PDA

Zobacz pełną wersję : D90 D5000 nowe oprogramowanie



rdcom
27-01-2011, 20:37
Czy ktoś aktualizował oprogramowanie w D90 lub D5000

http://nikonimglib.com/dcdata/#os-windows

tot1977
27-01-2011, 21:11
Czy ktoś aktualizował oprogramowanie w D90 lub D5000

http://nikonimglib.com/dcdata/#os-windows

No to teraz dałeś czadu. W poniedziałek będę miał swojego D90 po kalibracji AF. Ciekawy jestem czy ograniczyli się tylko do zmiany softu aktualizując w ten sposób działanie puszki ze szklarnia ;) hihiih.

zvierzak
27-01-2011, 21:14
Czy ktoś aktualizował oprogramowanie w D90 lub D5000

http://nikonimglib.com/dcdata/#os-windows

kawałek czasu temu różnic ja nie widzę

rdcom
27-01-2011, 21:16
może przybliżysz jak należy przeprowadzić tą aktualizacje?

tot1977
27-01-2011, 21:20
może przybliżysz jak należy przeprowadzić tą aktualizacje?

http://nikonimglib.com/dcdata/manual/En/lensprofile_win_en_ABF.html procedura od A do Z

panoramix
27-01-2011, 22:34
Aktualizacja dotyczy poziomu "L", co jest skrótem od Lenses. Chodzi o bazę do obsługiwanych obiektywów. Ta akurat dostarcza informacji o kontroli poziomu dystorsji, a więc wady optycznej układu, znanej pod hasłem beczka / poduszka. Niczego więcej nie należy się spodziewać po tej aktualizacji, a już na pewno nie ma w niej poprawki sprawności układu AF, o której zapewne Wam się marzy :D

rdcom
28-01-2011, 07:27
Niczego więcej nie należy się spodziewać po tej aktualizacji, a już na pewno nie ma w niej poprawki sprawności układu AF, o której zapewne Wam się marzy :D

co tego nie mam żadnych uwag

Rascal
28-01-2011, 07:34
Nowy firmware do D90 to jakis zart z userow tego aparatu.

rdcom
28-01-2011, 07:37
Nowy firmware do D90 to jakis zart z userow tego aparatu.

?

Tommii
30-01-2011, 00:57
Ale D90 nie ma możliwości korygowania dystorsji podczas robienia zdjęć.

Seeker
30-01-2011, 03:17
"Ale D90 nie ma możliwości korygowania dystorsji podczas robienia zdjęć."

A co to ma do rzeczy...?

Koryguje sie po wykonaniu ujecia, w menu retuszu - "korekta zniekształceń".

Tommii
31-01-2011, 00:21
Taką korektę w procesie postprodukcji można zrobić w prawie każdym programie do obróbki zdjęć.
D5000 przynajmniej robi to automatycznie podczas robienia zdjęcia i wtedy aktualizacja oprogramowania jest uzasadniona.
Nie mam teraz puszki pod ręką więc się spytam. Czy w D90 w menu retuszu można zrobić automatyczną korektę dystorsji czy tylko przy użyciu suwaka.

kolatek2
31-01-2011, 22:23
Zrobiłem aktualizację i poza satysfakcją że ją mam różnic nie widzę, gdyby tak nikon coś dodał jakiś wodotrysk np korekcję FF BF to by było fajnie :)

tot1977
31-01-2011, 22:55
Zrobiłem aktualizację i poza satysfakcją że ją mam różnic nie widzę, gdyby tak nikon coś dodał jakiś wodotrysk np korekcję FF BF to by było fajnie :)

Wtedy było by mniejsze parcie na wyższe modele ;) nie ma lekko kolego.
Ale na to jest sposób tylko potrzeba cierpliwości. Najpierw doprowadzasz body do stanu gdzie nie ma samo w sobie BF/FF. Potem już z górki ;). Jak kupisz jakiś obiektyw i coś z nim nie gra (BF/FF) to jego kalibrujesz. Zazwyczaj za darmo ;).
Cierpliwości i bedzie ok ;).

