Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Potrzebna torba na D700



jolan
12-01-2011, 00:03
Witam.
Potrzebna mi jest zgrabna torba żeby pomieściła D700 z N 24-70 + dodatkowo jedno szkło lub lampa. Torbę dużą już mam ale potrzebna mi mniejsza ma szybkie wypady poza miasto żeby nie brać całego zestawu tylko samo body ze szkiełkiem i ewentualnie lampę. Chciał bym żeby nie była za bardzo kanciasta, po prostu musi być poręczna.
Z góry dzięki i pozdrawiam.

Sapphiron
12-01-2011, 00:11
Ja polecam Hama Defender 180. Wypadła mi kiedyś z motoru podczas jazdy (głupia historia) i przetrwał sprzęt bez szwanku.

wosik
12-01-2011, 00:12
znajomy ma 5D i mówi, że jak idzie na miasto tak połazić to zakłada bojówki z milionem kieszeni, bierze w jedną 24-70 bez tulipana a w drugą body i to mu starcza, żadnych toreb

marciing
12-01-2011, 00:43
Ja polecam Hama Defender 180. Wypadła mi kiedyś z motoru podczas jazdy (głupia historia) i przetrwał sprzęt bez szwanku.

mam takową..... ale po dwóch latach użytkowania wygląda już nie najlepiej :( a pasek to porażka. Ale muszę przyznać że jest bardzo praktyczna

Sapphiron
12-01-2011, 01:02
Ja pasek zmieniłem zaraz po wyjściu ze sklepu... No cóż, dwa lata robią swoje. Ja miałem swoją rok niecały, była już w różnych warunkach, od plaży po pokład drakkara.
Jedyne co jest w niej dziwne to dziury w pokrowcach które nijak nie zachodzą dobrze na uchwyty, ale i tak daje radę...

A ten piórniczek na karty jest miodzio wręcz :D

markB
12-01-2011, 02:20
Tamrac Ultra Pro 7 (http://www.migomex.com.pl/akcesoria_foto/page/product/product/785#) lub Pro 8 (http://www.sklepfotograficzny.pl/torby,futeraly/Tamrac/PRO-8-5608/), Tenba Black Label Small (http://www.pstryk.pl/details:9300/tenba+black+label+shoulder+bag+small), Kata exo 7 (http://www.kata-bags.com/productFRM2HS.asp?p_Id=258&Version=Photo) + jeszcze parę innych.

marciing
12-01-2011, 02:34
A ten piórniczek na karty jest miodzio wręcz :D
oj tak genialna rzecz ;) zresztą w standardzie dają jeszcze ściereczkę na rzepie ;) Co jak co ale nie raz mnie to uratowało ;) Zawsze wszystko pod ręką ;)

bastek
12-01-2011, 02:59
Też mam Hame, solidne wykonanie za przystępną cenę

jolan
12-01-2011, 08:37
Panowie, wy mi dajecie duże torby a mi nie o to chodziło, napisałem że trzeba mi małą zgrabną torbę. Taką dużą to mam. Mi chodzi np o tamrac areo 45 lub tamrac areo 50 lub tamrac 5501 explorer 1. Czy one będą dobre na moje wymagania ?? Nie widziałem je na żywo i nie przymierzałem i nie mam okazji żeby je zobaczyć w najbliższym czasie i dlatego pytam może ktoś miał styczność z podobnymi torbami.

bartekk
12-01-2011, 09:22
A może defender 170 colt. Mam taką jest na tyle duża że spokojnie mieści się d80 z gripem i n 18-200 i lampa spokojnie wchodzi ale nie wiem jak się to ma do d700 bo nigdy w rękach nie miałem.

joker333
12-01-2011, 10:56
Ja polecam Hama Defender 180. Wypadła mi kiedyś z motoru podczas jazdy (głupia historia) i przetrwał sprzęt bez szwanku.
właśnie tą planuje
Zmieści 2 body 1-2 lampki i z 3 szkła (zoom i 2 nieduże stałki)?

Reed
12-01-2011, 12:38
A co sadzisz o Tamrac System 6? (http://www.tamrac.com/5606.htm)

fafniak
12-01-2011, 12:54
Że jest stanowczo zbyt duża jak na wymagania autora tematu

Sapphiron
12-01-2011, 13:04
właśnie tą planuje
Zmieści 2 body 1-2 lampki i z 3 szkła (zoom i 2 nieduże stałki)?

