Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: D300s bufor

  1. #1

    Question D300s bufor

    Mam pytanie odnośnie bufora dla zdjęć seryjnych dla nikosia d300s

    na wyświetlaczu i w wizjerze pokazuje mi bufor r06

    podczas gdy szwagier - z niewiele starszym egzemplarzem, kupionym rok wcześniej niż ja, ma r09 - czyli pojemność bufora ma większa...;/

    taki bufor pokazuje mi na każdym rodzaju, jakości i wielkości zdjęcia rav, jpg, raw+jpg, L S czy M i i na takich samych kartach pamięci

    wszystko w trybie CH ( dla trybu CL i S pokazuje tyle samo)

    i teraz moje pytanie
    1. Czy to można gdzieś ustawić/zmienić?? ani w instrukcji ani w menu body tego nie znalazłem
    2. Od czego zależy wielkość bufora?? wydawało mi się ze od rodzaju i wielkości zdjęcia... ;/

    i skąd te rozbieżności... ;(
    Ostatnio edytowane przez grzehuu ; 26-12-2010 o 23:36
    Człowiek uczy się na błędach - a jak nie, to dostaje po pysku...;p

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2010
    Miasto
    Włocławek/Poznań
    Posty
    149

    Domyślnie

    Ten problem wydaje sie bardzo dziwny - jakbys bufor miał mniejszy oO - raczej grzebanie w ustawieniach nic nie da a co do samego bufora to ja w d300 mam zawsze r12 niezależnie od jakosci foty ( pamietam że d90 zmieniał w zaleznosci od wybranej jakosci jpga itp ). pewnie trudno będzie Tobie pomóc - najlepiej skontaktuj się z serwisem
    A700, Sigma 100-300/4, MTO , troche CZJ
    Jednak (S)tara miłość nie rdzewieje

  3. #3

    Domyślnie

    Ja w nikonie d300s mam r12

  4. #4

    Domyślnie

    sprawdź jak masz ustawiony NEF 12 czy 14 bit, kompresja bezstratna czy bez kompresji; wyłącz wszystkie odszumiania, D-ligtingi i inne rzeczy w puszce i wtedy zobacz jaki masz bufor.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja w D300 mam r21 dla jpg FINE.
    Dla RAW 14-bit bez kompresji - r15.
    D300, D70, N18-70, N70-300G, N80-400VR, S50/2.8 MACRO, S10-20/4-5.6, SB600
    http://www.fotoprzyroda.pl/
    Michał Vogelgesang

  6. #6

    Domyślnie

    A czy to się nie zmienia w zależności od ustawienia "maksimum w serii", czyli d6...?
    N

  7. #7

    Domyślnie

    Zmienia się. U mnie standardowo jest ustawione na 100 (ale d5).
    D300, D70, N18-70, N70-300G, N80-400VR, S50/2.8 MACRO, S10-20/4-5.6, SB600
    http://www.fotoprzyroda.pl/
    Michał Vogelgesang

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2010
    Miasto
    Włocławek/Poznań
    Posty
    149

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michalv Zobacz posta
    Dla RAW 14-bit bez kompresji - r15.
    to czemu ja mam stałe r12 niezaleznie czy raw czy jpg itp ?

    ps. maksimum w serii tyczy sie jpgów które mozna robić seryjnie - po porstu bufor zdąży sie oprózniać w takim tempie że jpgi przy szybszej karcie można robić non stop - jest to tylko sztuczne ograniczenie Nikona do 100 klatek.
    A700, Sigma 100-300/4, MTO , troche CZJ
    Jednak (S)tara miłość nie rdzewieje

  9. #9

    Domyślnie

    Jaaaaaaaaaaaaa

    dzieki wielkie wszystkim ludkom ;D

    nie ma to jak dobry kontakt z fachowcami

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    sprawdź jak masz ustawiony NEF 12 czy 14 bit, kompresja bezstratna czy bez kompresji; wyłącz wszystkie odszumiania, D-ligtingi i inne rzeczy w puszce i wtedy zobacz jaki masz bufor.
    dziekuje zwłaszcza Tobie szefuńciu

    juz wim wszystko

    dzieki i pozdrawiam
    Człowiek uczy się na błędach - a jak nie, to dostaje po pysku...;p

  10. #10

    Domyślnie

    Cieszę się, że już wiesz
    no to zamykam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •