PDA

Zobacz pełną wersję : D300s bufor



grzehuu
26-12-2010, 23:29
Mam pytanie odnośnie bufora dla zdjęć seryjnych dla nikosia d300s

na wyświetlaczu i w wizjerze pokazuje mi bufor r06

podczas gdy szwagier - z niewiele starszym egzemplarzem, kupionym rok wcześniej niż ja, ma r09 - czyli pojemność bufora ma większa...;/

taki bufor pokazuje mi na każdym rodzaju, jakości i wielkości zdjęcia rav, jpg, raw+jpg, L S czy M i i na takich samych kartach pamięci

wszystko w trybie CH ( dla trybu CL i S pokazuje tyle samo)

i teraz moje pytanie
1. Czy to można gdzieś ustawić/zmienić?? ani w instrukcji ani w menu body tego nie znalazłem
2. Od czego zależy wielkość bufora?? wydawało mi się ze od rodzaju i wielkości zdjęcia... ;/

i skąd te rozbieżności... ;(

M2SC
27-12-2010, 00:08
Ten problem wydaje sie bardzo dziwny - jakbys bufor miał mniejszy oO - raczej grzebanie w ustawieniach nic nie da a co do samego bufora to ja w d300 mam zawsze r12 niezależnie od jakosci foty ( pamietam że d90 zmieniał w zaleznosci od wybranej jakosci jpga itp ). pewnie trudno będzie Tobie pomóc - najlepiej skontaktuj się z serwisem

luzaczek82
27-12-2010, 09:45
Ja w nikonie d300s mam r12

wilk325
27-12-2010, 10:15
sprawdź jak masz ustawiony NEF 12 czy 14 bit, kompresja bezstratna czy bez kompresji; wyłącz wszystkie odszumiania, D-ligtingi i inne rzeczy w puszce i wtedy zobacz jaki masz bufor.

michalv
27-12-2010, 10:17
Ja w D300 mam r21 dla jpg FINE.
Dla RAW 14-bit bez kompresji - r15.

burz
27-12-2010, 11:26
A czy to się nie zmienia w zależności od ustawienia "maksimum w serii", czyli d6...?

michalv
27-12-2010, 15:21
Zmienia się. U mnie standardowo jest ustawione na 100 (ale d5).

M2SC
27-12-2010, 15:33
Dla RAW 14-bit bez kompresji - r15.
to czemu ja mam stałe r12 niezaleznie czy raw czy jpg itp ?

ps. maksimum w serii tyczy sie jpgów które mozna robić seryjnie - po porstu bufor zdąży sie oprózniać w takim tempie że jpgi przy szybszej karcie można robić non stop - jest to tylko sztuczne ograniczenie Nikona do 100 klatek.

grzehuu
27-12-2010, 19:08
Jaaaaaaaaaaaaa

dzieki wielkie wszystkim ludkom ;D

nie ma to jak dobry kontakt z fachowcami


sprawdź jak masz ustawiony NEF 12 czy 14 bit, kompresja bezstratna czy bez kompresji; wyłącz wszystkie odszumiania, D-ligtingi i inne rzeczy w puszce i wtedy zobacz jaki masz bufor.

dziekuje zwłaszcza Tobie szefuńciu ;)

juz wim wszystko

dzieki i pozdrawiam :D

wilk325
27-12-2010, 20:07
Cieszę się, że już wiesz:)
no to zamykam.