Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Co wybrać

  1. #1

    Domyślnie Co wybrać

    Witam. Mam pytanie. Stałem się Gwiazdkowym użytkownikiem statywu Giottos MT9242 który sprezentowała mi małżonka.
    http://fotozakupy.pl/oferta/produkt,10174s
    Poszperałem w necie i zastanawiam się czy 3kg udźwigu wystarczą do D90 z 70-200 i okresowo lampą błyskową.
    Statyw posiada głowicę kulową. W sklepie znalazłem coś takiego MF 190XPROB+804RC2 za niewielką dopłatą (250zł).
    http://www.fotoforma.pl/manfrotto-19...-o_l_2366.html
    MF ma wysuw kolumny w poziomie. Chciałem Giottos 9350
    http://fotozakupy.pl/statyw/giottos-mt-9350,10230s
    ale nie mogą zciągnąć do sklepu. Pomóżcie co zrobić wymieniać czy zostawić. Statyw potrzebny do przyrody, krajobrazów i portretów. Giottos daje w zestawie torbę, pasek na ramię i zestaw kluczy dokręcających.
    Proszę o podpowiedź.
    Pozdrawiam.
    Użytkowanie zapewne dożywotnie :P
    D90+18-105 ED VR + N35 1.8 + N SB900

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt nic? Buu...
    D90+18-105 ED VR + N35 1.8 + N SB900

  3. #3

    Domyślnie

    Ale chudziaka małżonka tobie sprezentowała, pewno nisko ocenia twoje muskuły.
    A mniej żartem - zdecydowanie wymień na ten ostatni Giotto (9350). Udżwig tego pierwszego cieniasa to tylko 3 kg położone na statywie, a nie puszka + teleobiektyw. Tutaj ważną rolę odgrywa też przenoszenie drgań. Statyw o nośności 5 kg będzie zdecydowanie bardziej stabilny pod tym ostatnim zestawem. Do tego Giotto 9350 ma fajną uchylną kolumnę (podobną do tych co stosowane są w Gitzo Explorerach, tylko centralną, dobre do makro) i jest wyższy + stabilniejszy od tego małego Manfrotto. Trochę poduś sklep, żeby tego Giotto jednak zaciągnęli.

  4. #4

    Domyślnie

    Kurcze no właśnie ten 9350 mi się marzy ale nie mogą zassać do sklepu. Na razie zostawię to co mam chyba bo o frotce się naczytałem dużo negatywów.
    D90+18-105 ED VR + N35 1.8 + N SB900

  5. #5

    Domyślnie

    "Oszczędny" statyw do sprzętu za ok 10 tys zł ( ciut zawyżam ale celowo bo jak dojdzie lampa ... ) to tak jak przysłowiowe "ruskie opony do mercedesa" ...A pozatym statyw to raczej zakup na duuuuuużo dłużej niż body...Tak uważam...ale może się mylę
    D850, F70, N 20-35/2.8, N 105/2.8, N 85/1.8, N 50/1.4, N 35/2, N 28-70/2.8, N 80-200/2.8, N 24-120/4, SB900, SB600, Manfrotto 055CB + 141RC

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bragjure Zobacz posta
    "Oszczędny" statyw do sprzętu za ok 10 tys zł ( ciut zawyżam ale celowo bo jak dojdzie lampa ... ) to tak jak przysłowiowe "ruskie opony do mercedesa" ...A pozatym statyw to raczej zakup na duuuuuużo dłużej niż body...Tak uważam...ale może się mylę
    I nie mylisz się......niestety
    Mężczyźni rozwijają się do 5 roku życia, a później TYLKO rosną..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •