO2.

plastus
06-12-2010, 23:21
600kM, pozostałe 150 ma dodawać KERS. Po prostu wkurza mnie to wszędobylskie pseudoekologiczne ględzenie o emisji CO2.

Ale od 2013 (czyli chyba właśnie od wprowadzenia nowych silników) KERS ma być dostępny dla kierowcy przez 30 sekund okrążenia, czyli praktycznie na większości torów przez cały czas maksymalnego otwarcia przepustnicy. Więc na dobrą sprawę dla Ciebie, jako widza nic się nie zmieni, ale przynajmniej zostaną sponsorzy, którzy będą dawać $ na "ekologię". Inaczej pies z kulawą nogą by na F1 nie popatrzył.

Także nie ma co płakać - turbo wraca :D Niech jeszcze będzie z porządną turbo - dziurą i skrzynią biegów nie na łopatkach a przez drążek - niech się kierowcy wysilą, a co! :D

Danko
08-12-2010, 12:18
Oficjalne: Lotus Renault GP Team
http://f1zone.pl/news/8391/oficjalne_lotus_renault_gp_team.html


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/12/1291800440-1.jpg
źródło (http://cdn.images.autosport.com/editorial/1291800440.jpg)

kisio
08-12-2010, 12:26
Łaaaadny :D

Sendilkelm
08-12-2010, 12:57
Łaaaadny :D

:) mi też się podoba.

McSimus
08-12-2010, 15:58
Zobaczymy jak bedzie jeździł (oczywiście model końcowy) ;)

Robert_P
08-12-2010, 16:13
Wizualnie bajeczka oby jeszcze serducho było jak dzwon :)

ALF
08-12-2010, 19:12
Malunki fajowe :)

ASAHI
08-12-2010, 19:51
No robi wrażenie.. Tez takiego chcę :D

Czornyj
08-12-2010, 20:28
Aż ciary przechodzą - wypisz-wymaluj fura Senny z czasów mojego dzieciństwa, brakuje tylko logo "John Player Special"... To musi być dobry prognostyk :mrgreen:

McSimus
09-12-2010, 00:02
Oby całemu zespołowi zależało tak samo na zwycięstwach jak Robsonowi to będzie dobrze

żółto-czarny
09-12-2010, 13:06
Czarno-złoty... w której z tych barw maluje się przyszłość Robsona?
Zapowiada się spór sądowy pomiędzy nowym i "starym" Lotusem tzn. tym, który wlókł się w ogonie stawki w tym roku. Niby to tylko spór o nazwę, ale obawiam się czy takie zawirowania jakoś nie zakłócą toku przygotowań do 2011 :-?

adolfik9501
07-01-2011, 12:05
Rozpoczęcie sezonu już niedługo, a chłopaki z Ferrari już trenują na symulatorze. Jak widać na poniższym zdjęciu nie określono jeszcze kto jest numerem 1 w zespole:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

:mrgreen:

coroner
07-01-2011, 12:51
Rozpoczęcie sezonu już niedługo, a chłopaki z Ferrari już trenują na symulatorze. Jak widać na poniższym zdjęciu nie określono jeszcze kto jest numerem 1 w zespole:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

:mrgreen:

coś mi to przypomina :D:D
"Fernando is faster then you. Do you copy??"

:mrgreen:

marki
28-01-2011, 15:27
No i mamy pierwszy bolid zaprezentowany. klik (http://www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php?id=20144)

Co sądzicie?

akustyk
28-01-2011, 15:34
wyglad jak wyglad. mam osobiscie nadzieje, ze bedzie gorszy od poprzedniego ;)

adolfik9501
28-01-2011, 16:54
Sądzimy, że do pierwszego wyścigu sporo się zmieni. Sami Włosi mówią, że to "zamaskowany" F150 ;)

marki
31-01-2011, 16:12
Oficjalnie Lotus Renault GP:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/01/renault_r31_06-1.jpg
źródło (http://www.f1wm.pl/galeria/albums/prezentacje_od_2010/renault_r31/renault_r31_06.jpg)
zdjęcie: f1wm.pl

Team Lotus też fajnie się prezentuje w zielonych barwach.

McSimus
31-01-2011, 17:08
pożiwiom, uwidim ;)

Celeborn
31-01-2011, 18:56
Czarno złoty bolid będzie najładniejszy w stawce.

Czornyj
31-01-2011, 19:27
Aż bym se z nostalgii zapalił John Player Specialka, to były całkiem niezłe fajki...

ASAHI
31-01-2011, 19:57
Poczekajmy na to jak ten ładny bolid będzie pomykał na torach :-)

plastus
31-01-2011, 21:03
Na razie trwa szukanie wydechu - ponoć z tyłu go nie ma :P

mirtius
01-02-2011, 02:58
Tutaj pewna teoria (eng.)
http://hopkinsonf1.wordpress.com/2011/01/31/renaults-exhaust-blown-front-diffuser/

JacKill
01-02-2011, 12:54
Wydech znaleziono:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/renaultexhaust-1.jpg
źródło (http://i22.photobucket.com/albums/b335/l337x3r1cx/renaultexhaust.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s3.amazonaws.com/twitpic/photos/large/234167330.jpg?AWSAccessKeyId=0ZRYP5X5F6FSMBCCSE82&Expires=1296558569&Signature=2Yk3zKjgsEWHgTt%2FYsOcMFSFKI8%3D)

siona
01-02-2011, 14:39
ciekawe jak to się sprawdzi na gorących torach, gdzie i tak był zawsze problem z tmp no i permanentnie powiększane wloty chłodnicy ?

adolfik9501
01-02-2011, 17:24
Testy live (http://www.f1-direct.fr/live-essais-prives.php).

McSimus
02-02-2011, 22:39
kurcze, nie mogło by być to w innym poludzkim języku ;)
a co do wydechu to nie będzie chłopakom za głośno przy takim jego ulokowaniu?

szymony
10-02-2011, 15:37
Się powtórzę by nie było nieporozumień
Panie i panowie, ponieważ nastąpił mały galimatias w temacie sportów moto. postanowiłem nie co ogarnąć istotę rzeczy. Tu proszę się wypowiadać zgodnie z tematem, czyli F1 w 2011. i tylko to. Co się tyczy aktualnej kondycji Roberta Kubicy jest tu: http://www.forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=171959
Reszta z dotychczasowych wypowiedzi motorowych tu: http://www.forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=116875

szymony
10-02-2011, 16:57
Trwają testy F1 w Jerez. Nasze wspaniałe media, które jeszcze niedawno były "ekspertami" w dziedzinie i rozbierały na czynniki pierwsze skodzinę porównując z bolidem. Teraz jakoś się nie kwapią z relacją na żywo, ba z jakąkolwiek relacją.

szymony
10-02-2011, 17:15
Ach Ci Jankesi
http://www.tvn24.pl/0,1692273,0,1,pozwali-zanbspf150,wiadomosc.html

velaskez
10-02-2011, 17:40
Ach Ci Jankesi
http://www.tvn24.pl/0,1692273,0,1,pozwali-zanbspf150,wiadomosc.html

I will sue you, to zdanie którego uczą ich w przedszkolu. Nie ma się co dziwić.

Czornyj
10-02-2011, 17:43
Mz. ten pozew to tylko działanie PR-owe, dzięki temu prasa będzie teraz trąbić o Fordzie.

ASAHI
10-02-2011, 17:53
Dokładnie, to tylko po to by zrobić sobie prawie darmową reklamę.

marekm
10-02-2011, 18:45
F150 jest z całą pewnością zarejestrowanym przez Forda znakiem towarowym. Dlaczego mieliby nie pozwać ?

Edit

Długo to nie trwało. Ferrari zmieniło nazwę bolidu na F150th Italia.

freefly
10-02-2011, 19:59
I tak Ford F 150 wygrał.:-)
8RNbbDRdvBw

kaktus
11-02-2011, 23:45
Testy pelna para i taka cisza? RBR i McLaren dmuchane dyfuzory, Renault wydech skierowany na boczne sekcje co dolozy ogolnie powietrza wokol dyfuzora (to samo, co McLaren probuje osiagnac podnaszac boczne sekcje). Ferrari wyglada konserwatywnie, ale cos pewnie maja w zanadrzu - o Mercesie nic nie sluchac, ale dzis Schumi wykrecal najlepsze czasy (choc kto ich tam wie, co testowali)... rozumiem, aspekty techniczne - no ale zeby nikt nie wspomnial o calej masie bolidow (wszystkie) wyposazonych w zyczenia dla Roberta w jezyku polskim? :)

