PDA

Zobacz pełną wersję : Torba na dwa body



TakingMyTime
17-01-2011, 19:13
Witam.
Wiem, ze zapewne temat ten by walkowany 100 razy, ale zapytam ponownie. Potrzebuje torby, ktora pomiesci mi 2 body d700 i d200 oraz troche sloikow: 50,85 i 24-70 i blyskotke.
Prosilbym o pomoc bo kompletnie nie mam pojecia co wybrac...co pomiesci moj sprzet i przedewszystkim co go zabezpieczy.
Z gory dziekuje

Slon
17-01-2011, 19:26
lowepro reporter - w D400 sie nie zmiescisz, ale juz D550 powinna byc ok

Pimps
17-01-2011, 19:50
Tak jak napisałe Slon - Lowepro D550

TakingMyTime
17-01-2011, 21:06
i jest to jeden jedyny mozliwy wybor? Nie ma nic innego godnego uwagi?

mariobor
17-01-2011, 21:13
Ja w Lowepro reporter D300 zmieściłem raz 2 body D700, SB800 i 4 szkła z których największe to było N24-70. Ale to było tylko raz i więcej już chyba tego nie zrobię, bo bałem się że jak otworze torbę to wszystko wyskoczy jak kredki z piórnika :)

Pimps
17-01-2011, 21:16
i jest to jeden jedyny mozliwy wybor? Nie ma nic innego godnego uwagi?

Proponuje ci ją gdyż mam takową i wiem co się w niej mieści.
Jeżeli to ci nie odpowiada to może ktoś inny coś poleci i najlepiej taką z której korzysta lub korzystał bo wtedy to będzie pewne.

Sapphiron
17-01-2011, 21:47
A ja tam proponuję HAMA DEFENDER 180 albo większy. Cena mniejsza niż lowepro ale to pancerniak... Bardzo pojemna i wytrzymała. Używałem i używałbym gdybym nie musiał sprzedać z powodów zdrowotnych (długa historia, której nie jest powodem Hamcia)

rainbowwarrior
17-01-2011, 22:00
Ten sprzęt zmieścisz też w Crumplera Sevenfifty Daily.

Toma
17-01-2011, 22:58
mam zarówno Lowepro Nova 5 jak i Tamrac pro 12

W Novej upcham d700+35/1.8, d700+85/1.4 (oba korpusy pionowo) + 180/2.8 pion, 50/1.4, zenitar 16mm, nikkor 24-70/2.8, 2 lampki w kieszeni przedniej.... (szkła luzem bez osłon)
da się, ale komfortu przy pakowaniu i użytkowaniu nie ma...

Natomiast w Tamracu - układ jest podobny, ale w komorze zmieści się dodatkowo lampa SB-900 i jest dużo swobodniej przy wyjmowaniu - korpusy leżą w poziomie naprzeciw

Odnośnie hamy, miałem model największy 220, ale wielkie to bydle jest i nawet pusta torba jest dość ciężka, czego nie mogę powiedzieć o tamracu..., poza tym system otwierania torby w hamie kompletnie nie przyjął się u mnie

markB
17-01-2011, 23:34
Podpieram Tamraca Pro 12. Mam go od kilku lat, a przedtem jego poprzednika 612. To jest bardzo wygodna torba jesli chodzi o wyjmowanie aparatów, bo siedzą w pozycji poziomej. Cena nie zapiera dechu w piersiach. Do tego ochrona na wysokim poziomie, bo każda rzecz ma swoją przegródkę; nie da się tego powiedzieć o Lowepro Nova 5. W tej ostatniej bez dodatkowych przegródek sprzęt lubi się obijać o siebie. Jedyna wada w przypadku Tamraków to ich stosunkowo mała trwałość. Zdążyłem już starszego Tamraca popruć (po 9-ciu latach używania), a w innym (Pro 8) złamałem klamrę od pokrywy.
Dobra była też, już nieprodukowana, Tenba 675, a z nowych produktów Lowepro Magnum 400 AW (http://www.lowepro.com.pl/Products/Shoulder_Bags/superior/Magnum_400_AW.aspx), ale ta ostatnia jest ze dwa razy droższa od Tamraca.