drdln
19-02-2011, 19:42
O ile się nie mylę, jest jakiś upgrade do wersji 1.002 (data dodania na stronce Nikona - 17.02.2011)
http://support.nikonusa.com/app/answers/detail/a_id/17162

rs77
19-02-2011, 20:27
to jest to samo o czym byla mowa wczesniej, dane do kontroli dystorsji ver 1.002 (opublikowane 04.11.2010)

wyglada to na odpowiedz na pytanie zadane akurat teraz ;)

drdln
19-02-2011, 20:31
Być może, nie instalowałem wcześniejszej wersji, więc nie wiem jaki miała numerek.
Ale Nikon Rumors też o tym pisze: http://nikonrumors.com/2011/02/18/distortion-control-data-upgrade-for-d90-and-d5000-releasaed.aspx

rdcom
20-02-2011, 06:28
czy warto to zainstalować w D5000? jaka będzie korzyść? hm no i najważniejsze jak to zrobić

drdln
20-02-2011, 13:44
Czy warto - z tego co kojarzę, to ma to wpływ tylko na edycję zdjęć. W menu retuszu w puszce można automatycznie korygować dystorsję dla podpiętego przy zdjęciu obiektywu.

A jak - tu jest instrukcja: http://nikonimglib.com/dcdata/manual/En/lensprofile_win_en_ABF.html

Goro2001
04-03-2011, 20:15
witam
na moim (nowo zakupionym nikonie d90 luty 2011) pokazuje oprogramowanie
a 1.00,
b1.00
L1.002.
muszę coś aktualizować?

pytam bo:
powiem szczerze że do tej pory używałem Olymusa e520,
tam podłączałem aparat, obiektyw z body i pokazywał się mi komunikat /ukazała się nowsza wersja oprogramowania - zainstalować?/ było to super w Nikonie widzę że jest to trochę bardziej skomplikowane.

RoboCop
04-03-2011, 21:46
witam
na moim (nowo zakupionym nikonie d90 luty 2011) pokazuje oprogramowanie
a 1.00,
b1.00
L1.002.
muszę coś aktualizować?


U mnie pokazuje tak samo, aparat kupiony nowy w styczniu 2011...

kamoreks
04-03-2011, 21:53
Nie musisz aktualizować, masz już najnowszą, nowszych pewnie nie będzie. Ponieważ A zawsze jest 1.00, B 1.00 a to L 1.02 to zaktualizowanie.

JURAS12
04-03-2011, 23:29
Nie mogę zaktualizować oprogramowania D90 (L1.000),karta sformatowana w aparacie folder Nikon skopiowany wraz z zawartością
( * NKLD01002.BIN: Distortion control lens data
* Legal: A folder containing the license agreement.)
- wykonałem poniższe punkty;z wyjątkiem pkt.4:

1 Włóż kartę pamięci zawierającą dane obiektyw do aparatu.

2 Włącz aparat.

3 Naciśnij przycisk MENU, aby wyświetlić menu. Wybierz opcję Wersja oprogramowania w menu ustawień, aby wyświetlić informację o wersji oprogramowania.

4 Zaznacz opcję Aktualizacja wersji i naciśnij element sterowania w prawo.

Nie mogę podświetlić L 1.000,natomiast j.w. pkt 4 nie mogę zaznaczyć , bo takowy nie występuje na wyświetlaczu.Co jest grane,może ktoś doradzi?

rs77
05-03-2011, 01:01
tylko plik *.bin jest potrzebny, wrzuc go do katalogu glownego na karcie (bez podkatalogu Nikon)

z instrukcji:


Important
Be sure to copy the lens data to the root directory of the memory card. The camera will not recognize the new data if it is placed in a folder under the root directory.

JURAS12
05-03-2011, 11:21
rs77 Dziękuję , teraz jest OK.

pawel1967
05-03-2011, 11:38
Ja kupiłem aparat jako drugi po D300s i mam niezaktualizowane . Jednak aktualizacja w d300s jest łatwiejsza a w Pentaxach które miałem to juz bajka . Zrezygnuje jednak skoro to tak mało daje

pawel1967
05-03-2011, 11:39
Ciekawe jednak kupiłem z datą z marca 2011 i nie mam nowego softu

devgru
05-03-2011, 13:49
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=163751

W tym temacie tez było trochę o tej aktualizacji napisane ;)

RoboCop
05-03-2011, 17:46
Ciekawe jednak kupiłem z datą z marca 2011 i nie mam nowego softu

Mój D90 kupiony był w Niemczech w połowie stycznia 2011.

Dzięki za info w sprawie softu.