Zobacz pełną wersję : Udźwig statywu.
Gamegirl
03-02-2011, 11:24
mam pytanie.Szukam statywu. Wiem już co chcę, ale zwątpiłam. To ma być statyw 3 segmentowy,w miarę lekki i z udźwigiem dla d90 z podpiętym szkłem. Zwykle 18-105 .Albo 90mm.Czasem z lampą. Znalazłam sobie Benro A-300 EX (jeden ma głowicę BH1 drugi BH0 i nie wiem czym te głowice się różnią), ale chodzi mi o udźwig. Benro A-300 (waga 1100 gr) ma udźwig 4 kg, ale jest krótki 60 cm po złożeniu . Benro A-500 EX (waga 1700gr) ma udźwig 6 kg, ale to 67 cm po złożeniu. Nie ukrywam,że w tym wypadku wolę jednak krótszy:wink: i lżejszy, ale...mówią ,że udźwig jest b.ważny. Czy dla mnie ten udźwig ma znaczenie czy mam brać ten lżejszy i krótszy, bo różnica 1kg nie ma znaczenia ??. Dodam,że nie planuję żadnych wielkich tele. Często robię kadry pionowe i na starym statywie potrafiło mi się zluzować szybkozłoączka od ciężaru (aparat zjeżdża w dół)..Będę wdzięczna za pomoc, bo do sklepu się dodzwonić nie mogą i jakoś nie ufam sprzedawcom..
Nie wiem, czy Tobie to podpasuje, ja osobiście używam Manfrotto 190XPROB z D90 i jestem bardzo zadowolony, stabilność możliwości i waga do stabilności jak dla mnie w sam raz. Tu porównanie dwóch Manfrotto: LINK (http://www.swiatobrazu.pl/manfrotto-190xprob-i-055xprob-test-statywow-20638.html)
de Fresz
03-02-2011, 14:03
Tylko w tym porównaniu rąbneli się w wadze, Manfrottka 190 waży 1,8 kg. A co do oryginalnego pytania – tu jest pewien problem, bo de facto większości ludzi w zupełności wystarczyłyby statywy o nośności 2-3 kg. Ino praktyka pozakuje, że te o wyższej nośności są stabilniejsze – bardziej odporne na drgania, podmuchy wiatru itp. Ale to musi chcieć się nosić. Najlepiej jednak wybrać się do sklepu i samemu przekonać się jak wygląda dla nas praktyczny stosunek masy do stabilności. I jeśli w sklepie coś się wydaje znośnie ciężkie, to warto spróbować sobie wyobrazić, jak to będzie po paru godzinach spaceru (jeśli dotyczy).
Gamegirl
03-02-2011, 14:15
Manfrotto 190XPROB z D90 i jestem bardzo zadowolony, stabilność możliwości i waga do stabilności jak dla mnie w sam raz.
Dzięki bardzo, ale cenowo nie wpada mi w widełki do 500 zł... Że nie wspomnę o głowicy.. Dlatego chciałam Benro - bo podobno "całkiem dobrze udają MF" ,a są tańsze..
Gamegirl
03-02-2011, 14:18
Tylko w tym porównaniu rąbneli się w wadze, Manfrottka 190 waży 1,8 kg. A co do oryginalnego pytania – tu jest pewien problem, bo de facto większości ludzi w zupełności wystarczyłyby statywy o nośności 2-3 kg. Ino praktyka pozakuje, że te o wyższej nośności są stabilniejsze – bardziej odporne na drgania, podmuchy wiatru itp. Ale to musi chcieć się nosić. Najlepiej jednak wybrać się do sklepu i samemu przekonać się jak wygląda dla nas praktyczny stosunek masy do stabilności. I jeśli w sklepie coś się wydaje znośnie ciężkie, to warto spróbować sobie wyobrazić, jak to będzie po paru godzinach spaceru (jeśli dotyczy).
Heh...no dlatego,że poczytałam o tymi owym..poprosiłam o radę. Bo zgłupiałam totalnie...że niby wystarczy," ale co jak kupisz tele, ale co jak zawieje? " A nosić ...Noszę i tak dużo..Bo pusty plecak waży 2,10 kg (Naneu),że o sprzęcie nie wspomnę.. I tak się potem człowiek męczy z wątpliwościami... Ale bardzo dziękuję :)
W tej chwili starczy Tobie ten mniejszy statyw z pasującą do niego głowicą BH0. Zawsze możesz go potem sprzedać i kupić większy, jeśli rozbudujesz sprzęt o obiektywy wykraczające poza możliwości (skromne, powiedzmy) tego statywu. A co do zjeżdżania aparatu - przy takiej jakości głowicy normalnym jest "pływanie" kulki (ale nie luzowanie szybkozłączki) i problemy z utrzymaniem kadru.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.