Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie D7000 i szum ...

    Witam.

    Niedawno kupiłem nikona D7000, dobre opinie na necie i w testach (www.dpreview.com i fotopolis.pl). Testuję go dopiero chwilę. ale na większości zdjęć widzę dość nieprzyjemne szumy praktycznie jest to niezależne od ISO. W wyższych jest ich więcej , ale już przy ISO 100 czy 200 jest ono paskudne. Zdjęcia z założenia robię w rawach. Może zabrzmi to jak herezja ale mój stary Nikon D70 mniej szumiał w niskich ISO.

    Pierwsze pytanie czy jest to regułą na tej puszcze ?
    Drugie pytanie to jakim programem pozbyć się tych szumów. Możecie coś polecić ?

    I jeszcze jedno:
    W opcjach są opcje usuwania szumu, jak ma się to do formatu RAW ?
    Nikon D7000, Nikon D70 + Sigma 17-70mm f1:2.8-4.5 + Nikkor 70-300mm, Olympus SP-570UZ

  2. #2

    Domyślnie

    możesz wstawić takie zdjęcie na iso 100 lub 200 które twoim zdaniem jest paskudnie zaszumione?
    x-pro2 + xt-10 | 23 2.0 + 35 1.4 + 50 2.0 <3
    www.ma-foto.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amidar Zobacz posta

    Pierwsze pytanie czy jest to regułą na tej puszcze ?
    Drugie pytanie to jakim programem pozbyć się tych szumów. Możecie coś polecić ?


    I jeszcze jedno:
    W opcjach są opcje usuwania szumu, jak ma się to do formatu RAW ?
    1.
    Noise Ninja
    Neat Image

    2.
    nijak - jeszcze nie zauważyłeś że raw jest bardziej zaszumiony od jpg z odszumianiem ,słabo oglądasz swoje zdjęcia


    za kolegą wstaw zdjęcie..

  4. #4

    Domyślnie

    Lecę po popcorn i cole












    (stawiam na jakąś idiotyczną przeglądarkę, która po swojemu "poprawia" RAW-y)

  5. #5

    Domyślnie

    Amidar kiedy beda te zdjecia? ciekawi mnie to ze na ISO 100 masz mocne szumy.
    FX

  6. #6

    Domyślnie

    Też jestem ciekaw tych szumów na iso100, pokaż zdjęcia, najlepiej w pełnej rozdzielczości

    Ktoś wspominal o popcornie, dobry pomysł
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    padłem :d
    x-pro2 + xt-10 | 23 2.0 + 35 1.4 + 50 2.0 <3
    www.ma-foto.pl

  9. #9

    Domyślnie

    To popcorn już jest , jeszcze zdjęcia zostały
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  10. #10

    Domyślnie

    Zdjęcia wystawię wieczorem.
    Nikon D7000, Nikon D70 + Sigma 17-70mm f1:2.8-4.5 + Nikkor 70-300mm, Olympus SP-570UZ

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •