mam pytanie.Szukam statywu. Wiem już co chcę, ale zwątpiłam. To ma być statyw 3 segmentowy,w miarę lekki i z udźwigiem dla d90 z podpiętym szkłem. Zwykle 18-105 .Albo 90mm.Czasem z lampą. Znalazłam sobie Benro A-300 EX (jeden ma głowicę BH1 drugi BH0 i nie wiem czym te głowice się różnią), ale chodzi mi o udźwig. Benro A-300 (waga 1100 gr) ma udźwig 4 kg, ale jest krótki 60 cm po złożeniu . Benro A-500 EX (waga 1700gr) ma udźwig 6 kg, ale to 67 cm po złożeniu. Nie ukrywam,że w tym wypadku wolę jednak krótszy i lżejszy, ale...mówią ,że udźwig jest b.ważny. Czy dla mnie ten udźwig ma znaczenie czy mam brać ten lżejszy i krótszy, bo różnica 1kg nie ma znaczenia ??. Dodam,że nie planuję żadnych wielkich tele. Często robię kadry pionowe i na starym statywie potrafiło mi się zluzować szybkozłoączka od ciężaru (aparat zjeżdża w dół)..Będę wdzięczna za pomoc, bo do sklepu się dodzwonić nie mogą i jakoś nie ufam sprzedawcom..