Kilka fot:
znaleziono wydech McLarena: http://i.imgur.com/IMBZG.jpg
Renault testuje opony: http://www.f1zone.pl/uploads/fck/image/deflection_m_day2.jpg
McLaren sprawdza temperature dyfuzora (no i pewnie przebieg powietrza): http://img3.auto-motor-und-sport.de/Jerez-Formel-1-Test-2011-Donnerstag-f830x554-F4F4F2-C-b6b54817-452490.jpg

szymony
12-02-2011, 16:49
Testy pelna para i taka cisza?
Nie ma Roberta i zainteresowanie padło, szkoda. Niezbyt lubiany przez rodaków NH całkiem, całkiem nieźle sobie poczyna.

PeterWolf
12-02-2011, 18:55
Niezbyt lubiany przez rodaków NH całkiem, całkiem nieźle sobie poczyna.
A może nie poczyna a jedynie udowadnia to, co dla wielu jest jasne: umiejętności czołówki kierowców są tak bliskie siebie, że i tak w głównej mierze wynik zależy od bolidu. Gdyby nim jechał dziś ktoś inny z czołowej 10 też pewnie byłby pierwszy.

szymony
12-02-2011, 19:54
A może nie poczyna a jedynie udowadnia to, co dla wielu jest jasne: umiejętności czołówki kierowców są tak bliskie siebie, że i tak w głównej mierze wynik zależy od bolidu. Gdyby nim jechał dziś ktoś inny z czołowej 10 też pewnie byłby pierwszy.
Różnie można to interpretować. Np. rakieta z Wyborga jeszcze się nie nadaje na numero uno. Lub renia posiada konkurencyjny wózek (tym bardziej szkoda że Robert sobie nim nie jeździ).

Jacek Wrzesińsk
12-02-2011, 20:37
Nie ma Roberta i zainteresowanie padło, szkoda. Niezbyt lubiany przez rodaków NH całkiem, całkiem nieźle sobie poczyna. A ja trzymam kciuki za NH , rakietę z Wyborga pominę milczeniem:D

adolfik9501
18-02-2011, 11:09
Relacja tekstowa z testów na żywo po polskiemu: http://www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php?id=20483

Misiek87
18-02-2011, 12:37
Troche mi sie nie podobalo to, ze Robert powiedzial, ze wolalby Luzziego. To taki jakby strach, ze Heidfeld na stale zagrzeje w zespole!
Robert niech spokojnie wraca do zdrowia, najwzniejsze wsparcie zespolu i rodziny. Fakt, ze wroci do bolidu powinien go dodatkowo uskrzydlic i zmotywowac. Do rajdow niech tez wroci - skoro Emilio Morenatti z proteza zasuwa po Egipcie i robi zdjecia, to kierowanie rajdowka po takim wypadku to wcale nie jest idiotyczny pomysl...

mpwt
18-02-2011, 12:40
Troche mi sie nie podobalo to, ze Robert powiedzial, ze wolalby Luzziego.

Wrzuć cytat, w którym Kubica tak powiedział.

kepih
18-02-2011, 12:53
Sezon może nam się zacząć trochę póżniej:
http://f1.wp.pl/kat,1775,title,Ecclestone-GP-Bahrajnu-moze-byc-odwolane,wid,13145244,wiadomosc.html

adolfik9501
19-02-2011, 10:32
Kolejna dzień testów i kolejna relacja:
http://www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php?id=20505 (http://www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php?id=20505)

Sendilkelm
19-02-2011, 12:36
Kolejna dzień testów i kolejna relacja:
http://www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php?id=20505 (http://www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php?id=20505)

Dzięki, wczoraj w pracy cały czas miałem otwartą :)
Ktoś wie dokładnie dlaczego Pietrow i Heidfield mieli wczoraj takie złe czasy? W relacji za wiele nie było, a z tego co wiem to przejechali chyba tylko kilka kółek. Portale typu onet podają tylko, że byli najgorsi (blablalba).

marki
19-02-2011, 12:37
Wczoraj mieli problemy z KERSem, niestety...

marki
19-02-2011, 18:11
Wywiad z Witalijem: http://www.f1wm.pl/artykuly/?real_id=386

Niestety nie był za bardzo wylewny...

adolfik9501
19-02-2011, 18:12
Wywiad z Witalijem: http://www.f1wm.pl/artykuly/?real_id=386

Niestety nie był za bardzo wylewny...