TakingMyTime
18-01-2011, 10:05
Dziekuje wszystkim za pomoc. Teraz pozostalo mi juz tylko wybrac jeden z powyzszych modeli. Dzieki

Szprychu
18-01-2011, 12:37
Mam stealth reporter 550, czasem doznaje mieszanych uczuć, ale ogólnie jest nawet fajną torbą ;).
Jak dobrze pokombinujesz zmieści D700+grip; D700; N24-70; S70-200; Z16; N50; N85; SB800 i bardzo luźno drugą błyskotkę, netbook też się zmieści ;). Myślę, że którą kolwiek z nich wybierzesz, będziesz zadowolony ;).

TakingMyTime
19-01-2011, 22:07
Z wszystkich przedstawionych modeli zdecydowalem sie na hama defender 220. Znalazlem w calkiem przyzwoitej cenie...
Dzieki za wszystkie sugestie

szymek2327
22-01-2011, 19:23
Ja mam Kata WS604, 2 body z gripami wejda i kilka szkiel ale rozkreconych. Torba bardzo trwala. Ew cos wiekszego to WS606 albo SB907.

Franeq
22-01-2011, 20:52
ja mam
Lowepro Nova 200 aw

mieści się w niej
d700x2
16,14-24,35,50,55,85 i sb800 + gary ping pong, myslę że większa mija się z celem.

BorysR
25-01-2011, 22:48
Mam obecnie lowepro 550. Ciezko jest. D3s, D700, 14-24, 24-70, 70-200, zenitar 16 2.8, 60 2.8 micro, 2 sb900 zaladowac zaladowalem ale pracowac z tym srednio.

avatarr
25-01-2011, 23:44
hame 220 sprzedasz "szybciej niż ja kupisz"- ja tak miałem i kupiłem potem tamraca

Mariusz888
27-01-2011, 19:23
Ja mam i polecam Lowepro Classified 200AW - mój opis powinieneś znaleźć gdzieś na forum bo chyba dwóm osobom kiedyś opisywałem, ze względu na ich zainteresowanie tym modelem :)

malachowskim
07-02-2012, 19:06
podczepię się tutaj...
tak bardziej myślę o ślubach, obecnie mam plecak benro b200 mieszczę w nim dwa body, główne i awaryjne, do tego dwa dodatkowe szkła i jedno na głównym body, całość dopełnia lampa. docelowo myślę tylko o dwóch szkłach i dwóch body. Czy znajdę jakąś dobrą torbę aby pomieścić cały mój bajzel i mieć szybki dostęp do niej? czy może lepiej już zainwestować w pas biodrowy i dwie sensowne sakwy, a plecak zawsze mieć do transportu sprzętu i do trzymania awaryjnego body....

Paweł Krystek
07-02-2012, 22:39
Potwierdzam. Mam i używam Lowepro Stealth Reporter 550, w którą najczęściej pakuję: D700, D200, 24-70mm, Micro 105 f2.8G, S15 Fish, 14-24, 2xSB900, SU-800, oraz drobiazgi typu kabel syncho do lampy, gruszka, filtry. W tych zapakowaniu robi się ciasno i ciężko, czasami zostawiam część gratów (np. lampę lub obie, czy też drugie body). Reasumując zapakujesz spokojnie swoje graty. W użytkowaniu i tak jedno body ze szkłem jest na szyi i wtedy spokojnie można pracować w torbą na ramieniu.

