PDA

Zobacz pełną wersję : Co wybrać



drMarco
28-12-2010, 21:51
Witam. Mam pytanie. Stałem się Gwiazdkowym użytkownikiem statywu Giottos MT9242 który sprezentowała mi małżonka.
http://fotozakupy.pl/oferta/produkt,10174s
Poszperałem w necie i zastanawiam się czy 3kg udźwigu wystarczą do D90 z 70-200 i okresowo lampą błyskową.
Statyw posiada głowicę kulową. W sklepie znalazłem coś takiego MF 190XPROB+804RC2 za niewielką dopłatą (250zł).
http://www.fotoforma.pl/manfrotto-190x-prob-+-804rc4-o_l_2366.html
MF ma wysuw kolumny w poziomie. Chciałem Giottos 9350
http://fotozakupy.pl/statyw/giottos-mt-9350,10230s
ale nie mogą zciągnąć do sklepu. Pomóżcie co zrobić wymieniać czy zostawić. Statyw potrzebny do przyrody, krajobrazów i portretów. Giottos daje w zestawie torbę, pasek na ramię i zestaw kluczy dokręcających.
Proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam.
Użytkowanie zapewne dożywotnie :P

drMarco
29-12-2010, 00:04
Nikt nic? Buu...

markB
29-12-2010, 16:53
Ale chudziaka małżonka tobie sprezentowała, pewno nisko ocenia twoje muskuły.
A mniej żartem - zdecydowanie wymień na ten ostatni Giotto (9350). Udżwig tego pierwszego cieniasa to tylko 3 kg położone na statywie, a nie puszka + teleobiektyw. Tutaj ważną rolę odgrywa też przenoszenie drgań. Statyw o nośności 5 kg będzie zdecydowanie bardziej stabilny pod tym ostatnim zestawem. Do tego Giotto 9350 ma fajną uchylną kolumnę (podobną do tych co stosowane są w Gitzo Explorerach, tylko centralną, dobre do makro) i jest wyższy + stabilniejszy od tego małego Manfrotto. Trochę poduś sklep, żeby tego Giotto jednak zaciągnęli.

drMarco
29-12-2010, 18:18
Kurcze no właśnie ten 9350 mi się marzy ale nie mogą zassać do sklepu. Na razie zostawię to co mam chyba bo o frotce się naczytałem dużo negatywów.

bragjure
29-12-2010, 18:59
"Oszczędny" statyw do sprzętu za ok 10 tys zł ( ciut zawyżam ale celowo bo jak dojdzie lampa ... ) to tak jak przysłowiowe "ruskie opony do mercedesa" :-)...A pozatym statyw to raczej zakup na duuuuuużo dłużej niż body...Tak uważam...ale może się mylę

Semati
29-12-2010, 19:02
"Oszczędny" statyw do sprzętu za ok 10 tys zł ( ciut zawyżam ale celowo bo jak dojdzie lampa ... ) to tak jak przysłowiowe "ruskie opony do mercedesa" :-)...A pozatym statyw to raczej zakup na duuuuuużo dłużej niż body...Tak uważam...ale może się mylę

I nie mylisz się......niestety