Zobacz pełną wersję : D7000 i szum ...
Witam.
Niedawno kupiłem nikona D7000, dobre opinie na necie i w testach (www.dpreview.com i fotopolis.pl). Testuję go dopiero chwilę. ale na większości zdjęć widzę dość nieprzyjemne szumy praktycznie jest to niezależne od ISO. W wyższych jest ich więcej , ale już przy ISO 100 czy 200 jest ono paskudne. Zdjęcia z założenia robię w rawach. Może zabrzmi to jak herezja ale mój stary Nikon D70 mniej szumiał w niskich ISO.
Pierwsze pytanie czy jest to regułą na tej puszcze ?
Drugie pytanie to jakim programem pozbyć się tych szumów. Możecie coś polecić ?
I jeszcze jedno:
W opcjach są opcje usuwania szumu, jak ma się to do formatu RAW ?
Marcin Borkowski
21-01-2011, 10:59
możesz wstawić takie zdjęcie na iso 100 lub 200 które twoim zdaniem jest paskudnie zaszumione?
darkmajin
21-01-2011, 11:11
Pierwsze pytanie czy jest to regułą na tej puszcze ?
Drugie pytanie to jakim programem pozbyć się tych szumów. Możecie coś polecić ?
I jeszcze jedno:
W opcjach są opcje usuwania szumu, jak ma się to do formatu RAW ?
1.
Noise Ninja
Neat Image
2.
nijak - jeszcze nie zauważyłeś że raw jest bardziej zaszumiony od jpg z odszumianiem ,słabo oglądasz swoje zdjęcia
za kolegą wstaw zdjęcie..
Lecę po popcorn i cole ;)
(stawiam na jakąś idiotyczną przeglądarkę, która po swojemu "poprawia" RAW-y)
Amidar kiedy beda te zdjecia? :D ciekawi mnie to ze na ISO 100 masz mocne szumy.
Też jestem ciekaw tych szumów na iso100, pokaż zdjęcia, najlepiej w pełnej rozdzielczości
Ktoś wspominal o popcornie, dobry pomysł
darkmajin
21-01-2011, 11:41
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.mywebpower.com/graphics/media/michael-jackson/michael-jackson-thriller-eating-popcorn-animated.gif)
Marcin Borkowski
21-01-2011, 11:48
padłem :d
To popcorn już jest :mrgreen:, jeszcze zdjęcia zostały
Zdjęcia wystawię wieczorem.
No nic , w takim razie musimy czekac do wieczora :)
Oby tego popcornu starczylo ;)
ThomasVoland
21-01-2011, 12:03
Do wieczora to tu co najmniej 5 stron będzie zapisane.
Do wieczora to tu co najmniej 5 stron będzie zapisane.
i jeszcze popcorn wyjedzą
To teraz proszę was abyście wstrzymali się z wypowiedziami w tym wątku, póki nie pojawią się zdjęcia. Dziękuję.
Lecę po popcorn i cole ;)
(stawiam na jakąś idiotyczną przeglądarkę, która po swojemu "poprawia" RAW-y)
Kolego dokładnie oglądnij zdjęcia pod różnymi przeglądarkami. Fafniak może mieć 100% rację. Ja osobiście ostatnio walczyłem z firefoxem. Zmieniał mi kontrast w pokazywanych zdjęciach na www. Dopiero plugin Color management sprawe załatwił. Ale w 1 momencie można się przestraszyć !.
Proszę jeszcze raz. Nie wróżmy z fusów. Wieczorem się wszystkiego dowiemy.
wieczór - można różnie interpretować;) tak samo jak szum:)
fotouśmieszek
22-01-2011, 20:00
najlepsza przegladarka jest przy apple safari.IMO OCZYwiście:-)
pisałem o przeglądarce plików graficznych - wszelkie picasy ACDcoś tam itp. wczytują RAWy i wyświetlają je jak chcą
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.