Rok z RK miał jednak pewien wpływ na niego ;)

adolfik9501
18-03-2011, 11:49
Witam.

Skoro mamy zajęte wszystkie miejsca w bolidach można już zapodać garść informacji.

Lista kierowców:

Jak wiemy niestety nie dane nam będzie zobaczyć Roberta Kubicy w tym sezonie, a kto wie czy w ogóle... Choć jak wszyscy mam nadzieję, że na Monzę już wróci ;) Za naszego rodzynka będzie jeździł Quick Nick. Co jak co, ale najlepszy możliwy wybór w tej ciężkiej sytuacji.

Red Bull Racing
1. Sebastian Vettel (GER) - Red Bull - Infiniti (rebrandowany Renault)
2. Mark Webber (AUS) - Red Bull - Infiniti

Vodafone McLaren Mercedes
3. Lewis Hamilton (GBR) - McLaren - Mercedes
4. Jenson Button (GBR) - McLaren - Mercedes

Scuderia Ferrari Marlboro
5. Fernando Alonso (ESP) - Ferrari
6. Felipe Massa (BRA) - Ferrari

Mercedes GP Petronas F1
7. Michael Schumacher (GER) - Mercedes
8. Nico Rosberg (GER) - Mercedes

Lotus Renault GP
9. Nick Heidfield (GER) - Renault (sponsorem tytularnym jest Lotus więc będzie Lotus Renault ;) )
10. Witalij Pietrow (RUS) - Renault

AT&T Williams
11. Rubens Barrichello (BRA) - Williams - Cosworth
12. Pastor Maldonado [R] (WEN) - Williams - Cosworth

Force India F1 Team
14. Adrian Sutil (GER) - Force India - Mercedes
15. Paul di Resta [R] (GBR) - Force India - Mercedes

Sauber F1 Team
16. Kamui Kobayashi (JAP) - Sauber - Ferrari
17. Sergio Perez [R] (MEX) - Sauber - Ferrari

Scuderia Toro Rosso
18. Sebastien Buemi (SUI) - Toro Rosso - Ferrari
19. Jaime Alguersuari (ESP) - Toro Rosso - Ferrari

Team Lotus
20. Jarno Trulli (ITA) - Lotus - Renault
21. Heikki Kovalainen (FIN) - Lotus - Renault

HRT F1 Team
22. Narain Karthikeyan (IND) - HRT - Cosworth
23. Vitantonio Liuzzi (ITA) - HRT- Cosworth

Marussia Virgin Racing
24. Timo Glock (GER) - Virgin - Cosworth
25. Jerome d'Ambrosio [R] (BEL) - Virgon - Cosworth

Oznaczenie [R] po nazwisku oznacza debiutanta (międzynarodowe oznaczenie Rookie).

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zmiany zaszły również w kalendarzu w związku z zadymami w Bahrainie.

01 GP Australii (Albert Park) 25 - 27 Marca
02 GP Malezji (Sepang) 08 - 10 Kwietnia
03 GP Chin (Shanghai) 15 - 17 Kwietnia, wymaga dodatkowego zatwierdzenia/dopuszczenia;
04 GP Turcji (Istanbul) 06 - 08 Maj
05 GP Hiszpanii (Catalunya) 20 - 22 Maj
06 GP Monaco (Monte Carlo) 26 - 29 Maj
07 GP Canady (Gilles Villeneuve) 10 - 12 Czerwiec
08 GP Europy (Valencja) 24 - 26 Czerwiec
09 GP Wielkiej Brytanii (Silverstone) 08 - 10 Lipiec
10 GP Niemiec (Nürburgring) 22 - 24 Lipiec
11 GP Węgier (Hungaroring) 29 - 31 Lipiec
12 GP Belgii (Spa-Francorchamps) 26 - 28 Sierpień
13 GP Włoch (Monza) 09 - 11 Wrzesień
14 GP Singapuru (Singapore) 23 - 25 Wrzesień
15 GP Japonii (Suzuka) 07 - 09 Październik
16 GP Korei Płd. (Yeongam) 14 - 16 Październik
17 GP Indii (Jaypee) 28 - 30 Październik, w budowie, wymaga zatwierdzenia/dopuszczenia;
18 GP Abu Dhabi (Yas Marina Circuit) 11 - 13 Listopad
19 GP Brazylii (Interlagos) 25 - 27 Listopad

