PDA

Zobacz pełną wersję : D7000 i szum ...



amidar
21-01-2011, 10:53
Witam.

Niedawno kupiłem nikona D7000, dobre opinie na necie i w testach (www.dpreview.com i fotopolis.pl). Testuję go dopiero chwilę. ale na większości zdjęć widzę dość nieprzyjemne szumy praktycznie jest to niezależne od ISO. W wyższych jest ich więcej , ale już przy ISO 100 czy 200 jest ono paskudne. Zdjęcia z założenia robię w rawach. Może zabrzmi to jak herezja ale mój stary Nikon D70 mniej szumiał w niskich ISO.

Pierwsze pytanie czy jest to regułą na tej puszcze ?
Drugie pytanie to jakim programem pozbyć się tych szumów. Możecie coś polecić ?

I jeszcze jedno:
W opcjach są opcje usuwania szumu, jak ma się to do formatu RAW ?

Marcin Borkowski
21-01-2011, 10:59
możesz wstawić takie zdjęcie na iso 100 lub 200 które twoim zdaniem jest paskudnie zaszumione?

darkmajin
21-01-2011, 11:11
Pierwsze pytanie czy jest to regułą na tej puszcze ?
Drugie pytanie to jakim programem pozbyć się tych szumów. Możecie coś polecić ?


I jeszcze jedno:
W opcjach są opcje usuwania szumu, jak ma się to do formatu RAW ?

1.
Noise Ninja
Neat Image

2.
nijak - jeszcze nie zauważyłeś że raw jest bardziej zaszumiony od jpg z odszumianiem ,słabo oglądasz swoje zdjęcia


za kolegą wstaw zdjęcie..

fafniak
21-01-2011, 11:15
Lecę po popcorn i cole ;)












(stawiam na jakąś idiotyczną przeglądarkę, która po swojemu "poprawia" RAW-y)

barto28
21-01-2011, 11:31
Amidar kiedy beda te zdjecia? :D ciekawi mnie to ze na ISO 100 masz mocne szumy.

darko
21-01-2011, 11:38
Też jestem ciekaw tych szumów na iso100, pokaż zdjęcia, najlepiej w pełnej rozdzielczości

Ktoś wspominal o popcornie, dobry pomysł

darkmajin
21-01-2011, 11:41
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.mywebpower.com/graphics/media/michael-jackson/michael-jackson-thriller-eating-popcorn-animated.gif)

Marcin Borkowski
21-01-2011, 11:48
padłem :d

darko
21-01-2011, 11:54
To popcorn już jest :mrgreen:, jeszcze zdjęcia zostały

amidar
21-01-2011, 11:55
Zdjęcia wystawię wieczorem.

barto28
21-01-2011, 11:57
No nic , w takim razie musimy czekac do wieczora :)
Oby tego popcornu starczylo ;)

ThomasVoland
21-01-2011, 12:03
Do wieczora to tu co najmniej 5 stron będzie zapisane.

darko
21-01-2011, 12:04
Do wieczora to tu co najmniej 5 stron będzie zapisane.
i jeszcze popcorn wyjedzą

mpwt
21-01-2011, 12:07
To teraz proszę was abyście wstrzymali się z wypowiedziami w tym wątku, póki nie pojawią się zdjęcia. Dziękuję.

tot1977
21-01-2011, 12:10
Lecę po popcorn i cole ;)
(stawiam na jakąś idiotyczną przeglądarkę, która po swojemu "poprawia" RAW-y)

Kolego dokładnie oglądnij zdjęcia pod różnymi przeglądarkami. Fafniak może mieć 100% rację. Ja osobiście ostatnio walczyłem z firefoxem. Zmieniał mi kontrast w pokazywanych zdjęciach na www. Dopiero plugin Color management sprawe załatwił. Ale w 1 momencie można się przestraszyć !.

mpwt
21-01-2011, 12:22
Proszę jeszcze raz. Nie wróżmy z fusów. Wieczorem się wszystkiego dowiemy.

dudimen
22-01-2011, 16:21
...i zdjęć nima:)

Grey
22-01-2011, 19:10
wieczór - można różnie interpretować;) tak samo jak szum:)

fotouśmieszek
22-01-2011, 20:00
najlepsza przegladarka jest przy apple safari.IMO OCZYwiście:-)

fafniak
22-01-2011, 21:56
pisałem o przeglądarce plików graficznych - wszelkie picasy ACDcoś tam itp. wczytują RAWy i wyświetlają je jak chcą