Mi mieściło S5+Mbd200, Sb-900, 70-300, 85mm, Puszkę piwa + graty typu ładowarka, komplety baterii itp w przedniej kieszonce.

jendrusz
12-01-2011, 13:53
Czy użytkuje ktoś LOWEPRO Toploadera 65AW z zestawem D700 z gripem i nikkorem 24-70?
Czy wejdzie z odwróconą osłoną?

Hargin
17-01-2011, 21:54
Do takiej ilości sprzętu warto rozważyć Tamrac System 3. Mi wchodzi D90 z gripem, 18-105, 70-300 i 50-tka i cala masa szpargałów. Jak odepnę grip, to lampa znajduje miejsce.

Generalnie przyzwoita torba (system ruchomych przegródek umożliwia wygodne zmiany konfiguracji przenoszonej zawartości bez konieczności przepinania rzepów).

http://www.migomex.com.pl/akcesoria_foto/page/product/product/98#

Twine
19-01-2011, 13:03
A może jakiś "niefotograficznie" wyglądający i dosyć zgrabny messenger Crumplera? Posiadam Muffin Topa 5500 i jest to optymalna wielkość na krótki wypad. Wykonanie bardzo solidne, jedynym mankamentem może być niezbyt satysfakcjonująca ochrona przed deszczem, tzn są zakładki materiału tak ułożone że powinny chronić sprzęt ale jest jakaś szansa że przy jakimś zacinającym deszczu czy śniegu coś może się do wnętrza dostać, osobiście nie sprawdzałem torby w jakichś ekstremalnych warunkach.

marszull
19-01-2011, 14:00
Albo plecaczek typu daypack lub cos w tym stylu tylko mniejszy?

jolan
23-01-2011, 21:59
Dzięki chłopaki ale raczej mi nie pomogliście ale przynajmniej swoje doświadczenia "torbowe" wymieniliście ;-)
Jednak zdecyduję się na Tamrac Aero 50, jest lekka, poręczna i dobrze się trzyma u boku.
Pozdrawia.

Nikonamający_na_7
24-01-2011, 20:59
Witam.
Potrzebna mi jest zgrabna torba żeby pomieściła D700 z N 24-70 + dodatkowo jedno szkło lub lampa. Torbę dużą już mam ale potrzebna mi mniejsza ma szybkie wypady poza miasto żeby nie brać całego zestawu tylko samo body ze szkiełkiem i ewentualnie lampę. Chciał bym żeby nie była za bardzo kanciasta, po prostu musi być poręczna.
Z góry dzięki i pozdrawiam.
To rozważ może jeszcze Lowepro Classified 160 AW. Dokładnie ten zestaw o którym piszesz w niej noszę (wejdzie i dodatkowe szkło i lampa). Zgrabna raportówka, do torby foto niepodobna (to zaleta!), ma ochronę przeciwdeszczową, i klapkę ma zmyłkową dla złodzieja ;-)

kruszyna
07-02-2011, 14:36
Ja gdybym miał polecać to bym nie polecił ale.. może uda ci się namierzyć torbę Domke F-5XZ (http://www.bhphotovideo.com/c/product/592347-REG/Domke_700_53A_F_5XZ_RuggedWear_Shoulder_Bag.html) sam szukam komentarzy polskich użytkowników u nas na forum. Z tego co oglądałem w sieci to jest idealna pod twoje wymagania. Moje zresztą są identyczne więc temat mnie interesuje. Ma ktoś ją na alledrogo ale w kosmicznej cenie ja bym ją przez znajomego z USA ściągał.

tml
11-02-2011, 16:52
F-5X jest nieco płytka na D700. Niby sprzęt wejdzie, ale na ścisk

kruszyna
13-02-2011, 12:29
F-5X jest nieco płytka na D700. Niby sprzęt wejdzie, ale na ścisk

Jest w twoim posiadaniu ta torba? i dokładnie XZ? Lub możesz coś napisać więcej o tej torbie. Kusi mnie ale chciałbym ją z jułesej i nie wiem czy będzie to ok dla 24-70 plus d700 bez gripa po bokach może coś dodatkowo.