Kalendarz jak widać może się zmienić, jak również nie wiadomo czy gdzieś nie wcisną, jeśli w ogóle, GP Bahrainu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sporo zmian zaszło w regulaminie. Podam parę linków by każdy mógł się zapoznać.

Zmiany w przepisach F1 na 2011 r. cz. 1 (http://www.f1wm.pl/artykuly/index.php?real_id=376)

Zmiany w przepisach F1 na 2011 r. cz. 2 (http://www.f1wm.pl/artykuly/index.php?real_id=377)

W związku z wprowadzeniem durnego ruchomego tylnego skrzydła:

FIA ustaliła zasady dotyczące regulacji skrzydła na 3 pierwsze GP (http://www.f1wm.pl/php/news_id-20847.html)

Co się tycz opon w tym roku, jeśli nic się nie zmieniło, będzie sweetaśnie i kolorowo, gdyż zmieniać się mają barwy napisu "Pirelli P Zero" na bocznej ściance opony:

Super miękka - czerwony;
Miękka - biały;
Średnia - niebieski;
Twarda - żółty;

Przejściówki - czerwony;
Deszczowe - zółty;

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zanim doczekamy do pierwszego wyścigu, proponuję przypomnieć sobie sezon 2010.

Polecam kanał na YT: MrFormulaoneOnboard2 (http://www.youtube.com/user/MrFormulaoneOnboard2)


Ciekawe jaka będzie frekwencja w wątkach wyścigowych w tym roku w związku z brakiem RK ;)

Spinner
18-03-2011, 12:50
Ja tam kbicowałem jeszcze Sennie więc czy jest Kubek czy go nie ma (zaj... szkoda) to i tak bedę oglądał... ;-) Australia o której naszego czasu bedzie w TV?

adolfik9501
18-03-2011, 12:56
Australia o której naszego czasu bedzie w TV?

Kwalifikacje 7:00, wyścig 8:00 Za kilka dni założę odpowiedni wątek.

Articool
18-03-2011, 13:01
GP Australi

W przeliczeniu na nasz czas:

Practice 1 Fri 02:30
Practice 2 Fri 06:30
Practice 3 Sat 04:00
Qualifying Sat 07:00
Race Sun 08:00

ekonet
18-03-2011, 13:40
Nie ma Roberta i zainteresowanie padło
Tego nie rozumiem. Ja interesuję się F1, odkąd zacząłem odróżniać wyścigówki od Syrenki, w czasach szkolnych wycinałem ze "Świata Młodych" specjalne artykuły na ten temat.
I będę oglądał niezależnie od tego, czy Robert będzie jeździł, czy nie.

ocean
18-03-2011, 17:43
Podobno Robert za 3 tygodnie będzie mógł zacząć chodzić. Jak sobie narzuci takie tempo to się nie zdziwię, jak za 3 - 4 miesiące będzie już w bolidzie siedział. Również oglądam F1 od wielu sezonów, kibicowałem Mansellowi, Bergerowi, Sennie, zawsze jakiś kierowca zaskarbiał sobie moją sympatię. Teraz nie ma Roberta to kibicuję mimo wszystko Pietrowowi. Żal mi się chłopa zrobiło, wszyscy na nim psy wieszali. Ma potencjał i jest niewiarygodnie spokojny. Czasem się nawet zastanawiam co bierze, pali melisę czy co ? :-?.

marekm
18-03-2011, 18:29
Podobno Robert za 3 tygodnie będzie mógł zacząć chodzić. Jak sobie narzuci takie tempo to się nie zdziwię, jak za 3 - 4 miesiące będzie już w bolidzie siedział. Również oglądam F1 od wielu sezonów, kibicowałem Mansellowi, Bergerowi, Sennie, zawsze jakiś kierowca zaskarbiał sobie moją sympatię. Teraz nie ma Roberta to kibicuję mimo wszystko Pietrowowi. Żal mi się chłopa zrobiło, wszyscy na nim psy wieszali. Ma potencjał i jest niewiarygodnie spokojny. Czasem się nawet zastanawiam co bierze, pali melisę czy co ? :-?.
Kubica, moim zdaniem, nie odegra już większej roli w F1, natomiast o Pietrowa możesz być spokojny. Jego pozycję gwarantują sponsorzy ze wschodu. Nie ma Pietrowa, nie ma pieniędzy. :smile:

ekonet
18-03-2011, 18:40
Kubica, moim zdaniem, nie odegra już większej roli w F1
Mam wrażenie (i mam nadzieję), że tak nie będzie. Czas pokaże.

ocean
18-03-2011, 19:03
Kubica, moim zdaniem, nie odegra już większej roli w F1
W tym sezonie może tak, ale pokaże swoją klasę w następnych. Myślę że pod koniec sezonu dostanie szansę aby się zaprezentować w bolidzie LR. Ma już tak wyrobioną markę że tak czy siak będzie w kręgu zainteresowań jak nie obecnego zespołu to innych dobrych teamów. I nie sądzę że LR tak łatwo się go pozbędzie. Zresztą cieszy się szacunkiem i uznaniem całego padoku F1 i paradoksalnie jego wypadek może przyciągnąć do niego i jego ekipy jeszcze więcej sponsorów. Jest wokół niego duży szum - jest szum - jest reklama.

adolfik9501
18-03-2011, 21:24
Małe sprostowanie odnośnie kolorów na oponach. Oficjalnie będą takie:

Opony deszczowe - pomarańczowy
Przejściówki - niebieski
Super-miękkie - czerwony
Miękkie - żółty
Średnie - biały
Twarde – srebrny

(źródło (http://f1.autoklub.pl/news/kolorowe-opony,35023))

żółto-czarny
18-03-2011, 21:51
To nie będzie już tych słynnych zielonych paseczków, o których opowiadał A. Borowczyk? ;)
Marekm ja też mam pewne obawy, ale mój pesymizm nie jest jednoznaczny jak Twój :) W kontekście powrotu Robka do LR lepsza wydaje mi się dominacja Pietrowa. Gdyby było inaczej, tzn. jeśli doświadczenie Hajtfelda przełoży się na wyniki w czołówce, a sponsorzy będą nadal mocno stali za WP - może być kłopot.

marekm
18-03-2011, 22:16
W kwestii przyszłej roli Kubicy w F1 nie jestem pesymistą, a jedynie realistą. Pomijając stan jego zdrowia, wątpię aby jakikolwiek team z czołówki, zaproponował Kubicy lukratywny kontrakt, po tym jak on udowodnił wszystkim, że zdobycie tytułu mistrza świata F1 nie jest dla niego priorytetem.

Duszek
18-03-2011, 22:21
Spoko Panowie - Heidfeld nie będzie sięliczył w żadnym wyścigu a Robert wróci jesienią i zrobi sobie rozgrzewkę przed przyszłym sezonem - a i w tym dla LR zapunktuje :)

Marcin Jakubowski
19-03-2011, 08:59
W kwestii przyszłej roli Kubicy w F1 nie jestem pesymistą, a jedynie realistą. Pomijając stan jego zdrowia, wątpię aby jakikolwiek team z czołówki, zaproponował Kubicy lukratywny kontrakt, po tym jak on udowodnił wszystkim, że zdobycie tytułu mistrza świata F1 nie jest dla niego priorytetem.

myślę, żę właśnie całą swoją karierą pokazał coś zupełnie przeciwego

velaskez
19-03-2011, 09:34
Nie myślmy o Kubicy, bo on się na razie nie liczy.
Kurcze, nie mogę się doczekać pierwszego wyścigu.