PDA

Zobacz pełną wersję : Fajerwerki



Wydra117
26-12-2010, 19:57
Witam,powiem tyle ze jestem amatorem.
Niedługo sylwester a ja mam chęć porobić kilka fotek fajerwerkom.
Jakich ustawień użyć by ładnie wyszły (ostre i wyraźne)
Posiadam NIKON'a D5000 + 18-55 VR + 55-200 VR.
Pozdrawiam!

marbed
26-12-2010, 20:16
watro pomyśleć o wielokrotnej ekspozycji aby było ładnie

jackrabbit
26-12-2010, 20:20
lokacja, statyw, wezyk, tryb B, dobre rekawiczki i duuuuzo cierpliwosci

Wydra117
26-12-2010, 20:23
Który obiektyw użyć??

pap911
26-12-2010, 20:31
To zależy od tego jak będziesz blisko tych fajerwerków.
Ale pewnie nie będizesz jakoś specjalnie blisko więc postawiłbym na 55-200.
Zawsze drugi możesz mieć w torbie, tak na wszelki wypadek.

cheyenne
26-12-2010, 20:32
zobacz ten artykuł z solucją do fotografowania fajerwerków http://www.fotografuj.pl/Article/Fotografowanie_sztucznych_ogni_w_praktyce/id/29

stalen
26-12-2010, 20:33
Obiektyw szeroki bo nie będziesz fotografował z dużej odległości (szczególnie jak pogoda będzie kiepska). Co do techniki to trochę było na forum np. http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=82597. Popatrz w exify zdjęć publikowanych na forum

Wydra117
26-12-2010, 20:33
Dzięki,Wezmę założę 55-200 a 18-55 wezmę na wszelki wypadek.

cheyenne
26-12-2010, 20:35
Dzięki,Wezmę założę 55-200 a 18-55 wezmę na wszelki wypadek.

raczej odwrotnie
i przeczytaj artykuł o którym wspomniałem wyżej http://www.fotografuj.pl/Article/Fotografowanie_sztucznych_ogni_w_praktyce/id/29

Wydra117
26-12-2010, 20:53
Statyw mam,to sie na pewno przyda.Poszukam fajnej miejscówki i się pobawię.Zobaczymy co z tego wyjdzie.

jackrabbit
26-12-2010, 20:59
aaa jeszcze jedno, zwroc uwage na wiatr tez

Wydra117
26-12-2010, 20:59
a co wiatr ma do tego ?

lechu92
30-12-2010, 17:53
może ładnie wybujać aparat na statywie, dobrze jest coś podczepić od spodu pod statyw jeśli masz taką opcje

jackrabbit
30-12-2010, 17:57
może ładnie wybujać aparat na statywie, dobrze jest coś podczepić od spodu pod statyw jeśli masz taką opcje

akurat nie o to mi chodzilo, fajerwerki maja to do siebie ze wydziela sie w cholere dymu, jak wiatr bedzie w Twoja strone to klapa totalna moze wyjsc

Wydra117
31-12-2010, 13:45
akurat nie o to mi chodzilo, fajerwerki maja to do siebie ze wydziela sie w cholere dymu, jak wiatr bedzie w Twoja strone to klapa totalna moze wyjsc

poszukam miejsca gdzie niebedzie dymu :D

GeparD
01-01-2011, 18:19
i jak wyszlo?