Witam.
Niedawno kupiłem nikona D7000, dobre opinie na necie i w testach (www.dpreview.com i fotopolis.pl). Testuję go dopiero chwilę. ale na większości zdjęć widzę dość nieprzyjemne szumy praktycznie jest to niezależne od ISO. W wyższych jest ich więcej , ale już przy ISO 100 czy 200 jest ono paskudne. Zdjęcia z założenia robię w rawach. Może zabrzmi to jak herezja ale mój stary Nikon D70 mniej szumiał w niskich ISO.
Pierwsze pytanie czy jest to regułą na tej puszcze ?
Drugie pytanie to jakim programem pozbyć się tych szumów. Możecie coś polecić ?
I jeszcze jedno:
W opcjach są opcje usuwania szumu, jak ma się to do formatu RAW ?
Szukaj



Odpowiedz z cytatem


Skontaktuj się z nami