marcz
08-02-2012, 09:09
Ja używam właśnie Lowepro Magnum 400AW - w przypadkach kiedy nie trzeba za dużo nosić torby jest bardzo OK - sztywna, właściwie pancerna, ale jednak spora i jak ją całą zapakuję to b. ciężka.
Mam też Lowepro Stealth Reporter D400AW i to jej używam w większości przypadków. Można do niej władować na upartego 2 body, czasem mi się to zdarza, ale najczęściej siedzi tam jednak jedno body, kilka szkieł i lampa lub dwie. Rewelacyjna sprawa w Lowepro to sloty do sakw po bokach - praktycznie zawsze do D400AW dopinam 2 małe sakwy na stałki albo jedną większą sakwę na lighsphere'a, wyzwalacze, czy drugie body właśnie.
Inna sprawa - D700 z gripem i N24-70 siedzi w D400AW w ten sposób, że nieco wybrzusza górną pokrywę torby. Ogólnie cała torba jest stosunkowo miękka, więc nie stanowi to specjalnego problemu, ale warto wspomnieć. Tam gdzie potrzebuję lepszej ochrony sprzętu albo spakowania większej ilości zabawek, zabieram jednak Magnum :)

Wracając do tematu - ja bym wybierał między Lowepro D550AW, D650AW i dużymi Tamrac'ami. Kiedyś miałem Tamrac'a Sytem 6 (albo coś takiego) i byłem bardzo zadowolony z tej torby.

Mariusz888
08-02-2012, 12:20
Lowepro Classified 200AW - nawet zapakowana jest wygodna :)

burton
08-02-2012, 13:10
Lowepro Classified 200AW - nawet zapakowana jest wygodna :)
Lub 250AW. Poza tym jak na taką wielką "krowę" jest dyskretna.

Badol
08-02-2012, 13:55
Tamrac Pro 12. BARDZO fajna torba i zapewne tańsza od Lowpro.

Mariusz888
08-02-2012, 15:49
Lub 250AW. Poza tym jak na taką wielką "krowę" jest dyskretna.
Dokładnie - ale 200 wymieniłem bo mam i używam niemniej 250 różni się bardzo nieznacznie - generalnie to większą kieszenią na lapka :)

burton
08-02-2012, 17:52
Dokładnie - ale 200 wymieniłem bo mam i używam niemniej 250 różni się bardzo nieznacznie - generalnie to większą kieszenią na lapka :)
Też używam 200 ale 250 podałem jako ciut inną alternatywę :) Co prawda na co dzień nie latam z tym modelem ale jak na wielką torbę na dwa body to jest ciekawa. Mi bardzo odpowiada specyficzny dostęp do komory głównej.

dawid503
13-02-2012, 01:56
Witam, Panowie mam pytanie bo nie spotkałem się z zestawieniem jakie mam ja odnośnie torby Tamrac Pro 12.
Czy wejdzie do niej zestaw: d700+grip d300 8mm, 17-50, 35, 50, 70-200 Tamron (o niego chodzi mi najbardziej czy on się zmieści tam) oraz 3 lampki błyskowe, plus pierdoły itp.

avatarr
13-02-2012, 16:03
z lampkami może być problem jeśli chodzi o upakowanie w głównej komorze ale po bokach na pewno się zmieszczą.
w głównej komorze zmieści sie 2 body z gripami oraz 5-6 szkieł oraz 1 lampa błyskowa. Mozna jeszcze coś wsadzić pod body(troszke miejsca tam jest na cuś ;-)
oprócz głównej nawy torby są kieszonki na rzep po bokach oraz dwie z przodu na zamek i klamrę tam można wszystko upakować tzn jakieś gadżety Oprócz tego są jeszcze dwie kieszenie przezroczyste na zamek pod główna klapą komory torby(wewnętrzna jej strona). chyba nic nie namieszałem ;-) generalnie torba bardzo pojemna i zgrabna niesamowicie

dawid503
13-02-2012, 16:18
bo wchodzą w grę Lowepro 550 oraz 650 ale nie wiem czy z nich wyciąga się fajnie bo są wysoki, i typowo reporterskie. a przynajmniej z tych co widać na zdjęciach Tamrac-a to chyba obsługa jest dużo poręczniejsza.

avatarr
13-02-2012, 16:22
W tamracu bardzo podoba mi się to ze torba nie jest jakaś mega głęboka(za to pojemna i kieszonki oryginalnie porobione na szkła) jest na tyle głęboka żeby się spokojnie zmieścił 80-200 i inne psiaki, Miałem kiedyś najwieksza HAME nie pamiętam już numeru ale to była torba podróżna po łokieć trzeba było sięgać po 35/2 ;-) masakra jakaś

dawid503
13-02-2012, 16:40
wiec przyglądam się pod kątem Tamraca i pewnie go zamówię. dzięki za pomoc avatarr. właśnie o taką torbę mi chodziło nie głęboką, a do tego pojemną no i to nieszczęsne 70-200..

paparazzi89
26-02-2012, 22:34
cześć, zastanawiam się nad LowePro 550 czytam że mieścicie tam mniej więcej co potrzebuję,
chciał bym tam załadować
D700+Grip+24-70
D700+Grup+70-200
35mm, 50mm 1.8
16mm zenitar
3xSB900 (bez futerałów)
zależy mi na tym żeby oba aparaty były z podpiętymi szkłami- wygoda i jakoś nie lubię zmieniać obiektywów na szybko bo mi lecą z rąk :D

marcz
27-02-2012, 01:04
cześć, zastanawiam się nad LowePro 550 czytam że mieścicie tam mniej więcej co potrzebuję,
chciał bym tam załadować
D700+Grip+24-70
D700+Grup+70-200
35mm, 50mm 1.8
16mm zenitar
3xSB900 (bez futerałów)
zależy mi na tym żeby oba aparaty były z podpiętymi szkłami- wygoda i jakoś nie lubię zmieniać obiektywów na szybko bo mi lecą z rąk :D

Szczerze wątpię, raczej bez szans.

paparazzi89
27-02-2012, 08:23
tego sie obawiałem :( to w co to zmieszczę?

WALOD
27-02-2012, 10:03
Cały wymieniony przez Kolegę sprzęt pomieści Hama Defender 220. To bardzo dobre, "pancerne" opakowanie. Jedyną wadą jest -obciążająca kręgosłup -waga takiej torby wraz ze sprzętem . Z tego właśnie powodu służy mi tylko jako magazyn domowy. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad jej sprzedażą. Polecam.

Slon
27-02-2012, 10:52
tego sie obawiałem :( to w co to zmieszczę?

wpakujesz do lowepro reportera d650aw i bedzie jeszcze miejsce na laptopa ;)

Jacek_Z
27-02-2012, 14:50
Hama jest cięzka jak 7 nieszczęść. Patrz na produkty 3 firm. Tamrac, Lowepro i KATA. Na stronach firmowych widać co się do jakiej da włożyć.
Większy problem jest gdy się lubi mieć szkła podpięte do body. A ja tak lubię i to na nieszczęście z 70-200VR. W tym momencie nawet do dużej torby miesci się już niewiele i ... chyba przejdę na plecak, choć wcale nie potrzebuję go w teren.

dawid503
01-03-2012, 12:41
cześć, zastanawiam się nad LowePro 550 czytam że mieścicie tam mniej więcej co potrzebuję,
chciał bym tam załadować
D700+Grip+24-70
D700+Grup+70-200
35mm, 50mm 1.8
16mm zenitar
3xSB900 (bez futerałów)
zależy mi na tym żeby oba aparaty były z podpiętymi szkłami- wygoda i jakoś nie lubię zmieniać obiektywów na szybko bo mi lecą z rąk :D

Kupiłem Tamraca pro 12.
jak pisałem wcześniej, mieszczę w nim d700+grip z 50 1,4 założoną na nim, po przeciwnej stronie d300+ grip z 17-50 tamronem, obok 70-200 2,8 tamron nie podpięty, poza tym w torbie jest 8mm fish, 35, 4 lampy błyskowe gary-fong i szczerze to jeżeli chcesz mieć w tej torbie np na body obiektyw 70-200 to na 2 body nie założysz nic. i jak koledzy pisali wcześniej, plecy odpadają :p a torby szukaj lecz takiej ładowanej od góry.