tml
14-02-2011, 10:50
Mam F-5XC w wersji Waxwear - to teraz chyba się nazywa F-5XZ. Drugi raz wziąłbym wersję z canvasu, ten cały Waxwear wygląda fajnie, ale jakoś mi nie do końca pasuje. Poza tym wersja X w odróżnieniu od C nie ma dolnej klapy. To trochę ogranicza możliwości konfiguracji przegródek. O tym, że torba jest płytka już pisałem - D700 wejdzie, ale z torby się wtedy robi klocek, a nie messenger. To w końcu jest torba na dalmierz plus parę obiektywów/akcesoriów, a nie na napompowaną lustrzankę :)
Porównaj sobie z tym (http://www.tiffen.com/displayproduct.html?tablename=domke&itemnum=701-02B)

kruszyna
14-02-2011, 14:01
Porównaj sobie z tym (http://www.tiffen.com/displayproduct.html?tablename=domke&itemnum=701-02B)
Dzięki za podpowiedź ale ta chyba już za duża będzie.
Ktoś miał może Lowepro Classified 140 AW? Wejdzie tam d700 24-70?

pinquin
15-02-2011, 15:17
Podłączę się do tematu (mogę? ) :)
Wybaczcie, ale te wszystkie torby... takie brzydkie są :( Co sądzicie o własnoręcznym zmajstrowaniu torby? Kupić rzep, przegródki porobić... Chciałabym cos mieć ładniejszego niż to co widać u nas w sklepach...

(tylko nie zlinczujcie proszę... kobietą jestem i torba musi być ładna!) :D

marcinez
15-02-2011, 16:32
Crumpler ze wzorkami Ci się nie podoba? Kiedyś były toryby pretty bella czy jakoś podobnie się nazywały.

kruszyna
16-02-2011, 10:17
Podłączę się do tematu (mogę? ) :)
Wybaczcie, ale te wszystkie torby... takie brzydkie są :( Co sądzicie o własnoręcznym zmajstrowaniu torby? Kupić rzep, przegródki porobić... Chciałabym cos mieć ładniejszego niż to co widać u nas w sklepach...

(tylko nie zlinczujcie proszę... kobietą jestem i torba musi być ładna!) :D

kurde dałaś mi pomysł, pogadam z osobami które coś tam produkują na własne potrzeby może ktoś coś mi zrobi. Dzięki :D

krokus66
16-02-2011, 11:04
Podłączę się do tematu (mogę? ) :)
Wybaczcie, ale te wszystkie torby... takie brzydkie są :( Co sądzicie o własnoręcznym zmajstrowaniu torby? Kupić rzep, przegródki porobić... Chciałabym cos mieć ładniejszego niż to co widać u nas w sklepach...

(tylko nie zlinczujcie proszę... kobietą jestem i torba musi być ładna!) :D


Zgodzę się z Tobą, że torba musi się podobać.

Mam średnią torbę Loverpo (model ?), ale każda torba zawsze wystaje mocno z boku tułowia. Istnieje groźba uderzenia, szczególnie jak się jest zmęczonym. Wobec powyższego powinna być usztywniona i mieć ścianki zewnętrzne amortyzujące uderzenie. Uważam powyższe za podstawowy atrybut torby foto, mamy tam przecież wielki majątek. Inaczej myśląc możemy kupić taniego szmaciaka, który jedyne co robi to zabezpiecza sprzęt przed wypadnięciem na beton.
Użytkuję wiele lat torby foto i o plecaku foto nie myślę.

krokus66
16-02-2011, 11:23
Podłączę się do tematu (mogę? ) :)
Wybaczcie, ale te wszystkie torby... takie brzydkie są :( Co sądzicie o własnoręcznym zmajstrowaniu torby? Kupić rzep, przegródki porobić... Chciałabym cos mieć ładniejszego niż to co widać u nas w sklepach...

(tylko nie zlinczujcie proszę... kobietą jestem i torba musi być ładna!) :D



Aha, żeby było jasne. Dlaczego Wy kobiety tak często zastrzegacie się, że jesteście kobietami, więc wybaczcie, ale, ... itd. ...

Osobiście uważam, że kobiety często myślą bardziej logicznie i pragmatycznie od mężczyzn, tylko przez mądrość wrodzoną i skromność o tym nie mowią. Uważam ponadto, że wszelkie próby wywyższania się z powodu płci lub innych, wynikają jedynie z kompleksu niższości, poczucia własnego niedowartościowania ... Zauważyłaś na pewno, że tutaj na forum są wszyscy meżczyźni normalni.
Przepraszam za tę wstawkę nie na temat ale czasem trzeba.

pinquin
16-02-2011, 11:35
Crumpler ze wzorkami Ci się nie podoba? Kiedyś były toryby pretty bella czy jakoś podobnie się nazywały.

Zastanawiałam się nad tą: http://www.torbyfoto.pl/torby/crumpler-pretty-bella-5500,936s

Jedyna sensowna z gotowców. Ale nie wiem czy tam się mój sprzęt zmiesci (np. 70-200, lampa i mniejsze szkiełko? żeby upchnąć zapasowe body to nie marzę...)

A tak w ogóle dziękuję za zrozumienie :) Zgodzę się też w 100% że torba musi być PRZEDE WSZYSTKIM praktyczna. Potem ładna.

tomitom
27-05-2011, 23:22
Przyłączam się do pytania. Mam w szafie masę plecaków i krowiastych toreb. Potrzebuję czegoś mniejszego co pomieści D700(bez gripa) + zoom 24-70 lub 2 małe stałki. Jeszcze jedno - lubię w torbie jak aparat siedzi obiektywem do dołu. Co sądzicie o Hama Defender 160 - pomieszczę się z tym?

P.R.P.
28-05-2011, 07:25
Może podlinkuję wam mój stary post ze zdjeciami. Mam Crumplera Pretty Boy 7500. Na miasto zawsze biorę tę torbę a nie inną. A dlaczego to juz tutaj: ;) forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=162253&page=3

joker333
28-05-2011, 09:38
Przyłączam się do pytania. Mam w szafie masę plecaków i krowiastych toreb. Potrzebuję czegoś mniejszego co pomieści D700(bez gripa) + zoom 24-70 lub 2 małe stałki. Jeszcze jedno - lubię w torbie jak aparat siedzi obiektywem do dołu. Co sądzicie o Hama Defender 160 - pomieszczę się z tym?
mam co prawda 180 tam zmieści się w ten sposób sprawdź wymiary tej 160(wysokość) jeśli jest zbliżona to wejdzie

P.R.P.
28-05-2011, 09:51
tak jak już podałem we wcześniejszym linku
Crumpler Pretty Boy 7500
Z tym, że leży bokiem, nie stoi na obiektywie - swoją drogą to ja tak nie lubię nosić.. jakoś opierać cały ciężar na przedniej soczewie. ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh3.ggpht.com/_hMgEP4KxI88/TNZjU2et8JI/AAAAAAAALDk/MDloRJ3EEKU/P1040537.JPG)

A! Oczywiście teraz jest d700 a nie d300s, ale rozmiar niemal identyczny więc.. ;)

karmel
28-05-2011, 09:54
Podłączę się do tematu (mogę? ) :)
Wybaczcie, ale te wszystkie torby... takie brzydkie są :( Co sądzicie o własnoręcznym zmajstrowaniu torby? Kupić rzep, przegródki porobić... Chciałabym cos mieć ładniejszego niż to co widać u nas w sklepach...

(tylko nie zlinczujcie proszę... kobietą jestem i torba musi być ładna!) :D

Ja jestem jak najbardziej za :-) Sam uszyłem insert http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=145376 bo nie mogłem znaleźć odpowiedniej dla siebie torby foto. Dla mnie priorytetem była mobilność i nierzucanie się w oczy, ale przecież można uszyć sobie torbę czy insert dokładnie pod swoje potrzeby.

Endriu129
28-05-2011, 12:55
Ostatnio oglądałem w sklepie torby Vanguard z serii Up-rise. Są świetnie wykonane, nie za bardzo rzucające się w oczy. Coś jakby torba na laptopa. Mają fajny patent ze zmianą grubości(objętości) torby za pomocą rozpinananego zamka błyskawicznego w razie potrzeby poszerzenia. Można wtedy włożyć do torby laptopa.
Np. ten model lub dwa inne z tej serii odpowiednio większe; http://sklepfotograficzny.pl/torby,futeraly/vanguard/UP-Rise-28/

Zolty
28-05-2011, 17:51
Kupiłem trochę w ciemno (mea culpa) Crumplera Delhi 620 - spora, wydawała się nawet bardzo spora. No i... wkładka na sprzęt jest minimalnie za niska na D700+24-70 i na 70-200 postawione na sztorc. W stosunku do zewnętrznych wymiarów torby nieiwele wchodzi do niej sprzętu.